WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Актуальні задачі органів внутрішніх справ щодо захисту прав і свобод людини та громадянина на сучасному етапі соціально - політичного розвитк - Реферат

Актуальні задачі органів внутрішніх справ щодо захисту прав і свобод людини та громадянина на сучасному етапі соціально - політичного розвитк - Реферат

галузі виконання профілактичної та кримінально - процесуальної функції.
Діяльність ДАІ як самостійного структурного підрозділу спрямована на забезпечення безпеки дорожнього руху на території держави. Задачі ДАІ щодо захисту прав людини полягають, головним чином, в тому, щоб не допустити свавільного обмеження прав людини (зокрема право на вільне пересування, право на недоторканість власного володіння, тощо)
Задачі міліції охорони обумовлені основними напрямками діяльності і полягають у забезпеченні права на власність, особистої безпеки фізичних осіб, тощо.
Таким, чином задачі міліції щодо захисту прав і свобод людини залежить від участі того чи іншого органу в підтриманні (охороні ) правопорядку.
Окрім вище названих задач міліції, існують ще специфічні задачі міліції щодо захисту конкретних конституційних прав і свобод людини - громадянських (особистих), політичних , соціальних , економічних та інших
Так захищаючи, право людини на життя, задачі міліції полягають в тому, щоб не допустити позбавлення життя людини при виконанні своїх функцій, особливо у випадках навмисного застосування смертельних для людини засобів. Застосування (спецзасобів, зброї ) силових має бути " виключно необхідним " і в розумних межах.
Захищаючи право на повагу гідності людини задачі міліції полягають в тому, щоб не допустити навмисного катування, нелюдського, жорстоко поводження з людиною, яке переслідує мету отримання інформації чи зізнання або ж покарання людини. Не існує жодних обставин, що могли б виправдати тортури або практику катування.
З огляду на сказане важливою задачею міліції є підготовка із поводженням із затриманими без застосування методів, котрі впливають на здатність людини мислити чи приймати рішення. Слід, регулярно переглядати методи проведення допитів і порядок поводження із затриманими.
Захищаючи право на свободу та особисту недоторканість людини задачі міліції полягають в тому, щоб не допустити свавільного обмеження свободи людини, а також свавільного затримання чи арешту , позбавлення волі.
Навіть обґрунтоване, законне затримання чи арешт громадянина повинні бути перевірені судом протягом сімдесяти двох годин. Кожен, хто є потерпілим від арешту або затримання, має захищене позовом право на відшкодування.
Важливою задачею міліції є формування знань і навичок необхідних працівнику міліції, щоб забезпечити здійснення арештів лише на законних підставах (законність означає відповідність матеріальним і процесуальним нормам національного законодавства) і з мінімальним застосуванням сили. Важливим є також чітке і однозначне розуміння всіма працівниками понять "обґрунтована підозра у вчиненні правопорушень", "підстава арешту особи" та відповідне знання встановлених законодавством випадків ув'язнення, затримання, арешту та інших видів обмеження ( позбавлення) свободи (волі) людини.
Багато задач міліції щодо захисту права на свободу і недоторканість особи пов'язане з усвідомленням кожним працівником міліції того, що вони мають виважено і лише у повній відповідності із законом застосовувати свої повноваження щодо позбавлення людей свободи; що керівники мають наглядати за тим, щоб їх підлеглі законно застосовували повноваження по арешту і затриманню, поважали права затриманих і заарештованих осіб і завжди діяли за встановленими процедурами ; що надані повноваження щодо позбавлення свободи і відповідних обмежень чітко визначені національним законодавством і зокрема, законом " Про міліцію " ст.11, ст. 5
Здійснюючи захист прав особи на недоторканість житла, таємницю листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, на невтручання в особисте і сімейне життя , на свободу пересування , вільний вибір місця проживання, задачі міліції полягають в тому, щоб кожний її працівник не міг втручатись ( обмежувати) здійснення цих прав інакше, ніж згідно із законом і коли це необхідно в демократичному суспільстві в інтересах національної і громадянської безпеки, економічного добробуту країни, з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров'я чи моралі або з метою захисту прав і свобод інших осіб.
Важливою задачею міліції є також усвідомлення того, що працівники всіх структурних підрозділів не мають права розголошувати відомості що стосуються особистого життя людини, принижують її честь і гідність, якщо виконання службових обов'язків не вимагає іншого.
Важливо працівникам міліції розуміти й те, що використання повноважень, зазначених у ст.11 Закону " Про міліцію", котрі обмежують вказані вище права людини та громадянина, мають бути всебічно законними і необхідними у цілях здійснення легітимних правоохоронних функцій. Тому постає вкрай важлива задача з підготовки кадрів, які розуміють, знають і мають усвідомлені стереотипи чи установки щодо повноважень із обшуку , повноважень із прослуховування (перехоплення) телефонних розмов і кореспонденції, повноважень із стеження за людьми , а також обмежень, які стосуються всіх зазначених повноважень.
Здійснюючи захист політичних прав громадян - право на свободу об'єднання у політичні партії та громадські об'єднання, профспілки ; право брати участь в управлінні державними органами; право збиратись мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації; право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатись до органів державної влади, - задачі міліції полягають в тому, щоб усвідомити кожним працівником засадного характеру цих прав в демократичному суспільстві та ключову роль міліції в захисті вказаних прав. Останнє положення вимагає від міліції позитивних заходів щодо здійснення цього права, включаючи забезпечення захисту демонстрантів від тих, хто протидіє демонстрації чи мирному зібранню, також забезпечити право брати участь у виборах, у мирних зібраннях, право звертатись до органів державної влади.
Важливо усвідомити також застосування працівниками міліції принципу пропорційності в досягненні рівноваги між захистом права на мирні зібрання і об'єднання та з іншого боку, діями на захист громадської безпеки, запобігання громадським заворушенням чи злочинам і захистом прав інших осіб, - діями, котрі самі по собі є основними функціями правоохоронних органів. В контексті сказаного важливо також забезпечення такого порядку, щоб стратегія і тактика дій міліції, спрямована на захист публічних зібрань чи демонстрацій, участі у виборах, волевиявлення

 
 

Цікаве

Загрузка...