WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Художні виставки в Україні у 2006 році - Реферат

Художні виставки в Україні у 2006 році - Реферат

діяльності, відчути естетичну насолоду від спілкування з чудовими витворами талановитих майстрів [9].
З 2 по 18 червня 2006 р. у виставкових залах НСХ України Міністерство культури і туризму України та Національнаспілка художників України проводили Всеукраїнське трієнале "Графіка-2006" та художню виставку-конкурс імені Григорія Якутовича. Експонувалося 170 творів 103 митців з усіх регіонів України.
Організація постійних трієнале з окремих видів образотворчого мистецтва - одна з найбільш цікавих та ефективних форм виставкової діяльності. Практика подібних акцій давно виправдала себе і створила необхідні передумови для динамічного розвитку різноманітних художніх ідей. Перша Всеукраїнська трієнале (1997 р.) була присвячена мистецтву станкової графіки. Триєнале 2006 року проводилось вже вчетверте, що само по собі є безперечним свідченням живучості та дієвості обраного засобу становлення сучасного художнього процесу, показником рівня мистецької професійності.
Принципи відбору творів, що склали експозицію "Графіки-2006", лишаються незмінними майже 10 років. Це - намагання показати увесь спектр напрямків, жанрів та особистих уподобань сучасних українських художників-графіків. Акцент при цьому робиться на оригінальності творчого підходу та професіоналізм. Глядацька увага та інтерес фахівців засвідчили, що триєнале дійсно сприяє тому, аби українські художні виставки стали в один ряд із європейськими та світовими мистецькими акціями. Журі, до складу якого увійшли відомі українські художники-графіки, визначило лауреатів заходу: дипломом І ступеня було нагороджено столичних графіків О. Калмикова та Н. Фандікову.
Виставка-конкурс імені Г. Якутовича проводиться раз на два роки і теж має всеукраїнський статус. На виставці представляються кращі роботи у тих видах графіки, якими найбільше захоплювався Г. Якутович. Журі конкурсу визначило переможців у різних номінаціях. У книжковій графіці диплом І ступеня отримав К. Корнійчук (Київ) в естампі - Б. Сорока (Львів) в оригінальній графіці -О. Дубовик (Київ) в акварелі - М. Грох (Київ) [10].
У 2006 році активізувала свої зусилля Національна спілка майстрів народного мистецтва України. У липні за підтримки Міністерства культури і туризму вона провела масштабний симпозіум народного мистецтва та декоративного розпису на базі Державного історико-культурного заповідника "Гетьманська столиця" в Батурині на Чернігівщині та Національного історико-культурного заповідника "Чигирин". 15 кращих майстрів з 10 областей України знайомилися зі святинями української історії, переймалися духом давно минулих часів. У результаті народилися десятки картин, що склали основу Всеукраїнської виставки народного малярства і декоративного розпису, яка у листопаді експонувалася у виставковій залі цієї спілки [11].
Також у виставковій залі Національної спілки майстрів народного мистецтва за сприяння Міністерства культури і туризму відбулася Всеукраїнська виставка-конкурс на кращий твір народного мистецтва 2006 року. У виставці-конкурсі брали участь понад 100 майстрів з різних регіонів України. В експозиції було представлено близько 500 художніх творів різних видів і жанрів традиційного народного мистецтва. Мета цього мистецького заходу - привернення уваги держави і громадськості до проблеми відродження традиційного народного мистецтва, народних художніх промислів, виявлення молодих творчих талантів, закупівля високомистецьких творів на конкурсній основі до Музейного фонду України, тобто стимулювання творчості народних майстрів і таким чином примноження національної мистецької скарбниці. Журі конкурсу на кращий твір року визначило переможців у різних видах та жанрах народного мистецтва. Переможців було нагороджено спеціальними дипломами, а кращі твори - опубліковані в ілюстрованому каталозі. Під час відкриття виставки відбулася презентація мистецьких видань "Українська народна іграшка" та "Барви Буковини" [12].
Міжнародний львівський осінній салон "Високий замок-2006" - одна з головних подій у культурному житті міста. Цю виставку з величезним нетерпінням щорічно чекають у Львові. Тисячі робіт різних стилів та напрямків у сучасному прикладному мистецтві (тут представлено живопис, скульптуру, фотографії, ткацтво, кераміку, вироби зі скла та інше) мали змогу побачити львів'яни у Палаці мистецтв. Для експозиції було віддано усі площі найпрестижнішого виставкового комплексу міста Лева. Чи не найбільшою перевагою останнього Львівського салону стала його демократичність: поряд з маститими майстрами свої роботи експонували початківці [13, 14].
На своєрідну столицю ковальського мистецтва перетворився у травні 2006 р. Івано-Франківськ. Тут було організовано ІV Міжнародний фестиваль "Свято ковалів-2006" та виставку "Орнаментальне ковальство". Про масштабність акції свідчило те, що у ній взяло участь 214 ковалів з різних регіонів України та з 19 країн світу, зокрема, Німеччини, Франції, Італії, Великобританії, США. Популяризації ковальського мистецтва сприяла демонстрація процесу виготовлення художніх виробів із металу на майдані міста. Просто неба розмістилися численні ковальські майстерні. Митці упродовж дня виготовляли невеличкі роботи, які згодом були закріплені на гвинтовій поверхні підготовленої конструкції і утворили спільну монументальну композицію "Букет майстрів". Але центральною подією заходів стала виставка "Орнаментальне ковальство", яка експонувалася у виставковому залі обласного відділення Національної спілки художників України. На ній було представлено широкий діапазон творчого доробку майстрів художньої обробки металу: декоративні двері, решітки, настінні бра, світильники, вази, підставки для квітів, панно тощо. Основотворчим елементом багатьох робіт стала традиційна народна орнаментика, зокрема рослинні та геометричні мотиви. Майстри сучасно переосмислили їх і створили оригінальні авторські композиції. Особливої живописності творам художнього ковальства, представленим на виставці, надало поєднання металу з іншими матеріалами: склом ("Бджола" О. Гороб'юка), деревом ("Дерево" С. Полуботька та С. Бовцаревського), тканиною ("Плітки" Я. Ткачука). Серед експонованих робіт вирізнялися фігурні скульптури, пронизані філософським осмисленням теми. Так, у творі "Блазень" А. Безручка передано цілісність натури, стан душі блазня. Драматизм міжособистих взаємин закоханих передано в динамічній скульптурі "Разом ми подолаємо проблеми" Ш. Сантьяго (Голландія). Такі роботи демонстрували широкі технологічні можливості і сучасні тенденції розвитку ковальства. Стає очевидним, що воно поступово позбавляється традиційно ужиткового призначення і стає самодостатнім явищем сучасного українського образотворчого мистецтва. Водночас, виставка показала, що важливо не втратити здобутки народного ковальського ремесла, оскільки саме воно є невичерпним джерелом національної самобутності і запорукою майбутнього розвитку українського художнього

 
 

Цікаве

Загрузка...