WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Художні виставки в Україні у 2006 році - Реферат

Художні виставки в Україні у 2006 році - Реферат

Херсонській області мистецтво художнього текстилю. Значне місце серед майстрів художнього ткацтва посідає заслужений художник України М. Шнайдер-Сенюк. У представлених на виставці її роботах критики відзначали професійну бездоганність. Усі роботи художниці було виконано у традиційній техніці ручного плетіння (триптих "Тиша Дніпрових плавнів"). До традицій українського фольклору звернувся і А. Шнайдер (диптих "Народні свята"). Відчуття матеріалу, образна наповненість, вишуканий художній смак були притаманні і гобеленам О. Ковача. Мистецтво пластики на виставці представляли станкові скульптурні твори І. Білокура, В. Шкуропата, І. Шапка та Ю. Шапка [65].
В Одеському літературному музеї відбулася виставка живопису народного художника України А. Гавдзинського. Художник успішно працює у жанрі портрета, пейзажу, сюжетної композиції. Але найбільші його здобутки саме у жанрі пейзажу. Мистецтвознавці відзначали, що для представлених на виставці робіт А. Гавдзинського характерні досконала фіксація краєвидів, невичерпна фантазія у створенні нових образів, підпорядкованість принципу відтворенняцілісності життя, його повнокровності. Враження класичної ясності його композицій справляють не тільки фігури, пропорції будинків, але і точно знайдені просторові інтервали, тривалі паузи, що вносять у картини впорядкованість і "тишу", своєрідну зупиненість дії. Відвідувачі виставки побачили у живопису майстра тонко розроблену "мову почуттів". Вишукана культура кольору у творах художника допомагала побачити Одесу очима людини, закоханої у це місто. Життя передається в поетичній цілісності, і це робить картини митця чудовим набутком вітчизняного пейзажного живопису [66].
Подією мистецького життя Криму став традиційний Фестиваль акварельного мистецтва (бієнале камерної акварелі Криму). Майже два місяця шанувальники образотворчого мистецтва мали змогу переглядати роботи як вже відомих художників, так і тих, хто тільки приєднався до когорти кримських акварелістів. Також у заході брали участь акварелісти з різних міст України та з Росії. Взагалі, на виставці, що проходила у Сімферопольському художньому музеї експонувалося 530 робіт 135 художників. Церемонія відкриття та закриття бієнале стало справжнім святом для художників та їх численних шанувальників. Представлені роботи оцінювало компетентне журі на чолі з кандидатом мистецтвознавства Р. Бащенко. Кращою з робіт було визнано акварель В. Платонова "Фіолетовий вечір". Дипломи першого ступеня здобули С. Свиридов, Т. Олло та В. Бойченко. За традицією глядачі отримали подарунки від художників. За вхідними квитками розігрувалося двадцять три оригінальні роботи призерів та учасників бієнале [67].
Великий резонанс мала виставка живопису кримської художниці Л. Полякової, розгорнута у Севастополі, у Республіканському будинку художника. Вже з першого дня роботи виставка привернула увагу численних шанувальників образотворчого мистецтва. В експозиції було представлено пейзажі та натюрморти - улюблені жанри художниці, у яких вона працює багато років. Критики відзначали, що Л. Полякова досягла у своїй творчості висот майстерності, зуміла виробити свій особливий почерк. Її живопис називають "дзвінким" та пластичним, тонким по колористичному рішенню [68].
Подією у мистецькому житті Житомира стала виставка живопису Ю. Камишного у місцевому Будинку художника. Мистецтвознавці відзначали новаторство робіт художника, його тонкий гумор, філософські узагальнення. Легкий щем викликали полотна "Живе ще мати у господі", "Город", "Молоко, хліб, буття", "Струмки небес". На цих полотнах - паркан і копиця сіна, а за парканом - рідний краєвид старий сарай, звичайна лава, на якій - молоко, хліб і серп. Все інше глядач має домислити самостійно, відчути не зображених на картині людей [69].
У Хмельницькому обласному художньому музеї працювала виставка живопису "Трансформація" головного художника обласного театру ляльок М. Ніколаєва. Відвідувачі відзначали, що споглядати, роздумувати, комбінувати свої уявлення з "трансформерів" художника - дивних образів з полотен митця - справді захоплююче заняття. Тут таємнича магія: дзеркальний світ, перевернутий, кольоровий, почуття та імітація почуттів, тіні, тонкі ефірні тіла із глибин підсвідомості [70].
У приміщенні СБУ Тернопільської області протягом місяця діяла персональна виставка члена обласної організації Національної спілки художників України, лауреата Всеукраїнської премії ім. Братів Лепких, переможця Всеукраїнського конкурсу екслібрисів Я. Омеляна. Творчий доробок Я. Омеляна - це, переважно, графіка. Велику нішу у ньому займає екслібрис, або книжковий знак - мініатюрний малюнок, що розкриває захоплення чи професію власника книгозбірні. Художник багато років плідно працює в цьому жанрі, експонує свої роботи на численних міжнародних виставках. Під час відкриття виставки художник подарував екземпляр збірки "Екслібриси пам'яті" разом із каталогом творів та ліноритом "Шевченко у Кременці" музею управління СБУ [71].
Закарпатська художня школа нині відома шанувальникам українського мистецтва у більшій мірі як школа живопису. Проте у Закарпатті сформувався і потужний колектив художників-графіків. Знаковою постаттю серед них став графік П. Бедзіра (1926-2000), виставку робіт якого було розгорнуто в Ужгороді учнями майстра. Експоновані тут твори - аркуші з блокнотів, котрі чекали свого втілення у великих графічних композиціях. Після смерті митця у його квартирі та майстерні майже не залишилося завершених робіт, все що вдалося зберегти - це ескізи. Тому експозицію назвали "Перша виставка Оп-Арту". Вона не ставила на мету познайомити глядача з творчістю митця, а тільки доповнити мозаїку його творчого портрету [72].
У Львівській мистецькій галереї "Ом" працювала дебютна виставка батиків А. Харчук "Рибоза", присвячена сприйняттю дійсності крізь занурену в життя рибу. А. Харчук, студентка Львівської національної академії мистецтв, за пензель взялася недавно. Роботи її виконані у різних техніках - гарячій, холодній та вільній. Стиль також різний. Виставка не мала спільної концепції чи тематики, а мала на меті продемонструвати автора, його бачення світу та глибинні й кумедні ситуації, вихоплені з нього. Критики відзначали в А. Харчук художнє бачення і здатність вгледіти надзвичайне в сірості та сирості. Серед експонатів були такі, що демонстрували філософський символізм художниці, абстракції, виткані з душевного стану, і особливі моменти, вирвані з буднів повсякденного життя [73].
Ще один творчий дебют двох вихованців Львівської академії мистецтв - М. Сидоренка та Н. Кручкевич-Сидоренко - відбувся у львівському Палаці мистецтв. Хоча обоє і перед тим час від часу виставляли свої твори на львівських та всеукраїнських виставках, однак повно і рельєфно творча індивідуальність кожного з них вирисувалася на персональній виставці, де було представлено понад 250 творів. На тлі поширених і модних

 
 

Цікаве

Загрузка...