WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Музеї Львівщини: новостворені і не створені - Реферат

Музеї Львівщини: новостворені і не створені - Реферат


Реферат на тему:
Музеї Львівщини: новостворені і не створені
У довідці, присвяченій питанням створення нових музейних закладів на Львівщині, використано матеріали обласної і районної преси 2004-2006 років, аналіз яких дозволяє визначити основні проблеми, що перешкоджають успішному розвитку музейної мережі на теренах області.
Завдяки благородній меті - служити високим ідеалам духовності та розвитку національної культури - значення музейних закладів у житті суспільства є неоціненним. Саме крізь призму культурних цінностей і того, як вони зберігаються і пропагуються, оцінюється сучасне становище і перспективи тієї чи іншої країни.
Музейники надають необхідну професійну, методичну і практичну допомогу спеціалістам з різних галузей знань, проводячи творчі заходи, семінари, конференції з культурно-освітньої тематики.
Для багатьох країн саме музеї є основним джерелом поповнення бюджету.
Незважаючи на це, музейні спеціалісти мають багато проблем.
В Україні, де є чимало унікальних музеїв, через фінансові труднощі деякі заклади не мають належної охорони та сигналізації, зручних сховищ для зберігання фондів.
Неабиякою проблемою є й питання кадрів. Замість фахівців колекції нерідко комплектують краєзнавці-аматори.
Але, попри всі негаразди, музейна Україна розвивається. Сьогодні в Україні працює понад 400 державних музеїв і близько чотирьох тисяч громадських музейних закладів. На теренах Львівщини - 115 музеїв та музейних кімнат. У фондах громадських музеїв зберігається 93 тисячі пам'яток. У 2005 році їх відвідали 192 тисячі осіб [17].
У 2005 році, завдяки зусиллям членів Товариства шанувальників Львова, науковців, реставраторів, мистецтвознавців, фахівців Інституту "Укрзахідпроектреставрація" в приміщенні палацу Бандінеллі було відкрито Музей історичних коштовностей. Там розміщено експонати та кілька виставок трипільської культури, історичного жіночого портрета, історії архітектурного ансамблю площі Ринок у Львові з фондів Львівського історичного музею [25].
18 травня 2006 року у Львові відбулося довгоочікуване відкриття Музею європейського мистецтва (відділ львівської галереї мистецтв) в приміщенні палацу Потоцьких. В експозиції новоствореного музею - кращі твори європейських майстрів XIV-XVIII століть [14]. У жовтні 2005 року в смт. Брюховичі (Львівська міська рада) подією європейського рівня стало відкриття Українського музею модерного мистецтва (філія львівської галереї мистецтв), створеного на кошти М. Дзиндри - відомого скульптора, колишнього краянина, який довгий час проживав у США [7, 33, 40].
В експозиції музею - понад 800 скульптур, які митець творив упродовж усього життя, а, повернувшись на Україну, передав своєму народові.
За величезний внесок в історію розвитку сучасного мистецтва М. Дзиндру було удостоєно обласної премії 2005 року в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури в номінації "Культурологія, мистецтвознавство, музейна справа" [24].
У жовтні 2006 року в новоствореному музеї на виставці "Левова частка" в рамках артистичного проекту "Музей ідей" представили свій творчий доробок молоді художники, продовжувачі справи незабутнього митця [11].
6 березня 2005 року відбулося відкриття "Кімнати-музею ім. Т. Шевченка при Львівському Палаці мистецтв", приурочене до 191-ї річниці від дня народження Кобзаря [15, 26].
Експозиція музею, який розміщено в чотирьох кімнатах, постійно оновлюється. Першим подарунком новоствореному закладу стала колекція з 50 картин, створених заслуженим художником України Є. Менишиним під час експедиції 1997-2003 рр. шляхами Кобзаря.
Велике значення для культурного розвитку Львівщини мало відкриття впродовж 2004-2005 років Музею східних культур, Музею історичних коштовностей та Музею європейського мистецтва. Символічно, що відкриття всіх трьох закладів було приурочено до Міжнародного дня музеїв.
Єдиний в Україні Музей східних культур розташовано в так званому Китайському палаці, що входить до комплексу Золочівського замку [18].
Приміщення музею - один з найкращих зразків фортифікаційного мистецтва України кінця XVI-XVII ст. В експозиції представлено твори мистецтва з Індії, Шумерії, Китаю, Туреччини, Японії, островів Балі, Персії, В'єтнаму, Єгипту, а також подарунки послів Індонезії та Індії.
За твердженнями спеціалістів, крім золочівського, в Європі існує тільки два схожих музейних заклади: Сан-Сусі (Німеччина) та в с. Ломоносове (Росія).
У 2004 році з нагоди 345-ї річниці Конотопської битви в с. Руда (Жидачівський р-н), було відкрито Музей І. Виговського [39].
Саме тут у 1659-1664 роках проживав із родиною видатний громадський та політичний діяч Козацької держави - Гетьманщини. За багатьма історичними версіями, тут його було й поховано.
Музей площею 1000 квадратних метрів обладнано в колишньому відділенні місцевої лікарні. Найціннішими експонатами є ікони та дерев'яні двері з родинної церкви Виговських XVIII ст. В експозиції також широко представлено живописні портрети видатних історичних діячів минулого.
У 2005 році в м. Стрий було відкрито Музей "Борцям за волю України" (філія Стрийського краєзнавчого музею "Верховина"). Сам музей - це меморіальний комплекс, аналогів якому немає в Україні. Експозиції у виставковому залі, які постійно оновлюються, присвячені подіям історії цього краю [37].
Тільки у 1990-2005 роках у Львівській області зареєстровано 60 нових громадських музеїв. Серед них - кімнати-музеї В. Чорновола в центральній районній бібліотеці його імені (м. Дрогобич) та Ф. Колесси - в с. Ходовичі (Стрийський р-н). Там же, на Стрийщині, в с. Воля Задеревацька було відкрито музей-садибу С. Бандери [17].
4 серпня 2005 року в м. Турка за програмою першого світового конгресу бойків було відкрито Музей бойківської книги [35].
Широку й цікаву експозицію музею, розміщеного в районному Народному домі, створено членами об'єднання "Письменники Бойківщини". Тут зібрано літературні твори, рецензії, відеокасети, примірники письменницької сторінки "Трембіта" в газеті "Голос Самбірщини", публікації з періодичних видань, фотоальбоми.
Історія древнього Львова - це також історія його старовинних ремесел.
Одним із найдавніших в Галичині вважається гутний промисел.
З 1989 р. у Львові відбуваються Міжнародні симпозіуми

 
 

Цікаве

Загрузка...