WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Художні виставки в Україні у 2006 році - Реферат

Художні виставки в Україні у 2006 році - Реферат


Реферат на тему:
Художні виставки в Україні у 2006 році
Українське образотворче мистецтво в усі періоди буття нашого народу було тим важливим чинником, який сприяв створенню і збереженню незалежності, державності та духовної самодостатності. І сьогодні українські художники своєю діяльністю утверджують високі ідеали гуманізму та демократії. У 2006 році значно розширився діапазон творчості митців та їх творчих пошуків йшло утвердження попередніх мистецьких досягнень. Одним із показників такої творчої активності стала організація та проведення великої кількості художніх виставок від малих вернісажів до великих експозицій, де було представлено широкий зріз сучасного мистецтва України.
Вагомими культурними подіями року були міжнародні та всеукраїнські виставки на теренах нашої держави. Показовим тут можна вважати те, що значного резонансу набули не тільки столичні, а й регіональні виставки.
Традиційно Міністерство культури і мистецтв України разом з Національною спілкою художників України організовують Всеукраїнську художню виставку "Мальовнича Україна", яка відбувається у рамках Міжнародного Шевченківського літературно-мистецького свята "В сім'ї вольній, новій…". Виставка вже побувала на полтавській, запорізькій, вінницькій, чернігівській землі, на Сумщині, Херсонщині, Черкащині, Хмельниччині тощо. А 2006 року вона проходила в Одесі. У заході взяли участь 180 живописців з усіх областей України, які демонстрували свої роботи у різних виставкових залах міста. Так, у Музеї західного і східного мистецтва були представлені "традиціоналісти", серед яких вирізнялися полотна А. Гавдзинського, О. Слєшинського, В. Литвиненка. А нефігуративний живопис, зокрема, роботи В. Маринюка, С. Савченка, О. Волошинкова, виставлялися у "Морській галереї". Доповнила карту "Мальовничої України" виставка "Кольори та мелодії українських свят" з приватних колекцій Президента України В. Ющенка, режисера В. Вовкуна та з Музею Івана Гончара і галереї "Родовід" [1].
Гучною подією стала Міжнародна художня виставка-ярмарок "Арт-Київ-2006", що проходила у Центрі ділового та культурного співробітництва "Український дім". Виставка складалася з трьох частин: експозиції творів з приватних колекцій, параду галерей (тобто презентації творів молодих українських художників) та експозиції творів спеціального гостя програми - О. Мась.
"Арт-Київ" продемонстрував широкий формат видів сучасного образотворчого мистецтва: живопис, графіка, скульптура, фотографія, інсталяція та декоративно-прикладне мистецтво. Основна мета акції - популяризація українського мистецтва, створення цивілізованого арт-ринку в Україні. На виставці було представлено відомі мистецькі школи України: західноукраїнська, кримська, центральна українська тощо.
На перший погляд, зазначалося у пресі, експозиція здавалася незвичайною, навіть еклектичною: безліч художніх напрямів, стилів, техніки, жанрів. Роботи відомих авторів, визнаних класиків другої половини минулого століття сусідували із творами модних молодих художників. Але цей яскравий калейдоскоп мав свою логіку та своє глибоке значення, і він радше соціальний, аніж суто художній. "Арт-Київ-2006" - це перша така масштабна спроба надати для загального огляду приватні колекції. Талановиті роботи, що зберігаються в домашніх зібраннях, уперше отримали публічне життя. Те, що в Європі та США практикується не перше десятиріччя, для нас, країни, у якій взагалі багато процесів відбувається у "тіні", диковинне. Завдяки ж зусиллям організаторів на виставку представили свої колекції Євгенія та Богдан Губські, Олег Пінчук, Наталія Заболотна (вона якраз була автором проекту), сім'я Кінахів та ін.
На "Арт-Київ", як вже зазначалося, було запрошено також 15 галерей. Серед них галерея "MIRO" (Чехія), "Триптих", "Ірена", аукціонний дім "Золотий перетин", компанія Арт Блюз, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник та інші. Ще однією новинкою було представлення спеціального гостя. Ним стала досить молода, але вже відома не лише в Україні, а й за кордоном, одеситка - О. Мась. Роботи О. Мась представлені в Луврі. Свою територію вона "обрала" в червоний килим та розмістила клітки з голубами, яких ще й дозволялося годувати.
До відкриття Міжнародної виставки "Арт-Київ" було видано каталог творів митців, представлених на самій виставці приватними колекціонерами, галереями та власне художниками [2, 3, 4].
Виставка мала широкий резонанс у пресі, проте відгуки були не лише хвалебні. Так критик Л. Фесенко відзначала, що такий самий формат мали арт-фестивалі, які організовував наприкінці 90-х "Центр сучасного мистецтва", очолюваний В. Хаматовим. Однак керівництво "Українського дому" чомусь заявило, що їхній "Арт-Київ" перший, і по досвід директор Н. Заболотна їздила у закордонні відрядження. А спеціальний гість акції - одеська художниця О. Мась - ще й повідомила на церемонії відкриття, що у Москві вже відбулося 13 подібних заходів, а у Венеції - понад 100. Така "помилка" організаторів принижує нашу державу, бо ми наче нарешті схаменулися і збагнули: потрібно влаштовувати ярмарки вітчизняного образотворчого мистецтва. Чому ж не подякувати за ідею попередникам і не наголосити, що відроджується їхня справа. Адже ті арт-фестивалі проводили 5 років поспіль, і теж в "Українському домі", і так само: на першому поверсі - класики, на другому - парад галерей, де про себе заявляли представники усіх регіонів України, гості з Росії, Польщі, Німеччини. Молодій художниці О. Мась організатори відвели почесну площу поміж стендів видатних майстрів минулого, де підмальовані олівцем і аквареллю ескізи одеситки разом із живими голубами в клітках були дещо недоречними. Якщо те місце просто продавалося і дівчина за нього заплатила, то треба було так і сказати. Мабуть, спеціальними гостями логічніше було б назвати представників чеської галереї, які скромно поселилися на другому поверсі, хоча могли похвалитися більшою майстерністю і розумінням законів візуального мистецтва. А втім, добре й те, що арт-фестиваль таки відродився і зумів представити не лише окремих художників, а й мистецькі школи. Тепер же дирекції "Українського дому" потрібно не втратити позицій лідера, який згуртовує довкола себе малярську спільноту України. А це, зазначалося у пресі, значно складніше, ніж зібрати експозицію на два поверхи [5].
На початку 2006 року (із 20 січня по 6 лютого) у залах Центрального будинку художника за сприяння Міністерства культури і туризму України та Національної спілки художників України відбувалася Всеукраїнська художня виставка "Україна від Трипілля до сьогодення в образах сучасних художників", яка стала визначною подією у мистецькому житті України. Це вже друга виставка з такою назвою, організована київським художником-монументалістом О. Мельником, що проводилася з метою відродження в українському мистецтві історичного жанру. Але виставка 2006 року відрізнялася

 
 

Цікаве

Загрузка...