WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Народні танці:“Козачок” музичний розмір 2/4, «Місяць на небі» музичний розмір 3/4 - Реферат

Народні танці:“Козачок” музичний розмір 2/4, «Місяць на небі» музичний розмір 3/4 - Реферат

юнака з лівою рукою дівчини).
1-2 такти. Танцюючі просуваються вперед перемінним кроком (рух № 2).
3-4 такти. Продовжуючи просуватися вперед тим же кроком, виконавці підводять з'єднані руки вгору, і дівчина робить поворот на 360°. Закінчивши поворот, танцюючі опускають з'єднані руки вниз (у вихідне положення).
Присядка поворотом №
Виконується на два такти музики. Вихідне положення - перша позиція ніг, руки на талії.
1-й такт.
На "р а з" - після невеличкого стрибка на обох ногах опуститись у повне присідання (на півпальці) по першій позиції. Коліна широко розвести в сторони. Корпус прямий.
На "д в а" - підводячись із присідання, зробити стрибок на правій нозі і просунутись при цьому в праву сторону. Водночас ліву ногу кидком витягнути у повітрі в лівий бік.
2-й такт.
На "р а з" - ліву ногу поставити на півпальці вправо попереду правої ноги, перехрещуючи її, і на півпальцях обох ніг зробити поворот управо на 360°.
На "д в а" - залишаючись у напівприсіданні, перенести вагу корпусу на ліву ногу. Праву ногу витягнути вперед за рухом і поставити на підлогу на каблук (носком угору). Руки при цьому широко розкрити в сторони, голову повернути вправо. Корпус прямий.
Цю присядку можна виконувати з просуванням вліво: стрибки на лівій нозі, праву витягнути вбік, поворот на 360° вліво і т. д.
Присядка з перекруткою №
Виконується парами на два такти музики. Вихідне положення: дівчина і юнак стоять у парі обличчям до глядачів (юнак зліва від дівчини). Ноги в обох у першій позиції. Юнак кладе праву руку собі на талію, а лівою рукою бере ліву руку дівчини і простягає її вперед. У дівчини права рука розкрита вбік.
1-й так т. Дівчина перемінним кроком (рух № 2) обходить навколо юнака (не роз'єднуючи рук) і повертається у вихідне положення. Водночас юнак робить двічі просту присядку, ліву руку, з'єднану з лівою рукою дівчини, проносить у себе над головою. При цьому юнак стежить поглядом за дівчиною.
2-й такт. Танцюючі не роз'єднують рук, юнак підводиться з присядки і робить на місці два перемінних кроки. Водночас дівчина тим же кроком кружляє під правою рукою юнака.
Присядка-повзунець №
Виконується на один такт музики. Вихідне положення - повне присідання на обох ногах у шостій позиції.
На "раз" - легкий стрибок на низьких півпальцях лівої ноги, праву у повітрі витягнути вперед, підйом витягнутий.
На "д в а" - не піднімаючись з присідання, під час невеличкого стрибка змінити положення ніг: праву ногу повернути у вихідне положення, ліву витягнути у повітрі вперед.
Бокова присядка №
Виконується на один такт музики. Вихідне положення - перша позиція ніг. Руки - на талії.
На "раз"--злегка підскочивши, різко опуститись у повне присідання на обидві ноги (у першу позицію). Коліна широко розвести в сторони. Корпус рівний.
На "д в а" - злегка підводячись з присідання, зробити підскік управо на низькі півпальці правоїноги, коліно зігнуте. Водночас ліву ногу викинути у повітрі в лівий бік. Праву руку розкрити в сторону, піднявши її трохи вище рівня плечей.
Те ж саме виконується на наступний такт з другої ноги.
Угинання з поворотом №
Виконується на два такти музики. Вихідне положення - перша позиція ніг. Руки на талії.
1-й такт.
На "р а з" - праву ногу відокремити від підлоги, перевести вліво, перехрещуючи попереду ліву ногу, і стати на праву ногу, трохи зігнувши її в коліні. Ліву ногу відвести назад. Корпус повернути вліво. Правою рукою описати півколо в повітрі і нахилитись до правої ноги.
На "д в а" - переступити на ліву ногу, праву перевести вправо і випрямити в коліні. Корпус повернути вправо. Під час руху виконавець поглядом стежить за правою рукою. Ліву руку залишити на талії.
2-й такт. Поклавши руки на талію, починаючи з правої ноги, повернутись вправо на 360° трьома невеличкими кроками. Закінчити рух обличчям до глядача. Потім рух виконується з лівої ноги у тій же послідовності.
Голубці з поворотом №
Виконується на 4 такти музики. Вихідне положення - шоста позиція ніг.
1-й такт. Виконується голубець вліво з лівої ноги.
Із затакту - присісти на правій нозі, ліву трохи підняти над підлогою і відвести у лівий бік. Праву руку відкрити в сторону, піднявши її вгору, ліва - на талії. Голову повернути вліво.
На "р а з" - злегка підскочити на правій нозі, просуваючись вліво, ударити у повітрі каблуками обох ніг - правою ногою ніби "вибити" ліву ногу в сторону.
На "і" - опуститись на праву ногу, присівши на ній. Ліва нога залишається простягнутою вбік (невисоко від підлоги).
На "два" - злегка підскочити на правій нозі, пересуваючись вліво і ударити в повітрі каблуками обох ніг.
На "і" - пауза.
2-й такт. Виконується притул (рух № 5).
Виконуючи притуп з лівої ноги, зробити поворот на 180° вліво, праву руку покласти на талію, корпус трохи нахилити вперед.
3-й такт. Виконуються голубці вправо з правої ноги у тій же послідовності.
4-й такт. Виконуючи притуп (рух № 5) з правої ноги, повернутись на 180° вправо. Ліву руку покласти на талію, корпус злегка нахилити вперед.
Крок з голубцем №
Виконується на два такти музики. Вихідне положення - танцюючі стоять обличчям одне до одного (плечем до глядачів, ноги в першій позиції, руки на талії).
1-й такт.
На "р а з" - правою ногою зробити крок уперед (по діагоналі вправо). Вагу тіла перенести на неї і водночас повернутись направо (стати лівим плечем за рухом); ліву ногу ледь відняти від підлоги і вивести в лівий бік. Одночасно праву руку покласти на потилицю, голову повернувши в лівий бік; танцюючі дивляться одне на одного через ліве плече.
На "д в а" - злегка підскочити на правій нозі, просуваючись вліво, ударити у повітрі каблуками обох ніг - правою ніби вибити ліву ногу в лівий бік. Руки - у тому ж положенні.
2-й такт. Виконуючи переступання лівою, правою і лівою ногою, танцюючі повертаються вправо і стають обличчям одне до одного (плечем до глядачів). Під час переступання руки кладуть на талію.
Отже, танцюючі помінялись місцями, і дівчина перейшла на місце юнака, а юнак - на місце дівчини.
Далі те ж саме повторюється з початку і танцюючі повертаються на свої місця.
Голубці у парі №
Виконується на чотири такти музики. Вихідне положення - дівчина і юнак стають поруч (дівчина справа від юнака), з'єднують праві руки і підводять їх над головою дівчини. З'єднані ліві руки витягають у лівий бік. Ноги в шостій позиції.
1-й такт. Танцюючі виконують голубці (дівчина вліво, юнак вправо. Отже, дівчина переходить до лівого плеча юнака. Наприкінці руху танцюючі міняють положення рук: з'єднані ліві руки піднімають над головою дівчини, праві руки відводять у правий бік.
2-й такт. Танцюючі виконують п р и т у п, ледь нахиливши корпус вперед.
3-й такт. Танцюючівиконують голубці (дівчина вправо, юнак вліво). Дівчина повертається до правого плеча юнака. Наприкінці руху танцюючі переводять руки у первісне положення.
4-й такт. Танцюючі виконують притуп, ледь нахиливши корпус вперед.

 
 

Цікаве

Загрузка...