WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Досвід рекламної діяльності Рівненської державної обласної бібліотеки - Реферат

Досвід рекламної діяльності Рівненської державної обласної бібліотеки - Реферат


Реферат на тему:
Досвід рекламної діяльності Рівненської державної обласної бібліотеки
Будь-яка бібліотека, створюючи власну продукцію (методичні, бібліографічні видання, бази даних) і надаючи різноманітні послуги, прагне до того, щоб її робота була прийнята і належно оцінена користувачами. Для того, щоб зацікавити потенційного або постійного відвідувача, бібліотеки активно використовують рекламу. Кожна бібліотека, як правило, розуміє, що вдало організована реклама:
- по-перше, позитивно вплине на імідж бібліотеки,
- по-друге, сприятиме збільшенню кількості користувачів бібліотеки.
Рівненська державна обласна бібліотека (РДОБ) вже має певний досвід у проведенні рекламної діяльності. Усі відділи бібліотеки працюють над тим, щоб гідно представити її ресурси і послуги. Крім того, у структурі РДОБ діє відділ маркетингу та наукової роботи, на працівників якого покладено обов'язки координаторів рекламної діяльності. Саме вони, переважно, спілкуються з представниками ЗМІ та розповсюджують рекламні матеріали. Прагнучи прорекламувати бібліотеку загалом, її структурні підрозділи та широкий спектр бібліотечних послуг, працівники відділу створюють і поширюють рекламну продукцію - як у межах закладу, так і серед різних установ і організацій. РДОБ підтримує партнерські стосунки з органами місцевої влади, товариством "Просвіта" ім. Т.Г. Шевченка, обласними спілками письменників, журналістів, художників України, Краєзнавчим товариством польської культури, Комітетом виборців України, Центром "Сучасні освітні технології", Рівненською обласною організацією "Союз організацій інвалідів України", регіональним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів, обласним центром інвалідного спорту "Інваспорт", територіальним Центром зайнятості населення, Інститутом післядипломної педагогічної освіти, вищими та середніми навчальними закладами та іншими структурами міста.
Розуміючи усю важливість преси, радіо, телебачення у житті людини, бібліотека активно працює в напрямку налагодження тісних зв'язків із регіональними ЗМІ.
Організовуючи масові заходи, виставки, конференції, РДОБ обов'язково запрошує журналістів місцевих телерадіокомпаній (РДТРК, Рівне-1, Радіо-Край, Радіо-Трек) та часописів ("Вісті Рівненщини", "ОГО", "Рівненська газета", "Сім днів", "Волинь", "Вільне слово", "VIP" та ін.).
Нерідко авторами газетних статей про проведені заходи виступають самі працівники бібліотеки. В 2005 р. у міському тижневику "Сім днів" започатковано рубрику "Книжкова полиця", де рекламуються нові надходження до бібліотеки. Книгозбірня має власну "Афішу" майже в кожному місцевому періодичному виданні, де вміщуються повідомлення про діючі виставки, події, які відбуватимуться в бібліотеці, нові надходження літератури та ін.
РДОБ плідно співпрацює з радіостанціями міста. У ранкових ефірах "Радіо-Трек" (найбільш рейтингової радіостанції Рівненської області) анонсуються події, які проходитимуть в бібліотеці, що звичайно сприяє збільшенню бажаючих відвідати заходи. З 2004 р. в ефірі радіостанції "Радіо-край" щопонеділка звучить бібліотечна рубрика "Календар знаменних та пам'ятних дат тижня". Короткий інформаційний огляд визначних подій краю, підготовлений працівниками бібліотеки, завжди отримує схвальні відгуки у слухачів.
На імідж бібліотеки позитивно впливають телерепортажі про її діяльність, які постійно з'являються на рівненських телеканалах: РДТ, Рівне-1.
Важливе значення у роботі із ЗМІ має підготовка якісних прес-релізів, в яких розкривається час і мета проведення заходу, вказуються його організатори та учасники. Прес-релізи розповсюджуються за допомогою факсу та електронної пошти.
Особливе значення для реклами бібліотеки мають друковані рекламні матеріали: плакати ("2007 рік - Рік української книги"), путівники ("Рівненська державна обласна бібліотека"), буклети ("Рівненщина: Регіонально-інформаційний портал", "Центр Європейської інформації", "Центр-Окуляр"), закладки ("Шановні депутати: До Ваших послуг"), кишенькові календарі ("Центр Європейської інформації") та ін. Наприклад, в 2006 р. було підготовлено та випущено понад 40 видань різних форм. Враховуючи сучасний рівень розвитку користувачів, РДОБ також розповсюджує рекламу на електронних носіях ("Центр Європейської інформації", "Центр-Окуляр").
Звичайно, різні види рекламної продукції, які готуються бібліотекою, мають відмінності. Це пов'язано з тим, що вони мають різне цільове призначення. Наприклад, якщо цільовою групою є студенти або учні шкіл, - увага в рекламному буклеті (проспекті, плакаті і т.д.) акцентується на освітніх ресурсах бібліотеки (паперових і електронних), її дозвіллєвих клубах ("English Club", "Співрозмовник" та ін.), можливостях безкоштовного доступу до мережі Інтернет тощо. Натомість, рекламні матеріали, адресовані користувачам-інвалідам, мають інший зміст. У такому випадку потенційних користувачів інформують про послуги, які надає "Центр-Окуляр" (центр діє на базі бібліотеки), та пропонують ознайомитися з виданням "Інва.net", яке бібліотека готує та випускає спеціально для людей з особливими потребами.
Для того, щоб проаналізувати рекламну роботу бібліотеки, працівники відділу маркетингу та наукової роботи щоквартально готують інформаційний огляд "Рівненська державна обласна бібліотека на сторінках преси, радіо, телебачення". Моніторинг за 2004-2006 рр. свідчить, що РДОБ поступово покращує показники рекламної діяльності:
Форми реклами
Рік Публікації Теле-, радіо-
репортажі Рекламні оголошення
2004 98 71 68
2005 78 101 728
2006 62 151 781
На сьогоднішній день важливим джерелом інформації про діяльність бібліотеки є її веб-сайт. Завітавши на веб-сторінку РДОБ, відвідувач може ознайомитись із структурою бібліотеки, її ресурсами, послугами, а також знайти інформацію про заходи, які вже відбулися у бібліотеці або мають відбутися найближчим часом. Користувач Інтернету має можливість скористатися базами даних бібліотек, "відвідати" віртуальні виставки. У його розпорядженні - сервісні послуги (віртуальна довідка та електронна доставка документів).
Веб-сайт бібліотеки, виступаючи засобом реклами, одночасно є й об'єктом реклами. Відповідно інформація про існування електронної сторінки бібліотеки розміщується в друкованій рекламній продукції та на

 
 

Цікаве

Загрузка...