WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Особливості службової етики, службовий і мовний етикет, Правила поведінки працівників міліції в службовій діяльності - Реферат

Особливості службової етики, службовий і мовний етикет, Правила поведінки працівників міліції в службовій діяльності - Реферат

допомагає жінці зняти верхній одяг і здає його в гардероб, залишаючи у себе номерок.
В кінозал, концертний зал першим входить чоловік, а виходить першою жінка.
Якщо ваші місця в середині ряду, треба зайняти їх, не чекаючи останнього дзвінка, щоб не турбувати інших глядачів. Але якщо виникла така ситуація, то ви повинні вибачитися, а потривожений глядач не робить невдоволеного виразу обличчя. Проходити на свої місця потрібно лицем до тих, хто вже зайняв свої місця, виключення складають ті випадки, коли концерт або вистава розпочалася, тоді слід проходити обличчям до сцени, висловлюючи повагу до акторів.
Програму і бінокль кожен придбає для себе, а не позичає у сусіда. Театральний бінокль передбачено для того, щоб слідкувати за сценою, а не розглядати тих, хто знаходиться взалі.
На чуже місце не слід сідати, так як це може викликати певні неприємності, якщо власник цього місця запізнюється.
Якщо ж певних причин запізнилися, то зайдіть в зал тихо, станьте біля дверей або безшумно в найближче вільне крісло.
Коли починається програма, потрібно припинити будь-які розмови. Під час вистави або кіносеансу не розмовляють, не коментують, а лише слухають і дивляться. Навіть якщо програма нецікава, ввічливість зобов'язує людину сидіти мовчки. Зал можна залишити під час перерви. В залі не можна займатися тим, що здатне спричинити неприємності сусідам: шуршати цукерками, фантиками або програмою, не хитають головою, не відстукують такт по кріслу сусіда, не підспівують. В театрі і на концерті дочекайтеся, коли опуститься завіса, не біжіть в гардероб за пальто.
Нагадаємо, що за тим, хто як стоїть, ходить, сидить, тримає руки і ноги, ми можемо судити про повагу або зневагу до оточуючих. Кожна поза має бути коректною, природною і відповідати умовам. Те, що можна дозволити собі, знаходячись на самоті, часто неприпустимо у присутності інших. Безперечно, манера триматися залежить від оточення, від того, чим людина займається і як вона одягнена. Красивою є тільки така манера триматися, в якій відчувається внутрішня дисципліна.
Від найдавніших часів мова супроводжує людину на всіх етапах її життя. Власне без мови не існувало б людини як розумної істоти, адже всі проблеми свого життя від найпростіших, побутових до складних наукових, соціальних і політичних вона вирішує, користуючись мовою. Мова - це і засіб спілкування, накопичення та передачі набутих людством знань, і найважливіший інструмент навчання. Без мови не існує навіть сама людська думка, яку кожна людина оформлює не тільки для оточуючих, а й сама для себе за допомогою мовних засобів.
Правильно й згідно з вимогами, традиціями, стандартами укласти документ чи то особисто (заявку, автобіографію, довідку), чи то документ службового характеру (пояснювальну записку, доповідь, договір, угоду тощо), повинен кожен, хто обіймає посаду відповідно до своїх освіти, особливо якщо це посада керівна.
Тим більш важливе значення має знання сучасної української ділової мови для працівників органів внутрішніх справ України. Документальне оформлення процесуальних дій слідчого, оперативного працівника як цього вимагає закон потребує особливо дбайливого ставлення до ведення службової документації, уміння стисло та точно виловити і оформити думку, охарактеризувати ситуацію, яка того потребує, дати її опис. Це вимагає доброго володіння мовою, уміння в стислі терміни, майже автоматично використовувати певні мовні кліше, стандарти, що є загальновживаними для певного ряду документів. Водночас оскільки не буває в житті тотожних ситуацій і кожний конкретний випадок вимагає індивідуальної характеристики і оцінки, працівнику органів внутрішніх справ не варто сподіватися лише на те, що йому допоможе знання певної кількості мовних шаблонів і схем. Ця робота вимагає творчого підходу, постійного вдосконалення і збагачення свої знань та умінь, а разом із тим і мовної культури.
Культура мови - це вміння сказати необхідне слово в потрібний час, доцільно, із дотриманням правил мовного етикету, щоб не образити людину і водночас не втратити власної гідності. Цього вимагає від працівників і Закон України "Про міліцію", яким кожний працівник міліції має керуватися в своїй роботі.
Мовна культура, як і культура поведінки, загальна культура особистості, над підвищенням якої нас вимагають постійно працювати навчання та служба, Закон України "Про міліцію" та Закон України "Про освіту" тісно пов'язані. Мовна культура є основною ознакою загальної культури людини і разом з тим її складовою. Чим вищий рівень мовної культури людини, тим вищий її творчий потенціал, професійний рівень. Це особливо виявляється на прикладі фахівців-юристів, які завжди були майстерними ораторами, яскравими промовцями, чиї виступи ставали подією суспільного життя і надовго запам'ятовувалися слухачам або читачам майстерним поєднанням форми і змісту промови.
Низький рівень мовної культури навпаки є ознакою обмеженості, виявом невміння замінити власні думки і сприймати чужі. Скоріш за все людина, яка виявляє низький рівень мовної культури, не здатна до творчого, нестандартного мислення, вирішення професійних і організаційних проблем, що обов'язково позначається на її успіхах у трудовій діяльності.
Витяги з Конституції України:
Стаття 10. "Державною мовою в Україні є українська мова".
Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.
В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України.
Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування".
Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом "Про мови в Українській РСР".
"Українська мова є одним із вирішальний чинників національної самобутності українського народу.
Виховувати у громадян, незалежно від їхньої національної належності, розуміння соціального призначення української мови як державної - обов'язок усіх громадян та організацій".
Ст.5: Право громадян користуватися будь-якою мовою.
Ст.6: Обов'язок службових осіб володіти мовами роботи органів і організацій (… в обсязі, необхідному для виконання службових обов'язків). Незнання мови не є підставою для відмови у прийнятті на роботу. Після прийняття на роботу службова особа повинна оволодіти мовою роботи і органу й організації в обсязі, необхідному для виконання службових обов'язків.
Ст.10: Мова актів органів державної влади та управління (приймаються українською мовою).
Ст.11: Мова роботи, діловодства і документації. Поряд з українською - у певних місцевостях - інша мова.
Ст.15: Мова з'їздів, конференцій, інших форумів.
Ст.18:

 
 

Цікаве

Загрузка...