WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Рейдерство в українській культурі - Реферат

Рейдерство в українській культурі - Реферат

принизити культуру. З іншого, - вважає Є. Карась, - саме суспільство має створювати механізми для обстоювання своїх позицій [24].
Досі залишаються актуальними проблеми з орендою приміщень, де розміщуються майстерні художників. Зокрема, журналісти "Дзеркала тижня" зустрілися з відомою художницею Е. Бегляровою. "Не знаю, як узагалі існую на цьому світі, - поскаржилася художниця. - Приватизувати приміщення, яке займає ця майстерня, мені не дозволили. Воно вважається "нежитловим" із 1971 року. Саме тоді всіх виселяли з двірницьких і підвалів. І саме відтоді це напівпідвальне приміщення на вулиці Десятинній віддали під майстерню. Але на "квадратні метри" останнім часом почали виникати нескінченні претензії. А місяць тому до мене просто прийшли троє - двоє чоловіків і жінка - і прорубали двері в майстерні, в якій я працюю вже двадцять років! Згодом ці агресори почепили на двері свій замок. Дивом пробравшись усередину, я знайшла записку: "Живи. Поки що". Беру записку, йду до міліції. Пишу заяву. Врізаємо новий замок. Починається чергування, аби запобігти повторному злому. А потім з'являється... міліціонер: "А що ви робите в чужій квартирі!?". Добродії, але ж це не квартира, а моя майстерня! Далі ще одна "з'ява" - уже якась жінка із текстом: "Я півтора року тут живу з дитиною!". Це при тому, що я побачила її вперше в житті. Чи не абсурд? Але несподівана гостя, напевно, виявилася людиною начитаною. Принаймні вона знала, як можна "боротися" із художнім "інакомисленням". Оскільки відразу й викликала… психіатричну бригаду, визнавши мене... "ненормальною"" [24].
Але цим поворотом одіозний сюжет не вичерпується. Як розповіла Е. Беглярова, незабаром новий загін загарбників увірвався в майстерню, вони прорубали двері сокирою. "Я лише встигла по мобільному викликати міліцію, - розповіла художниця. - Коли приїхали правоохоронці, міліціонер констатував: "Помилковий виклик! Трупа немає". А ці садисти почали примушувати мене підписувати акт про те, що нібито виселяюся добровільно. Це при тому, що маю договір оренди! Вони не почули ні моїх прохань, ні благань! Усіх вигнали. І більше до моїх картин і скульптур не було доступу. Полотна, книжки, унікальні костюми (із різних кінофільмів студії Довженка) і багато інших художніх цінностей ці мерзотники вивезли за квартал - і викинули просто на бруківку... Усе, що залишилося, я і мої друзі збирали до третьої години ночі під зливою. Багато робіт загинуло... І зараз "залишки творчості" перебувають у напівзруйнованому будинку, де немає навіть стелі. Я лише молюся, щоб не було затяжних дощів цієї осені. Я справді навіть не знаю, що збереглося... Це ж варвари! Це акт вандалізму" [24].
Уже згодом виявилося, що та сама "незнайомка", яка заявила свої претензії на майстерню, нібито приватизувала це приміщення... за 12 грн. 12 копійок! І ще виявилося, що ця ж жінка разом із дитиною прописана там уже півтора року! У нас, виявляється, усе можливо. І навіть не таке. Пані Беглярова знає, "як" це робиться. Спочатку приміщення переводять з нежитлового фонду в житловий. Потім туди прописують певних людей. І незабаром квадратні метри приватизуються. Хоча на перший погляд це незаконно. Проте виходить, що чіткого поділу приміщень на "житлові" або "нежитлові" не існує? І яким чином за помахом якоїсь "чарівної" палички ті чи інші метри можуть стати житловими або нежитловими? [24].
Заручниками майнових апетитів сильних світу цього залишаються і три солідні музичні організації - видавництво "Музична Україна", Національна всеукраїнська музична спілка і Київська організація Національної спілки композиторів України. Останнім часом навколо будівлі на вул. Пушкінській, 32-а, де й розташовані ці організації, спалахнули неабиякі баталії. Нехитрим методом меткі нувориші намагаються вижити музичних подвижників із їхніх власних (формально орендованих десятки років) приміщень. Журналісти "Дзеркала тижня" з'ясували, що питання з орендою приміщень ціми установами культури досі не вирішено. Тож, поважні установи залишаються у підвішеному стані [24].
Тож, зазначалося у пресі, до повного вирішення питань з "культрейдерством" ще далеко. Для цього, на думку голови Національної ради з питань культури і духовності при Президентові України М. Жулинського, необхідно зробити реєстр усіх об'єктів культурної індустрії і рішенням міськради передати їх до Управління культури і мистецтв міста Києва. А потім визначати систему принципів орендної плати. Секретаріат Президента виступає за те, щоб це була довгострокова оренда із певними гарантіями відповідного сприяння творчим спілкам. З іншого боку, - зазначив М. Жулинський, - треба ставити питання про те, щоб усі мистецькі об'єкти, що мають статус національних, перейшли у державну власність. Сьогодні цього не відбувається, і це знову ж створює дуже серйозну проблему з реалізацією їхніх функцій [25].
Тож, завершуючи цей огляд, слід відзначити, що, на думку фахівців, боротьба з рейдерством буде тільки тоді ефективною, коли вона носитиме комплексний характер, передбачаючи нарівні з удосконаленням законів кримінальну відповідальність за замовлення, організацію та вчинення неправомірних дій, які мають ознаки "рейдерства" [2].
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Афонин О. Кость в горле // Киев. вестн. - 2007. - 4 авг. - С. 3.
2. Воробець Д., Дубовий Б. Рейдерство // Новини Закарпаття. - 2007. - 18 серп. - С. 6.
3. Олтаржевська Л. Митців "закатують в асфальт" // Україна молода.-2007.- 22 черв.
4. Вергеліс О. "Йдіть геть!" Чому президент і прем'єр не реагують на "культурну контрреволюцію"? // Дзеркало тижня.- 2007.- 23 черв. - С. 18.
5. Соболева А. Выселяться - так с огоньком // Газ. по-киев.- 2007.- 21 июля.
6. Олтаржевська Л. Було ваше - стало наше // Україна молода.- 2007.- 7 лип.
7. Коваль Д. Художник і влада // Дзеркало тижня.- 2007.- 16 черв. - С. 17.
8. Кирзий Е., Кирилаш С. Город бездомной культуры // Газ. по-киев.-2007.- 20 июня.
9. Новосвитняя Е. "Андреевский спуск надо возродить! Не просто отремонтировать дорогу, канализацию, фасады зданий, а оживить улицу" // Факты.- 2007.- 18 июля. - С. 10.
10. Пономарьов О. Культура так і пре. (Із Подільського району) // Хрещатик.- 2007.-5 верес.
11. Куценко В. Поділ контрастів // Вечір. Київ.-2007.- 17 лип.
12. Шевченківський район - проти бандуристів, співаків і танцюристів / Інф. // Україна молода.- 2007.- 7 лип.
13. Мамалыга Т. Музей в коробках. (Историю Киева собираются сделать придатком бизнес-центра) // Киев. ведомости.-2007.-26 октяб.
14. Градоблянська Т. Культура проти вандалізму. Чия візьме? // Голос України.- 2007.- 14 лип.
15. Діячі культури оголошують страйк / Інф // День. - 2007. - 14 лип.
16. Зайцева О. Євген Карась розпочав наступ на чиновників, підтримавши ініціативу Леоніда Черновецького щодо звільнення голови Подільського району Євгена Романенка // Хрещатик.- 2007. - 14 серп.
17. Градоблянська Т. Усі - на захист Андріївського узвозу! // Голос України.- 2007.- 13 лип.
18. Художники против рейдеров / Инф. // Газ. по-киев.- 2007.-1 авг.

 
 

Цікаве

Загрузка...