WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Сучасний стан філармоній в Україні - Реферат

Сучасний стан філармоній в Україні - Реферат

філармонії України свою історію. Сьогодні можна говорити про їхній вплив на формування сучасних тенденцій і розвиток традицій української композиторської творчості. Вони дають додаткові можливості для розкриття глибини і складності сучасного музичного простору, виявлення всієї палітри жанрового спектру - від оживлення найстаріших пластів, через дотримання кращих класичних традицій до авангардистських пошуків.
Так, у Колонному залі відбуваються: Міжнародний музичний фестиваль "Київ-Музик-Фест", Міжнародний музичний фестиваль "Володимир Крайнєв запрошує", Всеукраїнський фестиваль "Нові імена юних зірок України", концерти Міжнародного фестивалю KYIV FESTIVAL, Міжнародний музичний фестиваль "Прем'єри сезону", концерти хор-фесту "Золотоверхий Київ", Всеукраїнського хорового фестивалю"Співочий собор" та інші [10].
Міжнародний фестиваль "Віртуози планети", який проходив у Києві 14-16 вересня 2006 року, - акція унікальна. Вперше найкращі представники виконавської еліти планети, переможці найпрестижніших конкурсів світу виступали в рамках одного фестивалю. Мета - зробити цей фестиваль щорічним музичним заходом в Україні, і тим самим підняти престиж нашої країни як висококультурної держави. Держави, що цінує і підтримує класичне мистецтво [14].
Також щороку проходять конкурси: Міжнародний конкурс молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця, Перший Міжнародний конкурс вокалістів імені Б. Гмирі, Національний конкурс альтистів імені З. Дашака, Міжнародний конкурс Володимира Крайнєва.
Усвідомлюючи зростаючий суспільний попит на академічне мистецтво, філармонія створює власні мистецькі проекти.
Особливої уваги заслуговує Міжнародний фестиваль гітарної музики, організований за сприяння та підтримки Посольства Королівства Іспанії в Україні, Посольства Італійської Республіки в Україні та Італійського інституту культури в Україні [10].
Натхненником заходу є А. Остапенко, з. а. України, лауреат міжнародного конкурсу. У рамках фестивалю пройшли концерти лауреатів міжнародних конкурсів гітаристів (О. Жерздєва, О. Кулика, І. Євтушенко, О. Бойка, Є. Мітіна, А. Остапенка), знаменитих гостей - К. Маркіоне (Італія) і Ю. Ніємінена (Фінляндія). І приїжджі, і вітчизняні музиканти проводили ексклюзивні майстер-класи, де ділилися секретами професійної майстерності [15].
Також започатковано цикл концертів "Вечори української музики. Спадщина і сучасність", концерти якого щорічно презентуватимуть найрізноманітніші жанри і форми національної музичної спадщини - від фольклору до сучасних музичних творів (в тому числі, першопрочитань) [16, 10].
З ініціативи філармонії та за підтримки Міністерства культури і туризму України пройшов "Вечір українського романсу", організаторами якого виступив етнофестиваль "Країна мрій" на чолі з О. Скрипкою [17].
Уже п'ять років поспіль успішно реалізовується унікальний проект, який охоплює усі музичні стилі і жанри, - "Елітні вечори камерної музики" у Національній філармонії України, започаткований н. а. України, піаністкою Є. Басалаєвою [18].
Реалії сучасного життя вимагають пошуків нових альтернативних джерел фінансування творчої діяльності. Одним з таких джерел є багаторічна співпраця з іноземними представництвами, їх культурними центрами та інститутами. Від сезону до сезону створення спільних міжнародних проектів набуває особливої потужності, будуючи навколо філармонії ауру особливої мистецької зацікавленості, формуючи новітні художні тенденції.
Наприклад, за підтримки і за участю іноземних представництв і їхніх культурних центрів за останні два роки у філармонії відбулись такі заходи:
- Концертне виконання опери Бетховена "Фіделіо" за ініціативою Посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні, Посольства Франції в Україні, Французького культурного центра в Києві,
- спільний проект "СХІД ЗУСТРІЧАЄ ЗАХІД: МУЗИЧНА ПОДОРОЖ", проведений за участю Посольства Турецької республіки в Україні,
- Дні культури Франції в Україні "Французька весна в Україні", проведені Посольством Франції в Україні та Французьким культурним центром в Києві,
- концерти в рамках Днів культури Ізраїлю в Україні, що відбулися за підтримки Посольства Держави Ізраїль в Україні,
- проект "Фінська музика в Україні", організований за сприяння Посольства Фінляндії в Україні тощо [10].
Цікавим є факт започаткування незвичного для Національної філармонії заходу - вже два роки поспіль проводиться світський дипломатичний раут "Мистецтво без кордонів". Цією акцією Міністерство культури і туризму України, фонд "Україна-3000" й Український державний центр мистецтв презентували свою нову програму, яка передбачає ефективнішу співпрацю між різними країнами та дипломатичними місіями, акредитованими в Україні. Мета програми "Мистецтво без кордонів" - ознайомити іноземних гостей, бізнесменів, політиків і дипломатів із кращими зразками української культури. Одне із головних завдань програми "Мистецтво без кордонів" - знайомство дипкорпусу, представників міжнародних організацій із традиціями та сучасним мистецтвом, самобутніми колективами й молодими талантами України, запуск механізму ефективної гастрольної діяльності [19].
З метою підвищення загального культурного рівня України, поширення сфери класичної музики з інтелектуальних кіл до широких верств слухачів, пошуків в Україні молодих талановитих виконавців та співпраці з популярними вітчизняними артистами, ще в 1999 році було створено Всеукраїнський благодійний фонд "Українське філармонійне товариство", президентом якого є художній керівник і головний диригент симфонічного оркестру "Ренесанс", професор Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського, заслужений діяч мистецтв України Й. Франц.
За словами Й. Франца, "Українське філармонійне товариство" - це шлях, завдяки якому альтернативні структури допомагають державі економічно, - ми платимо податки. Це вже плюс. Тобто, мова йде про те, що цей альтернативний шлях включає пошук можливостей, щоб вижити, заробити кошти й просувати серйозне мистецтво в маси. Що ж стосується нашої діяльності, то ми ясно й чітко усвідомлюємо, що живемо і творимо для України, для нашого народу. Ми повинні пам'ятати, що пріоритетами творчості повинні бути національні цінності. Особливо тоді, коли говоримо, що хочемо поїхати на гастролі за кордон. У першу чергу ставимо перед собою завдання везти туди нашу національну культуру, в тому числі - сучасну українську академічну музику".
Товариством було створено проект "Музичні вечори в Андріївській церкві". За його сприяння відбуваються академічні концерти класичної музики в Національній

 
 

Цікаве

Загрузка...