WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Художні виставки в Україні у 2006 році - Реферат

Художні виставки в Україні у 2006 році - Реферат

ставленням до правдивого предметного сприйняття світу. Але вже у своїх акварелях художник відмовляється від зайвої деталізації і швидше орієнтується на манеру А. Куприянова та А. Матіса. С. Єгорова хвилює не стільки предмет, скільки формальна виразність умовної плями і лінії у таких аркушах, як "Гарна риболовля" і "Дзеркальні коропи". Син С. Єгорова Євген (нар. 1978 р.) - майстер ліричного пейзажу. У деяких творах - "Після школи", "Зима", "Перед Новим роком" - він декларує свою традиційність. Елементи стародавньої слов'янської міфології знайшли безпосереднє вираження у пастелях "Баган", "Покутний", "Дворовик". Підводячи підсумки виставки трьох поколінь харківських митців Єгорових, мистецтвознавці відзначали, що усі Єгорови є прихильниками реалістичних засад у мистецтві. Кожний знаходить свої дороги, прислухається до голосу душі сучасників [56].
Активною була і виставковадіяльність Молодіжного об'єднання Харківської організації НСХ України. До складу Молодіжного об'єднання входить понад 100 молодих митців різних напрямів: живописців, графіків, скульпторів, мистецтвознавців, реставраторів. Вони продовжують традиції харківської школи, яка справедливо визнається однією з провідних в Україні, і водночас активно займаються творчим пошуком. Показником творчої активності Молодіжного об'єднання стали колективні виставки, на яких було показано праці його членів. Лише у 2006 році відбулося п'ять виставок. Високу якість представлених там творів та обдарованість молодих митців засвідчили схвальні відгуки мистецтвознавців, колекціонерів. Особливо відзначали живопис Є. Бондаревського, О. Винника, О. Дмитрієва, Д. Єфименка, І. Калюжної графіку О. Капшук, А. Ковальова, М. Пономаренко, Д. Чернова, К. Чеботова скульптуру С. Ахмаді, А. Дербілова, М. Демченко декоративно-ужиткове мистецтво С. Гладкого, Ю. Гладкої, А. Лещенка, А. Моргунова, Д. Вовчука. Представленні на виставці роботи стали свідченням існування спадкоємності й тісних зв'язків між різними поколіннями харківських художників, запорукою того, що образотворче мистецтво Харківщини живе й розвивається, що в нього є майбутнє [57].
В останні жовтневі дні Харківська академія дизайну та мистецтв - один із найпрестижніших мистецьких закладів України - святкувала своє 85-річчя. У рамках ювілейних заходів у стінах академії проходила виставка дипломних робіт "Мистецтво молодих - 2006", де в експозиційному просторі відбулося творче змагання випускників київського, львівського, і харківського вищих мистецьких осередків. Конкурс, організований Академією мистецтв України, виявив кращі твори молодих живописців, скульпторів, графіків, дизайнерів. Золоті медалі Академії мистецтв України був удостоєний А. Балог, автор композиції "Карпати", що була виконана у граніті [58].
Привернули увагу преси та глядачів і Харківська художня галерея. Мистецтвознавці відзначали, що у період стихійного проникнення у наше життя новітніх процесів галерея сучасного мистецтва несе специфічну функцію фільтрації та відбору, беручи на себе відповідальність за становлення та осмислення суспільством новітніх тенденцій. Тим більше викликають зацікавлення ті осередки, які одними з перших взяли на себе цю функцію - як ось створена ще в 90-х роках муніципальна галерея у Харкові, що поставила собі за мету досить складне, як для наших умов завдання - популяризацію актуального мистецтва в Україні. Розуміючи всю складність місії, колективом галереї проводилась масштабна політика, зумовлюючи багатовекторність діяльності галереї. Тож в активі закладу - співпраця з ведучими персоналіями сучасної художньої сцени.
У пресі відзначали, що галерея є представником у першу чергу харківського художнього кола. Однак, розгалужена діяльність галереї зумовила акції, масштаби яких уже виходять далеко за межі України вона брала участь у міжнародних арт-фестивалях, залучала до співпраці зарубіжних художників. Тож не дивно, що галерею називають однією з кращих в Україні. Та головним є те, - наголошували мистецтвознавці, - що харківська галерея - саме той осередок, діяльність якого зорієнтована на "молоде мистецтво". Так, уже третій рік тут проводиться фестиваль - "Non Stop Media", що презентує арт-рух молодих, щоразу відкриваючи нові імена, які у майбутньому визначатимуть рівень мистецтва [59].
Ще одним резонансним проектом Харківської художньої галереї стала виставка живопису "Київ-Харків-транзит". До експозиції увійшли роботи відомих столичних художників П. Бевзя, Л. Берната, А. Блудова, Б. Єгіазаряна, М. Журавля , О. Малих, Т. Свірелі, Д. Шарашидзе і В. Шкарупи. Ця виставка стала подарунком харківським глядачам від київської галереї "Триптих". Вона надала для експонування роботи своїх постійних авторів [60].
Насиченим було виставкове життя Запоріжжя. Тут стали традиційними весняні святкові виставки для місцевих художників. Зазвичай це були жіночі експозиції, картини квітів та натюрмортів. 2006 року митці вирішили дещо змінити весняну традицію - у експозиції було представлено портрети. Останнім часом про жанр образотворчого портрету стали згадувати все рідше. Втім, цей жанр містить у собі багато таємниць і надає митцям великі можливості. Тож на виставці було представлено портрет у різних техніках - живопис, графіка, скульптура. Широким був і діапазон портретного розмаїття - від портрета шістдесятих років до сьогодення. Серед усього різнобарв'я критика особлива виділяла портрет осучасненої Лесі Українки, створений В. Форостецьким. Також увагу привернуло відчуття реалістичності людського обличчя у роботах Г. Сапегіної [61].
Молодіжні барви Запоріжжя заповнили виставкову залу Запорізької організації НСХ України, де було розміщено експозицію молодих митців. Такі весняні виставки-перегляди у Запоріжжі стали традиційними. Третя виставка-конкурс "Крокуємо до майстерності" суттєво відрізнялася від минулорічної. Експозиція була представлена невеликою кількістю робіт - участь у конкурсі брали двадцять п'ять молодих художників. Втім, фахівці відзначали, що якість творів значно краща за попередні. Глядачі побачили твори художників широкої вікової категорії - від 14 до 35-ти років. Теми конкурсу - "Моя земля", "Це мій світ", "Опановуємо свій професійний шлях" - передбачали великий діапазон творчих уподобань. Роботи відзначалися й жанровим розмаїттям - від графіки та живопису до дизайну та кераміки. Основні критерії до конкурсних творів - професійне виконання і творчий оригінальний задум. Переможцями виставки-конкурсу у віковій категорії від 14 до 20 років стали: С. Прохоренко (графіка), О. Нечет (живопис), В. Климов (комп'ютерна графіка), Н. Куліш (дизайн), М. Толстой (скульптура). У віковій категорії від 20 до 35років були відзначені: А. Смородін (графіка), Д. Федоренко (живопис), О. Кривова (народне мистецтво). У пресі відзначалося, що виставки-конкурси молодих митців - добрий стимул для їх подальшої творчості [16].
Епатажну, як на сьогодні, назву має

 
 

Цікаве

Загрузка...