WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Художні виставки в Україні у 2006 році - Реферат

Художні виставки в Україні у 2006 році - Реферат

нова приватна галерея "Lenin", що відкрилася 2006 року у Запоріжжі. Поруч із греблею Дніпрогесу з'явився перманентний острівець актуального, як його позицінують автори, мистецтва. Епіграфом до подальшої історії галереї стали експонати виставки, що відбулася у Запоріжжі у рамках симпозіуму "Бірючий-ооб, або Ландшафт для героя". Живописні ремінісценції античних мотивів у сучасному антуражі високої концентрації сарказм і самоіронія, іноді брутальність як самоціль були утілені в колажі, художньому фото, текстилі киянами Г. Вишеславським і В. Покиданцем, В. Яковцем з Черкас, росіянином С. Братковим, запоріжцями Ю. Баранником, В. Гулічем (куратором виставки) та ін. Арт-об'єктами для художників стали дитячі іграшки, канцелярські файли та навіть звичайний скотч. Шалена фантазія в пошуках нестандартних рішень у передачі настроїв і вражень від життєвих перипетій дивує, свідчить про потенціал, меж якому, здається, немає [19].
У виставковій залі Запорізького осередку Національної спілкимайстрів народного мистецтва України відбулася виставка творів Лариси Жолудь та її учнів із Запорізької дитячої художньої школи. Мистецька акція стала подією у художньому житті області. Мистецтвознавці підкреслювали, що у творчості Л. Жолудь склався оригінальний мистецький метод, якому притаманні асоціативна образність та природне поєднання виражальних засобів народного мистецтва з досконалою професійною системою. Її образи є космічно зорієнтованими, пов'язаними з вічним перебігом часу. Рельєфні зображення, котрі художниця долучила до круглої форми, підсилювали відчуття повторюваності життєвих циклів [62].
Кожна персональна виставка - це завжди відкриття художника. Здавалося б, що його роботи давно відомі по обласним та всеукраїнським оглядам, але тільки в експозиційній перспективі зібраних разом творів творчість художника постає досить повно та багатогранно. Яскравий приклад тому - персональна виставка робіт дніпропетровського живописця В. Арсенова, присвячена 60-річчю від дня його народження та 30-річчю творчої діяльності, що відбувалася у виставкових залах Дніпропетровського художнього музею. Несподівано для багатьох критиків та мистецтвознавців вона показала, що мистецтво художника більш різноманітно, ніж те уявлення, яке склалося про нього раніше. Глядачі побачили митця, який тонко відчуває, є щирим, люблячим добро та красу. Світ В. Арсенова - одухотворена реальність, визволення від матеріальної сутності, повсякденності конкретності, перевтілений у поетичний символ. Не випадково одним з головних героїв картин художника стає крилата людина ("А що там?", "Білі троянди", "Лети, малюк!"). Критики відзначали, що їм важко точно виявити жанр робіт художника. Це скоріш живописні новели ("Серенада", "Рік Кролика"). Живописець створює свою досить індивідуальну реальність, наділену різними відтінками , асоціаціями, іносказаннями. Це і напівфантазії і напівспомини. Навіть пейзажі В. Арсенова ("Весняні сутінки", "Весняне подвір'я") - своєрідні живописні імпровізації, наповнені музичними ритмами. Тож, відзначалося у пресі, виставка В. Арсенова багато нового розповіла глядачам про справжній поетичний світ художника [63].
У Черкаському художньому музеї працювала персональна виставка художника П. Козіна. У 2006 році він відзначив 80-річний ювілей, а одночасно і 50-річчя творчої діяльності. Твори митця зберігаються у музеях України, приватних колекціях у Росії, США, Франції, Фінляндії. Художнику близька тема Великої Вітчизняної війни. У полотнах, де зображені партизани, солдати, День Перемоги, відчутна сувора правда тих днів, які закарбувалися у пам'яті художника. Напередодні свого ювілею П. Козін подарував Черкаському художньому музею 15 своїх полотен, які відвідувачі тепер можуть побачити і гідно оцінити [64].
"Майстри Херсонщини" - таку назву мала виставка творів образотворчого мистецтва, що діяла у залах Херсонського художнього музею ім. О. Шовкуненка. Вона присвячувалася 35-річчю з часу створення обласної організації Національної спілки художників України. У 2006 році філія об'єднувала більше 70 майстрів живопису, графіки, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва, мистецтвознавців. Серед них почесного звання "Народний художник України" удостоєні троє, "Заслужений художник України" - четверо митців.
Співробітники Херсонського художнього музею ім. О. Шовкуненка вважають, що пропаганда творчості земляків - одне з найважливіших завдань роботи музею. Тож виставка "Майстри Херсонщини" давала змогу досить широко познайомитися з кращими творчими досягненнями митців області. Увагу мистецтвознавців привернули роботи І. Батька - одного з фундаторів обласного відділення НСХ України. Це емоційно стримані, звучні за кольором пейзажі та натюрморти, виконані у техніці пастелі. Одна з тем творчості художника пов'язана з Херсонським суднобудівним заводом ("Черга за хлібом", Суднобудівний завод"). Також на виставці було представлено роботи художників реалістичного напряму: К. Московченка, Д. Дзеваневського, Д. Катиніна, Л. Штирмера. За всієї відмінності творчих індивідуальностей їх об'єднує життєва переконливість та правдивість художніх образів. Надзвичайною емоційністю, яка досягається підвищеною колірною напругою, відзначається творчість народного художника України А. Платонова ("Горобина", "Осінній мотив"). Близький А. Платонову у чутливому сприйнятті світу народний художник України В. Чуприна. Оригінальна техніка, зумовлена декоративним почуттям майстра допомагає йому при створенні романтично піднесених за настроєм образів природи ("Соняшники", "Станіслав. Дахи"). Матеріально вагомий світ відчувається у творах В. Трапенка, який майстерно володіє технікою гуаші на полотні ("Дощовий день", "На річці Кошовій"). Центральне місце у творчості Є. Толкунова посідає робота над створенням жіночого образу, який невід'ємно пов'язаний з природою ("Біля ріки").
У Херсоні склалася і своя акварельна школа. На виставці було представлено роботи старшого серед художників-акварелістів області Г. Петрова. Його мистецтво одночасно стримане й наповнене, земне й поетичне, приваблює гармонією сріблясто-лілових барв, легкою акварельною прозорістю, майстерністю ("Польові дельфініуми", "Елегія"). А декоративний характер творів заслуженого художника України В. Такаєвої зумовлений своєрідністю її світосприйняття, властивістю суто жіночої основи ("Віта", "Натюрморт з хурмою") [65].
На виставці можна було побачити і роботи майстрів друкованої графіки. Серед них - художники Р. Браїлов, В. Ваганов, І. Христич, Ю. Діденко, які досконало володіють багатьма техніками гравюри на металі, а саме: офортом, акватинтою, сухою голкою тощо. Привертали увагу відвідувачів і роботи заслуженого художника України Ф. Кідера. Талант художника виявився як у графіці, так і у живопису та скульптурі. А критики відзначали філософську глибину у створених ним образах.
Досить цікаво та різноманітно розвивалося у

 
 

Цікаве

Загрузка...