WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Культура спілкування в професійній діяльності працівників органів внутрішніх справ. Правила спілкування з окремими категоріями громадян - Реферат

Культура спілкування в професійній діяльності працівників органів внутрішніх справ. Правила спілкування з окремими категоріями громадян - Реферат

Непорозуміння, що залишилося може породжувати нове непорозуміння. Для стирання таких плям можна використовувати наступні слова: "Я не зрозумів, що ви тільки що сказали".
Спонукайте людину до подальшої розмови. Якщо ви відчуваєте, що людина не повністю описала ситуацію, свою точку зору або свої почуття, ви можете спонукати її до того, щоб вона розповіла трохи більше. Для того ви можете звернутисядо неї з наступними словами: "Чи не могли б ви розповісти про це докладніше". Задавайте ваші питання нейтральним тоном, щоб викликати людину на відвертість. Не запитуйте про це так, нібито вас більше цікавить причина, по якій ви відчуваєте ті або інші почуття. У такому випадку людина може зайняти захисну позицію. А ідея полягає в тому, щоб і змістом питання, і тоном, яким воно ставиться, спонукати людину до подальшої розмови з вами.
Використовуйте для підтримки розмови немовні засоби. Посміхайтесь, якщо можете, схиляйтесь до співрозмовника, кивайте головою, дивіться у очі, щоб показати, що ви слухаєте і сприймаєте сказане.
Пам'ятайте, що основна задача полягає у тому, щоб показати людині, що ви не байдужі до сказаного нею.
Вираження ваших власних почуттів та інтересів без загроз на адресу іншого.
Ключовий підхід у цьому випадку полягає у використанні так званих "Я - тверджень" або "Я - звернень". У цілому, це спосіб повідомлення комусь інформації про ваші власні потреби, почуття або оцінки без ображення або осудження. Ви говорите про те, чого Ви бажаєте, що Вам необхідно або що Ви думаєте, а не про те, що потрібно робити або говорити іншому. Ви відстоюєте свої інтереси, але при цьому не чините тиску на іншу людину.
Таким чином, опонент не осуджується, не звинувачується і не атакується. Людина не буде відчувати себе припертою до стінки, у неї не буде необхідності захищатися і, отже, загострювати конфлікт.
"Я - твердження" просто починаються з займенника "Я" і виражають власне почуття або реакцію. Наприклад, якщо ви відчуваєте, що вам потрібно більше часу для того, щоб дати відповідь на висловлене бажання іншої людини, ви можете сказати: "Мені б хотілось мати більше часу для того, щоб обміркувати це". Або, якщо ви маєте іншу точку зору на якусь проблему, ви можете сказати щось на зразок: "Я незгоден з вами у цьому питанні, І МЕНІ б хотілось виразити своє відношення до нього". Якщо вам необхідно отримати щось від іншої людини, то ви могли б виразити своє бажання у формі центральної вимоги: "Був би вам дуже вдячний, якби ви могли зробити це для мене як можна швидше".
"ВИ - твердження" або "ВИ - звернення", навпаки можуть провокувати конфлікти, оскільки для іншої людини вони здаються обвинувальними і наступальними, і, отже, змушують займати оборонну позицію. Ось приклади типових "Ви - тверджень": "Ви повинні зробити те й те".
Основна проблема з "ВИ - твердженнями" полягає у тому, що вони створюють враження вашої правоти і неправоти іншої людини. Тим способом, яким їх, як правило вимовляють, легко може викликати роздратування опонента, спонукати його до захисної реакції. Людина може відчути потребу виправдатися. Її може розсердити те, що людина, яка твердить, вважає себе правою настільки, що може дозволити собі подібні зауваження. У цьому випадку конфлікт виникає не у зв'язку з якоюсь проблемою, а в зв'язку з відношенням до неї людини, яка допускає "Ви - твердження". Ситуація при цьому тільки погіршиться.
Якщо ви висловите зміст "Ви - твердження", яке виражає те, що ви бажаєте від іншої людини у більш нейтральній формі, використовуючи для пом'якшення вимоги форму "Я - звернення", то це, більш за все, допоможе установити позитивний продуктивний контакт. Інша людина у цьому випадку буде у більшій мірі готова слухати і відповідати, не відчуваючи при цьому конфронтації і не зазнавати відповідних негативних емоцій.
Прийом громадян.
Громадянина, запрошеного на бесіду, намагайтеся прийняти чітко у призначений час. Проявіть зацікавленість у розмові. Не переглядайте документи, що не мають відношення до бесіди, оскільки найменша ознака байдужості з Вашого боку заважатиме створенню атмосфери довіри у бесіді з відвідувачем. Намагайтеся з ним розмовляти наодинці, оскільки в присутності третього лиця він може проявити нерішучість і піти, не розповівши про основні причини, що привели його до Вас.
Проявіть більше витримки і ніколи не втрачайте почуття міри. Якщо Ваш співрозмовник роздратований, голосно говорить, зберігайте спокій. Якщо ж він почуває себе незручно або соромиться, тримайтеся з ним так, щоби він пройнявся довірою до Вас. У випадку, коли відвідувач має письмово викласти свою заяву, але має труднощі із виконанням цього, окажіть йому необхідну допомогу.
Можливо, питання, з яким звертається відвідувач, Ви розв'язати не можете. Дайте йому адресу або телефон осіб, до компетенції яких входить вирішення даного питання.
Не виключено, що Ви відмовите у проханні, з яким звертається відвідувач. У цьому випадку поясніть, на якій підставі Ви відмовляєте йому й розкажіть про порядок оскарження прийнятого Вами рішення.
Закінчивши розмову, попрощайтеся.
Чергова частина
У який би час і з якого б приводу не звернувся громадянин до чергової частини міліції, його потрібно уважно вислухати і дати зрозумілу, вичерпну відповідь. У жодному випадку не вказуйте громадянину на несуттєву причину його візиту.
При звертання громадян з проханням про допомогу або із заявою про якийсь випадок, наприклад, про витік газу, псуванні водопроводу тощо, ніколи не відсилайте їх до інших служб. Зв'яжіться з цими службами по телефону і домагайтеся прийняття необхідних заходів. Подякуйте громадянинові за інформацію.
Якщо громадянин звернувся до вас по телефону, але від хвилювання не може ясно розповісти про подію, не переривайте його, заспокойте і, записавши повідомлення, подякуйте. Про здійснення злочину негайно сповістіть одного з керівників підрозділу і прийміть необхідні міри для своєчасного виїзду оперативної групи на місце злочину.
Викликаючи громадянина до чергової частини міліції для з'ясування певних обставин, обов'язково вкажіть у повістці причину виклику.
Під час проведення обшуку підозрюваного, перед відправленням його в ІТТ твердо й наполегливо, але коректно добивайтеся виконання Ваших вимог у строгій відповідності закону та інструкціям МВС України.
Особливої уважності й зібраності вимагає від Вас охорона затриманих в ІТТ. Не піддавайтеся на провокації затриманих, уважно слідкуйте за їхньою поведінкою і постійно інформуйте про неї чергового по підрозділу. Під час нічного чергування будьте особливо уважними. Пам'ятайте, що недбалість - рідня злочину.
На посту, у патрулі, на дільниці
Знаходячись на посту, у патрулі, на дільниці, завжди намагайтеся проявити чуйність до оточуючих.
Якщо до

 
 

Цікаве

Загрузка...