WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Перукарська справа: приміщення і освітлення перукарень, догляд за шкірою, надання першої допомоги, силуети і фірми стрижок - Курсова робота

Перукарська справа: приміщення і освітлення перукарень, догляд за шкірою, надання першої допомоги, силуети і фірми стрижок - Курсова робота

допомогою масажної щітки та гребінця розчісують волосся проти росту, ставлять вертикально.
У стрижці "їжак" тушують волосся на потилиці та скронях, починаючи з правої скроні. Переходять на тім'яну зону, утворюючи загальну овальну форму. Окантування волосся на скронях, за вушними раковинами, на шиї виконують машинкою або безпечною бритвою.
У стрижці "бобрик" волосся скроневих зон стрижуть, як у стрижці "їжак". Площина тім'яної зони виконується строго горизонтально, для цього ножиці та гребінець обов'язково утримують горизонтально.
У стрижці "каре" площина тім'яної зони виконується, як у стрижці "бобрик". Волосся скроневих зон зістригають за таким правилом: на правій скроні гребінець утримують вертикально, ножиці - кінцями донизу; на лівій скроні гребінець утримують вертикально, ножиці - кінцями догори.
Лінія окантування в усіх трьох стрижках - пряма.
Стрижка "Канадка"
Стрижка виконується на вимитому вологому волоссі.
Стрижку починають із правої скроні. Волосся стрижуть до середини скроневої виїмки машинкою з висотою ножа 1 мм або 3 мм. Виведення машинки вгору здійснюють зразу від крайової лінії росту волосся. Аналогічно зістригають волосся лівої скроні.
Переходять на потилицю і стрижуть машинкою від крайової лінії росту волосся на шиї до рівня мочки вуха, як при стрижці "полька". Стрижку продовжують тушуванням волосся правої скроні, потиличної зони та лівої скроні.
Волосся тім'яної зони за допомогою щітки та гребінця піднімають вертикально і стрижуть з оформленням площини.
Довжина волосся лобно-тім'яної зони - 3-4 см, маківки - 2-3 см.
Окантування скронь та шиї виконують за бажанням бритвою.
в) Особливості виконання дитячих стрижок
Стрижка для малюка
Стрижка виконується на вимитому вологому волоссі.
Волосяний покрив поділяють на тім'яну, скроневі, потиличну зони.
Спершу стрижуть волосся скроневих зон способом "на пальцях" за вертикальними проділами з укороченням волосся донизу.
Волосся потилиці стрижуть у два етапи: від лівої, потім від правої скроні до центру потиличної зони. Пасма відділяють вертикальними проділами та зістригають із відтягуванням під кутом 90° до поверхні голови, орієнтуючись на довжину волосся скроневої зони.
Відчісують перше, контрольне пасмо тім'яної зони від крайової лінії росту і зістригають на висоті 3 см.
Інше волосся стрижуть за методом "пасмо за пасмом".
Різницю в довжині волосся всіх зон ліквідують тушуванням.
Стрижку завершують окантуванням.
Стрижка на гребінці
Стрижку виконують на вимитому волоссі.
Волосся розчісують за напрямком росту.
Стрижку починають із тім'яної зони у напрямку від обличчя до маківки. Гребінець вводять у волосся проти росту і зрізають волосся над зубцями гребінця.
Волосся потилиці простригають у напрямку від крайової лінії росту до маківки. Гребінець утримують під кутом до поверхні голови для уникнення нерівностей стрижки.
Волосся скроневих зон стрижуть спочатку в напрямку до тім'яної зони, потім уточнюють стрижку в напрямку від обличчя до потилиці.
Стрижку уточнюють філіруванням. Волосся всіх зон окантовують.
Юнацька стрижка
Стрижку виконують на вимитому вологому волосся.
Волосяний покрив поділяють на зони горизонтальним проділом від вуха до вуха, через маківку потиличну зону поділяють ще одним горизонтальним проділом від вуха до вуха, відділяють скроні.
Стрижку починають із тім'яної зони.
Посередині зони відділяють перше контрольне пасмо вертикальним проділом від чола до маківки, зістригають волосся завдовжки 10-15 см. Паралельно крайовій лінії росту волосся відділяють наступне пасмо, зрізають на рівні контрольного.
У центрі верхньопотиличної зони відділяють вертикальним проділом друге контрольне пасмо, стрижуть з відтягуванням 90° до поверхні голови, орієнтуючись на довжину волосся тім'яної зони. Рухаючись від контрольного пасма спочатку праворуч, потім ліворуч, стрижуть пасмо за пасмом волосся тім'яної та скроневих зон.
Волосся нижньопотиличної зони стрижуть за вертикальними проділами з відтягуванням пасом під кутом 45° до поверхні голови.
Філірувальними ножицями виконують тушування волосся потилиці. Волосся всіх зон окантовують.
Коротка стрижка з боковим проділом для дівчинки
Стрижку виконують на вимитому вологому волоссі. Волосяний покрив поділяють на зони, визначають положення бокового проділу майбутньої зачіски.
Стрижку починають зі скроневих зон. Уздовж крайової лінії росту волосся відділяють контрольне пасмо, відчісують на обличчя, зістригають на бажаній довжині. Інші пасма скроні відділяють паралельно першому і стрижуть методом накладання "пасма на пасмо" з відтягуванням під кутом 45° до поверхні голови.
Перше контрольне пасмо відчісують уздовж крайової лінії росту волосся на потилиці, зістригають на узгодженій довжині. Інше волосся зони стрижуть із відтягуванням під кутом 90° до поверхні голови за вертикальними проділами методом "пасмо за пасмом".
Волосся тім'яної зони стрижуть за вертикальними проділами з відтягуванням під кутом 90° до поверхні голови, орієнтуючись на довжину волосся верхньопотиличної зони.
Виконують філірування та окантування волосся всіх зон. Стрижку перевіряють перечісуванням.
ВИСНОВОК
Професія перукаря передбачає дотримання певних етичних норм при спілкуванні з клієнтами під час виконання професійних обов'язків і дотримання правил культури обслуговування.
Етика й етикет у перукарській справі зобов'язують працівників бути ввічливими й уважними до будь-якого клієнта, готовими надати послуги, максимально використовуючи професійні знання, вміння і навички.
Справжній перукар - особистість, наділена особливими моральними якостями. Для нього важливою є якість обслуговування, тому основний зміст роботи не може зводитися тільки до заробітку. Справжнього перукаряхарактеризують естетичність, ввічливість, шанобливість, терплячість, здатність до компромісів, позитивне ставлення до клієнта і своїх обов'язків, самоконтроль, дисциплінованість, охайність.
Перукарська справа - це бізнес, де є правило: "Від того, як кожний працівник ставиться до людей, з якими він має справу, залежатиме імідж установи. Думка клієнта або партнера по бізнесу про окремого працівника може стати думкою про фірму взагалі". Починаючи спілкування з новими для себе людьми, спостережливий перукар з добре розвиненою інтуїцією може здогадатися про те, яке враження він справляє на клієнта.
Основне завдання перукарського бізнесу - зробити світ прекраснішим, допомогти клієнтам стати вродливішими, впевненішими. Для залучення клієнтів слід враховувати фактори, які впливають на прийняття клієнтами рішень щодо одержання перукарської послуги. Спеціалісти з маркетингу застосовують різні методи класифікації споживачів за категоріями, досліджують процеси купівлі послуг, вивчають тенденції процесів придбання послуг салонів краси.
Створюючи перукарський салон, необхідно пам'ятати, що досягти його стабільності і прибутковості можна лише на основі знань про потенційного клієнта та задоволення його потреб із урахуванням культурних, психологічних, соціальних та інших особливостей.
Для успішного ведення бізнесу потрібна інформація, яка б спрямовувала зусилля фахівців щодо вірного напряму роботи салону.

 
 

Цікаве

Загрузка...