WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Сучасний стан філармоній в Україні - Реферат

Сучасний стан філармоній в Україні - Реферат

[7].
Свого часу в парламенті звучали пропозиції обкладати іноземних акторів значно більшим податком, однак вони не були враховані в законодавстві.
З огляду на все, що зазначено вище, потрібні були певні зміни, що допомогли б здійснити поступ у цій галузі. І вони відбулися. Ці зміни є значним успіхом в освоєнні нових механізмів фінансування культури.
У рамках Закону почав ефективнодіяти новий для України, конкурсний, орієнтований на конкретний мистецький результат механізм фінансової підтримки музичного мистецтва - проведення конкурсу з визначення вітчизняних гастролерів, для підтримки яких передбачається надання коштів, що надходять від збору на проведення гастрольних заходів до спеціального фонду державного бюджету. У Міністерстві культури і туризму України працює Експертна Рада по розгляду заявок учасників конкурсу з визначення вітчизняних гастролерів. У 2005 році зі спеціального фонду державного бюджету на гастрольні поїздки було виділено 675,926 тис. грн. (зокрема, ансамблю пісні і танцю "Козаки Поділля" Хмельницької обласної філармонії, Державному Гуцульському ансамблю пісні і танцю Івано-Франківської обласної філармонії, Волинському державному академічному українському народному хору Волинської обласної філармонії).
З метою удосконалення нормативно-правової бази гастрольної діяльності Міністерством нині готуються нові пропозиції щодо внесення змін та доповнень до Закону України "Про гастрольні заходи в Україні" відповідно до нагальних вимог сучасності [3, с. 26].
Філармонії України постійно шукають різноманітні форми концертної діяльності, які б задовольнили естетичні потреби слухачів. Це фестивалі, конкурси, абонементні концерти, літературно-музичні композиції й вистави [8].
Та саме гастрольна діяльність - один із найважливіших процесів мистецького й творчого життя кожного професійного колективу. Однією з умов розквіту філармонійного мистецтва в Україні є вільний доступ найширших верств населення до культурного продукту, а інструментом цього має бути гастрольна діяльність, яка потребує централізації.
З цією метою треба зменшити кількість організацій, що займаються гастролями, створивши натомість Держконцерт. Також для створення нормальних умов роботи мистецьких колективів необхідно знову повернутися до їх формування за конкурсною системою і на контрактній основі. На початку 90-х років контрактна система в мистецьких колективах діяла. Щоб до неї повернутися, необхідно внести зміни до Кодексу законів про працю. Також потрібно прискорити внесення змін до Закону особливо в частині оподаткування гастрольних заходів, оновлення положення про атестацію творчих працівників та вирішення питання про їх вихід на пенсію [9].
Не останнє місце в цьому списку займає і відновлення у філармоніях (зокрема, обласних) системи абонементів. Адже в умовах кризи гастрольної системи академічного виконавства саме абонементні концерти забезпечують гастрольну компоненту філармонійних сезонів. У рамках філармонійних абонементів слухачі отримують можливість почути шедеври популярного класичного репертуару в найкращому виконанні вітчизняних та зарубіжних солістів. Відомо, що у філармонійних абонементів своя публіка - справжні меломани, шанувальники та знавці живих, а не законсервованих у записах виконавських традицій. Зрештою, саме абонементні концерти встановлюють оціночну планку для музикантів та публіки, даючи першим і другим можливості для співставлення й порівняння [7].
Справді, абонементна система концертної діяльності поширена у багатьох музичних столицях світу. І саме Київська Національна філармонія України прагне відповідати у цьому міжнародним стандартам.
Головною метою абонементної роботи є пропаганда вітчизняного та світового музичного мистецтва. Абонементна система сприяє розширенню слухацької аудиторії, залученню нових поколінь, особливо молоді, до прекрасного світу музики. Щорічно Національна філармонія пропонує 11 музичних абонементів: 7 - для дітей, 4 - для дорослого слухача [10].
У своїх театральних сезонах філармонія ставить за мету ознайомити шанувальників високої музики із новими іменами у вітчизняному та світовому мистецтві. Абонементи "Скрипкова музика", "Мистецтво фортепіанної гри", "Чарівна гітара" циклічно та всебічно ознайомлюють із видатними музикантами України й світу, з різними виконавськими школами [11].
Симфонічним оркестром Національної філармонії України вперше був запроваджений абонемент "Симфонічна творчість Бетховена", який ознайомив слухачів з усіма його симфоніями. Темами симфонічних абонементів стали:
- "Симфонія ХХ століття" - програми якого охоплювали різні напрямки симфонічної музики українських і зарубіжних композиторів, ознайомили публіку з рідко виконуваними творами,
- "Скрипкова музика",
- "Мистецтво фортепіанної гри",
- "Чарівна гітара",
- "Роберт Шуман і його сучасники" - уперше за останні десятиріччя в Колонному залі Національної філармонії України було виконано всі 4 симфонії Р. Шумана та його знаменита увертюра "Манфред", котру вважають найкращим твором композитора [12, 10].
Також, наприклад, у 141-у сезоні Колонний зал провів сім дитячих абонементів, які були розраховані на різні вікові групи дітей. Абонементи мали різні тематичні напрямки: "Дивовижний світ музики", "В країні музичних пригод", "Розповіді про українських композиторів", "З історії музичної культури України" та ін.
Філармонія послідовно працює й на завтрашнього юного слухача серйозної музики. Цього сезону, наприклад, заплановано провести близько 1000 концертів для учнів загальноосвітніх середніх шкіл, хоча ці концерти для філармонії матеріально збиткові. "Але ми йдемо на це свідомо, бо - хто ж, як не ми? - риторично запитує Д. Остапенко. - Було б добре, якби міська влада замовляла ці програми концертів, щоб діти мали щонайширше естетичне виховання", - переконаний він [13, 11].
Із кожним роком все очевидніше спостерігається тенденція зростання попиту на концертні заходи Колонного залу ім. М. Лисенка - як з боку слухацької аудиторії, так і з боку митців які здатні гідно представити свою майстерність на кращій філармонічній сцені України. На відміну від європейських філармонічних залів, які проводять концерти 3-4 рази на тиждень, Колонний зал імені Лисенка завантажений всі 7 днів на тиждень. Понад те, часто відбувається 2, 3, а іноді й 4 концертні заходи на день.
Важливе смислове і структурне значення в концертній архітектоніці Національної філармонії України традиційно утримують міжнародні фестивалі і конкурси. Всі вони (за винятком тих, що проводяться вперше) мають в Національній

 
 

Цікаве

Загрузка...