WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Сучасний стан філармоній в Україні - Реферат

Сучасний стан філармоній в Україні - Реферат

Шергей каже, що будинок філармонії зараз перебуває у перед аварійному стані. Так визнала компетентна комісія. Зрештою, тріщини можна побачити неозброєним оком. Відбувається міграція ґрунту, старі підмурівки не витримують. Будівля вимагає капітального ремонту. Звичайно, проводяться поточні ремонти. Г. Шергей стверджує, що в Україні філармонії кинуті, по суті, напризволяще. Працівники філармоній навіть не мають свого професійного свята. Головною проблемою для філармонії є гастролі. Дотацію в цій царині отримують знову ж таки національні колективи. Хоча ті ж тернополяни мають такі творчі сили, рівень яких дозволяє виступати по всій Україні. Проте, якщо самим займатися організацією концертів, оплачувати гонорар, забезпечувати рекламу, то жоден виступ не перекриє витрат. Допомога держави в цьому напрямку повинна бути, інакше філармонійники приречені мати лише, так би мовити, домашнього глядача" [36].
Однак, незважаючи на скрутне становище, філармонія все ж проводить активну роботу. У супроводі симфонічного оркестру на сцені філармонії виступають народні артисти України, зарубіжні гості [37].
Не зважаючи на вищезазначені проблеми, традиційні музичні фестивалі відбуваються майже у всіх обласних філармоніях. Зокрема, в Донецькій філармонії - "Прокоф'євська весна", "Донецькі самоцвіти", гітарного мистецтва "Кришталеві струни", а також фестивалі органного, духового, народного мистецтва та інші. В Кіровоградській філармонії - "Травневі музичні зустрічі", проект "Вечори Остапа Шутка" та вечори духовної музики "Різдвяні передзвони" за участі хорових колективівтощо.
Для суспільства й держави є великою помилкою недооцінювати академічну музику, економити на ній. З масовою культурою, в силу її природи, простіше - там легше заробити великі гроші. Вона розрахована на великі зали, стадіони, куди стягується величезна маса невибагливої публіки. І ще треба враховувати, що сьогодні спонсори, меценати, інвестори набагато легше та швидше погоджуються підтримати масову культуру, бо думають, що відразу отримають віддачу, - тобто, спрацює реклама й пропаганда їхнього товару і т.п. Але вони стикаються з тимчасовим і нетривалим ефектом, бо роблять ставку, як правило, на зірок, популярність яких дуже швидкоплинна. А створення великого позитивного іміджу можна пов'язувати тільки зі справжніми явищами культури й мистецтва [20].
Українська культурна спадщина вже давно перейшла вітчизняні кордони. Нашу музику знають і люблять у світі.
З метою підтримки філармонійного мистецтва й запобігання його занепаду, державі все ж слід звернути увагу на такі аспекти:
o розширити творчу та фінансово-економічну самостійність творчих колективів обласних філармоній, стимулювати пошук позабюджетних форм фінансування,
o забезпечувати умови для підвищення професійної майстерності митців, їх стажування у зарубіжних мистецьких колективах,
o вжити невідкладних заходів щодо зміцнення матеріально-технічної бази обласних філармоній,
o відродити національне виробництво музичних інструментів, розробивши і впровадивши з цією метою державну цільову програму "Музичний інструментарій",
o відродити національне нотне видавництво, посилити державну підтримку видання компакт-дисків із записами симфонічних оркестрів обласних філармоній України,
o відновити роботу репертуарної колегії Міністерства культури і туризму України, до функцій якої, зокрема, входила б державна закупівля нових музичних творів, проведення аналітичної роботи щодо репертуарної політики філармоній,
o зміцнити організаційно-творчі зв'язки філармоній, концертних організацій, художніх колективів із творчими спілками,
o надавати пріоритет молодим композиторам і виконавцям [3, с. 27-29].
Держава також повинна подбати про облаштованість академічних музикантів, щоби вони поступово не зникали із зони економічної та соціальної стабільності. Держава, намагаючись розв'язувати свої політичні й фінансові проблеми, вписуючись у контекст глобалізації, не повинна забувати про те, що філармонії (особливо зі статусом національних) потребують державних дотацій, які потрібно виділяти на постійній основі й у достатній кількості [38].
Композиторам і виконавцям потрібна допомога інформацією, фінансами при виїздах на конкурси чи під час зарубіжного виконання їх творів. Потрібно, щоб наша музика звучала в залах, - як в Україні, так і за кордоном. Для того, щоб реформувати існуючу систему управління культурою, треба насамперед вивчати та впроваджувати світовий стандарт і досвід менеджменту культури, переходити на ринкову систему економіки в культурі [39].
Розуміючи відповідальність перед країною і суспільством, покладену на філармонії як провідні музичні заклади України, керівництво і колективи, незважаючи на всі негаразди, всіма своїми силами намагаються цілеспрямовано і збалансовано розвивати всі напрямки та жанри філармонічної діяльності. А особлива увага приділяється досягненню високого художнього рівня власних концертних заходів, які повинні відповідати кращим зразкам світового та європейського рівня [10].
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. http://mincult.gov.ua
2. Закон України "Про Концепцію державної політики в галузі культури на 2005-2007 роки" // Уряд. кур'єр. - 2005. - 19 квіт. - С.13.
3. Аналітичний звіт Міністерства культури і туризму України за 2005 рік. - Київ. - 2006. - С. 25-29.
4. http://www.yur-gazeta.com
5. http://www.sdip.gov.ua
6. http://www.gk-press.info
7. http://umoloda.kiev.ua
8. Вахрамєєва Р. "Золоті сторінки італійської музики" // Демократ. Україна. - 2006. - 2 лют.
9. http://mincult.kmu.gov.ua
10. http://filarmonia.com.ua
11. http://vechirka.kiev.ua
12. Пирогов С. Абонемент у світ музики // Демократ. Україна. - 2005. - 10 лют.
13. Хомінський С. Бізнесмени в філармонію ходять на фуршети, а мешканці сільських районів можуть втратити доступ до академічного мистецтва // Голос України. - 2005. - 9 верес.
14. http://www.notamag.com
15. Краснова Д. Гітари дзвін... у Нацфілармонії // Дзеркало тижня. - 2005. -10 груд.
16. Остапенко Д., Зінченко Н. Сезон прем'єр // Хрещатик. - 2005. - 2 верес.
17. Шрек О. У светрах романси не слухають // Вечір. Київ. - 2005. - 12 квіт.
18. Кучеренко Л. В галантном стиле // Киев. ведомости. - 2006. - 3 июля.
19. Поліщук Т. На аперитив - фольклор // День. - 2005. - 13 верес.
20. http://slovoprosvity.com.ua
21. Куляева Н. Филармония в шумовой осаде // Киев. ведомости. - 2005. - 10 сент.
22. http://www.info.dn.ua
23. http://kirovohrad.cure.org.ua

 
 

Цікаве

Загрузка...