WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Художні виставки в Україні у 2006 році - Реферат

Художні виставки в Україні у 2006 році - Реферат

від попередньої, організованої восени 2004 року, і набагато ширшим тематичним діапазоном, і майже втричібільшою кількістю учасників (93 проти 36) та у півтора рази більшою кількістю експонованих творів (близько 150) різних жанрів, у яких було відбито всі основні періоди нашої історії - трипільський, скіфський, давньоруський, козацький, радянський, сучасний - очима наших художників, що працюють над історичною тематикою. Говорити про своєчасність такої виставки просто не доводиться, бо, як підкреслювалося у пресі, невідкладним завданням сучасного національного мистецтва є показ знакових сторінок нашої історії. Її учасниками стали відомі майстри історичного жанру старшого і середнього поколінь, було представлено також цілі мистецькі школи Києва і Харкова, що показали досить високий мистецький рівень. Художники засвідчили як своє розуміння історичних подій, так і розмаїття стилістичних пошуків - від класичного реалізму до найновіших форм мистецького висловлення, використовуючи відповідно до обраної тематики також стилістичні засоби бароко, іконопису, парсуни тощо. При перевазі живопису, зокрема монументального, глядачі побачили і тематичну графіку, скульптуру, декоративно-ужиткове мистецтво.
Художники намагалися відтворити історичні події, які б формували позитивний образ нашого народу. Серед найцікавіших творів - монументально-барокові полотна "Колядники у гетьмана" та "Ще покриють Україну червоні жупани", Ф. Гуменюка, "Засновники Києво-Могилянської академії" В. Забашти, фрагмент мозаїки М. Стороженка "Україна скіфська - Еллада степова", полотно Д. Стецька "Дорога, довша як життя", картина Конотопської битви 1659 року та портрети Б. Хмельницького, М. Кривоноса відтворені М. Данченком та О. Садовським, лірико-епічна сцена О. Полтавець-Гуйди "З української старовини" та ін. [6].
Також слід зазначити, що оцінки Всеукраїнської виставки "Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників" у пресі були неоднозначними. Так, мистецтвознавець О. Федорук, вважає, що подана як всеукраїнська, виставка не відповідала суті заявленої назви, бо експонентами стали в основному кияни. Незважаючи на листи-запрошення, не відгукнулися художники Чернігова, Черкас, південних, західних регіонів. Звучали нарікання і до композиційних особливостей виставки [7].
Але, попри неоднозначність оцінок, Всеукраїнська виставка "Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників" мала широкий громадський резонанс. Вона засвідчила, що митці позбулися комплексу меншовартості і сміливо розкривають багато заборонених раніше тем. Це справді явище у сучасній українській культурі [6, 7].
"Ти - вся любов" - так називалася літературно-мистецька виставка, яка в рамках Всеукраїнського проекту "Жінка і мистецтво" напередодні 8 Березня відкрилася в Національному музеї літератури. У двох його залах демонструвалися роботи 40 художниць з різних міст України, а також творчий доробок 40 поетес. У мистецькій частині цієї експозиції було представлено роботи з фондів Дирекції художніх виставок України, що діє при Міністерстві культури і туризму України. Живопис, батик, скульптура, гобелен. Твори відомих майстрів - Т. та О. Яблонської, доньки Т. Яблонської - Г. Атаян, М. Тимченко, В. Баринової-Кулеби, Л. Жоголь та ін. Роботи, виставлені в музеї, було придбано Дирекцією художніх виставок для передано до музейних фондів [8].
Вже традиційною стала Всеукраїнська виставка до Дня художника, яка проходила у Києві, у виставкових залах Центрального будинку художника. На виставку відібрали більше чотирьохсот творів: від реалістичних, фігуративних і умовних, абстрактних композицій до робіт, що містять глибокі філософські узагальнення. Виставковий комітет, до складу якого входили представники майже з усіх регіонів України, добираючи роботи врахував, насамперед їх якісний рівень. На виставці було широко репрезентовано всі регіональні школи України. Учасниками експозиції стало чимало майстрів старшого і середнього покоління. Це відомі митці із власним творчим обличчям, які завоювали собі визнання багаторічною натхненною працею, талановитими творами, що по праву увійшли до скарбниці національного мистецтва. Вернісаж, зокрема, дарував зустріч із живописними творами О. Дубовика, В. Зінченка, А. Зорка, В. Кулеби-Баринової, В. Рижиха з Києва, Ю. Зорка, Г. Тишкевича з Донецька, М. Грималюка, О. Крохмалюка, Є. Манишина зі Львова, Ю. Вінтаєва, В. Гонтарова, В. Ковтуна, М. Попова з Харкова, В. Ємця, А. Шкурка з Чернігова, Л. Антонюка з Дніпропетровська та ін. із графікою О. Губарєва, В. Чуприни, А. Чебикіна, І. Гресик зі скульптурою Ю. Багаліки, В. Медведєва, З. Федика, а також з творами декоративно-ужиткового мистецтва.
Слід підкреслити, що подібні мистецькі огляди дають досить об'єктивну картину сучасного художнього життя України. Тут віддзеркалена творча практика значної кількості українських художників. Основу експозиції складали вічні жанри - пейзажі та натюрморти, хоча на відміну від багатьох попередніх виставок досить широко було представлено численні тематичні композиції. Розмаїтість жанрових та стильових уподобань художників привертала увагу численної глядацької аудиторії, - як завжди відвідуваність традиційної виставки була дуже високою [9].
У грудні 2006 року кияни та гості столиці знову завітали до Центрального будинку художника. Тут, у великих виставкових залах розмістилася Всеукраїнська Різдвяна художня виставка, організаторами якої стали Міністерство культури і туризму України та Національна спілка художників України. До експозиції увійшло більше 400 творів образотворчого та декоративного мистецтва, автори яких представляли усі регіони України. Серед учасників чимало майстрів старшого і середнього поколінь (Г. Васецький, О. Власов, В. Ємець, Л. Жоголь, О. Какало, В. Ковтун, В. Кулеба-Баринова, О. Ольхов, Г. Тишкевич, І. Фізер, В. Чуприна, М. Яценко), які плідно працюють, створюючи нові полотна, графічні аркуші, скульптури, декоративні твори. Багатьох із них добре знає український глядач. Це відомі митці, твори яких по праву увійшли у скарбницю національного мистецтва. Останніми роками на всеукраїнських виставках, що проводяться у Національній спілці художників України, широко представлено творчість молодих митців. На відкритті заходу було відзначено лауреатів премії ім. М. Дерегуса, яка щорічно присуджується саме молодим художникам. 2006 року премію здобули живописець О. Гребенюк та графік А. Рубанова. Розділ декоративно-ужиткового мистецтва розкривав усе розмаїття творчих уподобань сучасних митців у цій галузі - від традиційних видів до сучасних пошуків. Лауреатом цьогорічної премії ім. К.Білокур, яку теж вручали у рамках виставки, став відомий художник П. Печор-ний. А загалом, Всеукраїнська різдвяна - це свято українських художників і всієї культурно-мистецької громадськості України, яка має можливість отримати емоційний імпульс для подальшої власної творчої

 
 

Цікаве

Загрузка...