WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Художні виставки в Україні у 2006 році - Реферат

Художні виставки в Україні у 2006 році - Реферат

ковальства [15].
У Полтаві, з нагоди 150-річчя від дня народження художника О. Сластьона, за ініціативи обласної організації Національної спілки художників України та Полтавського художнього музею (Галерея мистецтв) проходила Всеукраїнська виставка "Український краєвид", для якої було відібрано 240 робіт 218 майстрів з різнихрегіонів України. Експоновані роботи у більшості випадків представляли собою етюди та ескізи, виконані на пленерах або ж мальовані з уяви. Класичних продуманих картинних композицій на виставці було небагато. Дещо відмінне спостерігалося у графіці й низці акварелей. Відчувалося, що митці не готувалися до всеукраїнської виставки, а подали те, що в них зберігалося у майстерні. Серед експонованих робіт фаховою культурою вирізнялися твори харківської школи. Гарний тон задавали живописці О. Судаков, В. Ковтун, В. Бабак, В. Ганоцький, Н. Вітаєв. На відміну від харків'ян полтавці виглядали не так впевнено у своїх експонованих композиціях, мальованих олійними фарбами та аквареллю. За останні два десятиріччя академічні живописці переважно свідомо відмовилися від реального і поетичного творення образу природи. Вони експериментують із формою, пластикою, наслідують те, що давно побутувало у Франції, Німеччині чи США. Тому увагу критиків привернули лише деякі роботи полтавських майстрів, зокрема, В. Трохимця-Милютіна, С. Мисака, О. Тарасенка, А. Кривобоченка, П. Волика. У реалістичній манері було виконано більшість робіт дніпропетровських, донецьких й кримських митців, які майстерно зобразили неповторну природу Донбасу та Криму. Також слід зазначити, що виставка стала значною подією у мистецькому житті Полтави, тож було прийнято рішення раз на два роки проводити у місті подібні всеукраїнські акції [16].
Із 2 лютого 2006 року у виставковому залі НСХ України у м. Ялті проходила Всеукраїнська виставка молодих художників, влаштована Ялтинською організацією НСХ України. На виставці було показано 82 твори 34 авторів - молодих художників з Ялти, Севастополя, Сімферополя. Широко було представлено живопис - пейзажі, портрети, натюрморти репрезентована графіка. Глядачі відзначили художників з Ялти Т. Римана, Н. Савлаєву, А. Гудзикевича, О. Волкову. Митці продовжували традиції кримської реалістичної школи живопису. Серед графічних композицій увагу привернули роботи Валерія Ліба, Віталія Ліба, В. Новикова. На закритті виставки за участь преси і телебачення відбулося обговорення творів, а також проблем пошуку молодими художниками індивідуального стилю [17].
Близько 40 студентів художніх навчальних закладів країни стали учасниками ІV Всеукраїнського конкурсу малюнка "Срібний штрих" у Луганську. Лідерами стали студенти Сімферополя та Дніпропетровська. В рамках конкурсу було проведено семінар-практикум, в обласному художньому музеї влаштовано виставку робіт студентів Луганського державного інституту культури та мистецтва. "Срібний штрих" - конкурс, який є базовим для будь-якого художника-початківця, він дає змогу студентам реалізувати академічну школу малюнку. Як відзначали члени журі - обирати переможців в цей раз було дуже складно, бо коли конкурс проводився вперше - чітких правил не було, а у 2006 році вони оцінювали академічно грамотний малюнок. Також значно розширилася географія та кількість учасників заходу [18].
У пресі підкреслювалося, що проведення масштабних міжнародних та всеукраїнських виставок розкрило нові можливості перед багатьма авторами. Художники мали змогу познайомитися із сучасним надбанням інших митців, порівняти їх із своїм доробком. На сьогодні яскравіше викристалізувалися національні риси митців, твори яких стали символом сучасного українського мистецтва. Новий час сприяв створенню нових течій та напрямків, надав упевненість у своїх можливостях.
Водночас оцінка великих всеукраїнських виставок, що мають характер широких оглядів розмаїття образотворчості з більшості областей України, не була однозначною. Не перший рік точаться суперечки стосовно доцільності проведення тематичних виставок. Дехто вбачає у цьому певний анахронізм, натякаючи на застарілі засади формування експозиції, гальмівну дію виставкомів тощо. Зазвичай експозицію складають понад 300 творів, серед яких переважає живопис. І в такому сенсі - це унікальні масштабні події в сучасній виставковій практиці України. Тому існує спокуса піти уже перевіреним, а також плідним за результатами шляхом кураторських проектів. Тут, на думку багатьох мистецтвознавців, зникає своєрідний соціальний аспект, тобто якнайширше регіональне представництво, чинник, котрий часто-густо стає на перешкоді створення якісного художнього ряду. Загальний посередній рівень деякою мірою пов'язаний із характером тематичних уподобань більшості експонентів - пейзаж, натюрморт, невибаглива сюжетика. Але намагання надати столичну виставкову площу численним художникам, які здебільшого перебувають лише в "обласному просторі", не виглядає надто не аргументованим.
Безумовно, зазначали у пресі, є ціла група знаних майстрів, участь яких у таких виставках бажана і очікувана. Але не можна плекати ілюзій, що це автоматично вирішує усі означені проблеми. Іноді наявні в експозиції поодинокі твори сучасних класиків, які здебільшого ігнорують такі виставки, не просто губляться на загальному тлі, а вирізняються не так у мистецькому сенсі, як розмірами.
Однак, цю проблему слід розглядати не у фокусі перебудови виставкового процесу чи дії виставкому, а у світлі аналізу і загального стану постреалістичної художньої практики та її місця у сучасному мистецькому процесі.
Слід також констатувати, що такі виставки формує творча практика більшості митців України, і це об'єктивно. Таким чином маємо майже адекватну картину того, що відбувається у традиційному образотворчому мистецтві країні. Ці виставки не претендують на всебічне віддзеркалення усіх творчих процесів, що, власне, неможливо. Але реальний стан сучасного художнього буття українські акції значною мірою репрезентують. Не дивно, що за числом глядачів вони мають успіх, хоча позбавлені гучної реклами, яка зазвичай супроводжує сучасні модернові акції [19].
Серед інших значних мистецьких акцій, що відбулися протягом року, переважали колективні та персональні виставки. Так, у Центральному будинку художника відбулася панорамна виставка художників із Закарпаття з нагоди 60-річчя Закарпатської обласної організації НСХ України. Широко було представлено роботи відомих художників-класиків А. Ерделі, Й. Бокшая, З. Шолтеса, Г. Глюка, Ф. Манайла, Е. Контратовича, а також сучасних митців: Т. Данилича, Б. Коржа, Б. Кузьми, В. Приходька, В. Свалявчика, З. Мичка, П. Фелдеші. Тож, велика експозиція репрезентувала творчість художників закарпатської школи в її історичному розвитку [20].
Виставка до 80-річчя від дня народження художника В. Кушніра проходила у виставкових залах НСХ України. У живописних композиціях майстра простежувалося вміння виокремити

 
 

Цікаве

Загрузка...