WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Художні виставки в Україні у 2006 році - Реферат

Художні виставки в Україні у 2006 році - Реферат

черкаської художниці Н. Нікіфорової, творчість якої тісно пов'язана з театром. Вона представила ескізи до вистав ("Лісова пісня", "Гайдамаки", "За двома зайцями", "Снігуронька"), живописні портрети, пейзажі, натюрморти, сюжетні композиції ("Автопортрет", "Осіннє проміння", "Натюрморт із апельсинами", "Літні квіти", "Пісня" та ін.), графічні замальовки. У деяких творах було застосовано особливу авторську техніку - з аплікацією, рельєфною фактурою ("Золоті дерева", "Озеро"). Увагу глядачів привертав і оригінальний портрет Т. Шевченка у вигляді мозаїки з виконаних на невеликих шматочках полотна сюжетів за творами поета [48].
Відкриттям назвали критики виставку у галереї "Мистець" з 27 робіт двох молодих київських художниць - Т. Ягодкіної та О. Гордієць - на темидавньоруської культури. У пресі відзначалося, що звернення творчої молоді до витоків національної культури свідчить про зростання інтересу до історичних основ українського суспільства, бажання осягнути архетипічну символіку народного мистецтва [49].
Резонансною стала виставка миколаївських художників у столичній галереї "Імена". Середовище миколаївських художників надійно стабільне з ознакою якісного випробування. Це - А. Антонюк, В. Бахтов, Т. Бахтова, М. Бережний, І. Булавицький, Ю. Корнюков та ін. Стилістично миколаївці різнорідні, і ота багатоякість є привабливим аргументом для вияснення ідентичного волевиявлення кожного з учасників творчого процесу. Живопис миколаївців наповнений життям, у ньому людське буття і світ реалій є носіями такої умови. Він щоразу заново відкриває необжитий чуттєво простір для цієї гармонії, того порядку, який зберігає ясність внутрішнього зору. Природа, небо, земля, люди, намальовані миколаївцями, становлять підмурівок їхнього художнього досвіду [50].
"Усмішка в акварелі" - називалася виставка київського художника В. Литовченка у галереї "Майстерня". Іронічний реалізм - так можна було охарактеризувати стиль, в якому виконані станкові графічні роботи, представлені в експозиції. Нині українські майстри олівця й пензля так майже не працюють. Головні герої робіт художника - представники не лише людського племені, але й флори, фауни, а також неживі предмети. Наприклад, зображений на картині "Готель "Яблуко"": справжній плід, заповнений гусеницями, на якому відразу впадає в око табличка зі словами "Місць немає". Або пес, який натхненно співає під гітару, з тарілочкою для грошей ("Собачий вальс"). Зі, здавалося б, не найоптимістичніших колізій художник з доброю усмішкою вміє зробити висновок: якби не людська дурість, жадність, неосвіченість тощо, то світ став би прекрасним. А так навіть шахова битва здатна перерости в криваву баталію ("На війні як на війні") [51].
Значну увагу преси привертали і новостворені столичні галереї, зокрема, галерея сучасного мистецтва "Колекція". Тут уперше запропонували незвичний для українського арт-ринку комплексний підхід до кожної виставки: починаючи від відбору художників високого рівня і завершуючи спеціальним обслуговуванням клієнтів галереї. Для кожної виставки випускається спеціальний каталог високої якості. Із художником укладається індивідуальна угода на передання ексклюзивних прав на представлення його творів мистецтва й продаж їх. Головна ідея "Колекції" - виставляти як іноземних художників, які мають визнання, так і українських, створювати з ними цікаві проекти та відкривати нові імена. Виставковий зал обладнано системою професійного галерейного освітлення, а також спеціальними стендами, з допомогою яких (за потреби) можна збільшити експозицію. Галерея "Колекція" відкрилася виставкою натюрмортів Ю. Іванченка. Основна тема робіт художника - швидкоплинність життя та його краса. На думку організаторів заходу, художник виражає сутність нової галереї - безкомпромісну якість та внутрішню незалежність [52].
Ще одна нова галерея "Білий лев" також з'явилася у столиці. У зв'язку з відкриттям цієї галереї, у пресі відзначали, що нарешті мрії вільних митців про меценатів починають збуватися, оскільки відкриття мистецького закладу - спільний проект консалтингової фірми "Увекон" і Київської організації Національної спілки художників України у рамках програми "Мистецтво і бізнес. Кроки назустріч". Помітною мистецькою подією стала розгорнута у новій галереї спільна виставка робіт київських художників О. Придувалової, О. Аполлонова і Б. Єгіазаряна, що експонувалася під назвою "Київські апокрифи" [53].
Серед столичних галерей привертає увагу і новостворена галерея "Da Vinci". Галерею створили у Б. Ахсанов та О. Алексенко як міжнародну. В її колекції репрезентовані художники України, США, Франції, Італії, Голландії, інших країн Європи. У колекції зберігаються твори знаних українських майстрів, зокрема, Г. Атаян, Б. Данилова, П. Бевзи, О. Пінчука, О. Тістола, І. Павельчук, П. Лебединця, Ю. Горбачова, О. Клименка, О. Мась та інших. Галерея презентує також російських митців з Санкт-Петербурзької Академії мистецтв А. Пахомова, К. Лі, О. Яніна, С. Репіна, В. Сухова. Оригінальністю, мистецькою свіжістю відзначалися проекти галереї у 2006 році. Здійснювалися презентації, проводилися арт-клуби за участю відомих діячів культури і мистецтва, бізнесменів, політиків. До числа масштабних проектів відносився, зокрема, арт-проект Олега Пінчука "Динозавроманія". Партнерами галереї виступають ЗМІ, творчі, мистецьки установи, інституції, різні професійні організації, що сприяють реалізації високопрофесійних арт-програм [54]. Про виставки у галереях можна говорите ще дуже довго. Але звісно, діяльність художніх галерей не вичерпала всієї різноманітної палітри мистецького життя на теренах нашої держави. Численні колективні та індивідуальні виставки проходили у музеях та виставкових залах у всіх регіонах України. Тут слід зазначити, що загальна картина українського мистецтва кінця ХХ - початку ХХІ сторіччя дійсно багатогранна. Вона складається з традиційної культури та багатьох інноваційних утворень. Тож, сучасне мистецтво характеризується строкатістю пошуків засобів вираження творчих задумів. І щасливий той художник, який знайшов свій, не схожий на інші, шлях [55].
У згаданому аспекті показовою була виставкова діяльність Харкова. Тут великий резонанс мала виставка "Три Є", присвячена творчій династії художників Єгорових. Засновником династії був художник та педагог Євген Павлович Єгоров (1917-2005), який ще у 1950-ті - 1960-ті роки увійшов до числа провідних митців Харківщини. На виставці було представлено графічні портрети художника, роботи у техніці пастелі, пейзажні етюди ("Портрет Нони", "Портрет Андрія з котом", "Захід сонця", "Полудень", "Літо"). Син Євгена Павловича Сергій (нар. 1951 р.) інакше розуміє світ і завдання мистецтва. Від батька він узяв життєрадісне світосприйняття, повагу до загальновизнаних мистецьких цінностей. Його пастелі "Дичина. Качки", "Вдале полювання", "Селезень і качка" ще нагадують роботи батька шанобливим

 
 

Цікаве

Загрузка...