WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Перукарська справа: приміщення і освітлення перукарень, догляд за шкірою, надання першої допомоги, силуети і фірми стрижок - Курсова робота

Перукарська справа: приміщення і освітлення перукарень, догляд за шкірою, надання першої допомоги, силуети і фірми стрижок - Курсова робота

допомоги.
У багатьох випадках наслідки нещасного випадку залежать від того, наскільки швидко і кваліфіковано надано потерпілому першу медичну (долікарську) допомогу.
Затримка долікарської допомоги або неправильне (невміле) її надання може призвести до серйозних ускладнень у лікуванні, інвалідності, навіть смерті потерпілого.
Не відмовляйте потерпілому у наданні допомоги за відсутності ознак життя (дихання та пульсу).
Травма, як правило, трапляється раптово і викликає в оточуючих почуття безпорадності, розгубленості. Не всі знають, як швидко визначити характер і тяжкість травми.
Але за будь-яких обставин потрібно зберігати спокій, уміло, швидко і правильно організувати необхідну допомогу до прибуття медичних працівників. Швидкість і якість надання долікарської допомоги визначаються підготовленістю осіб, які знаходяться поруч із потерпілим, їх умінням використовувати підручні та спеціальні засоби.
Тому кожен учень і працівник повинен знати, як надавати долікарську допомогу: зупинити кровотечу, зробити штучне дихання та непрямий масаж серця, накласти шину при переломі, перев'язати рану, промити очі, вжити необхідних заходів при гострих отруєннях парою, газом тощо.
Розроблена відповідна схема послідовності надання першої долікарської допомоги. З певними варіаціями вона придатна у більшості ситуацій. Складніше надавати допомогу, якщо біля потерпілого тільки одна людина. В такому випадку не завжди потрібно одразу бігти" за лікарем, часом це просто неможливо зробити (в полі, лісі, на річці). У таких ситуаціях, як ураження електрикою, утоплення, численні травми, надання термінових заходів може стати вирішальним для врятування життя потерпілого.
Наприклад, у потерпілого може бути відсутнє дихання, порушено серцево-судинну діяльність, внаслідок чого серце зупинилося. Тому той, хто надає допомогу, повинен негайно розпочати відновлення дихання та серцевої діяльності потерпілого, а вже потім вирішувати питання з транспортуванням.
Розглянемо схему послідовності надання першої долікарської допомоги.
1.Усунути дію небезпечних та шкідливих факторів на організм потерпілого (звільнити його від дії електричного струму, винести із зараженої зони, загасити одяг, що горить, витягти з води тощо).
2.Надати потерпілому найбільш зручне положення, що забезпечує спокій.
3.Оцінити стан потерпілого.
4.Визначити характер травми, що становить найбільшу загрозу життю потерпілого, а також послідовність дій його рятування.
5.Вжити необхідних заходів щодо рятування потерпілого в порядку терміновості (відновити прохідність дихальних шляхів, провести штучне дихання, непрямий масаж серця, зупинити кровотечу, іммобілізувати місце перелому, накласти пов'язки).
6.Підтримати основні життєві функції потерпілого до прибуття медичного персоналу.
7.Викликати швидку медичну допомогу, лікаря або транспортувати потерпілого до найближчої медичної установи.
8. Повідомити керівників установи проте, що трапилось.
б) Дії у важких випадках.
Важливо знати обставини, за яких сталася травма, умови, які спонукали до її виникнення, та час - годину і навіть хвилини, - особливо коли потерпілий знепритомнів. Знання цього може допомогти не тільки розпізнати характер пошкоджень, правильно підібрати засоби надання допомоги, але і в умовах лікувального закладу допоможе встановити діагноз.
Перше, що необхідно зробити для надання допомоги - винести (вивести) потерпілого з місця події (витягти з-під машини або будівельних матеріалів, зупинити дію електричного струму, вивести з приміщення, в якому чадний газ тощо). Робити це потрібно обережно, намагаючись як-найменше турбувати потерпілого, особливо коли є значні пошкодження (переломи хребта, травма голови тощо). У таких випадках не можна перевертати потерпілого, тому що це посилює біль, може спричинити шок, сильну кровотечу з пошкодженням судин.
За деяких пошкоджень з переломами, кровотечею, термічних опіків, поранень необхідно зняти з потерпілого одяг. Краще це зробити у приміщенні. Спочатку знімають одяг (пальто, піджак, брюки, кофту) зі здорової сторони тіла. Якщо важко зняти одяг, його розпорюють по швах або розрізають. Так діють у випадках тяжкої травми з пошкодженням кісток, коли необхідно швидко зупинити кровотечу та іммобілізувати кінцівку. У разі кровотечі одяг досить розрізати вище рани. При переломі хребта, коли не можна турбувати потерпілого, одяг не знімають.
Необхідно передбачити захист потерпілого від переохолодження, особливо якщо є значна втрата крові, тяжкий загальний стан або під час транспортування потерпілого на значну відстань.
Здійснити це не важко, для цього використовують простирадла, які настеляють на ноші таким чином, щоб вільним краєм накрити потерпілого.
В мокру погоду треба користуватись брезентом, наметом або іншими матеріалами, що не пропускають воду.
Потерпілий потребує морально-психологічної підтримки оточуючих. Увага, щирість, турбота допоможуть йому подолати наслідки травми, нещастя.
Неприпустимі грубість, роздратування, докори в необережності, недотриманні правил безпеки праці тощо.
Правильна поведінка тих, хто оточує потерпілого, їх підтримка - важлива складова долікарської допомоги.
5. СИЛУЕТИ І ФОРМИ СТРИЖОК
а) Жіночі стрижки
Стрижка "Французька"
Стрижка виконується на вимитому вологому волоссі.
Волосяний покрив ділять проділами на скроневу, тім'яну й потиличну зони.
Потиличну зону ділять на 9 квадратів: вертикальними проділами - на центральну і дві бокові, кожну з них - горизонтальними проділами на три частини.
Стрижку починають із середнього квадрата нижньопотиличної зони. Уздовж квадрата відділяють перше контрольне пасмо на відстані 1-1,5 см від крайової лінії росту волосся на шиї, прямими ножицями виконують тупий зріз.
Довжина контрольного пасма визначається за бажанням, у середньому вона становить 5-7 см.
Наступні пасма у квадраті відділяють горизонтальними проділами через 0,5 см, відтягують униз і виконують зовнішнє філірування висотою в 1 см філірувальним ножем.
Аналогічно стрижуть волосся усіх квадратів потиличної зони.
Висота філірування волосся в квадратах середньопотиличної зони на 1 см перевищує висоту філірування у квадратах нижньопотиличної зони; висота філірування в квадратах верхньопотиличної зони на 1 см більша за попередню. Загальна висота філірування волосся на потилиці становить 3 см.
На волоссі скронь виконують Т-подібний проділ.
Спочатку стрижуть волосся на правій скроні.
Волосся верхньої частини скроні відчісують униз до обличчя, філірують, орієнтуючись надовжину волосся потиличних квадратів. Далі філірують два нижні скроневі квадрати: правий, потім лівий.
У такій же послідовності стрижуть волосся на лівій скроні.
Волосся лобно-тім'яної зони стрижуть за способом "пасмо на пасмо", рухаючись від маківки до чола. Виконують зовнішнє філірування.
Пасма чілки "стрижуть внутрішнім філіруванням.
Якість стрижки перевіряють способом "на пальцях", прямими ножицями ліквідують окремі нерівності.
Виконують окантування потилиці, скронь, чілки.
Можлива лінія окантування: довжина чілки - до брів або перенісся, скроні у формі трикутника довжиною до краю нижньої щелепи, на потилиці - овальна або різнорівнева лінія.
Стрижка "Каскад"
Виконується на

 
 

Цікаве

Загрузка...