WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Перукарська справа: приміщення і освітлення перукарень, догляд за шкірою, надання першої допомоги, силуети і фірми стрижок - Курсова робота

Перукарська справа: приміщення і освітлення перукарень, догляд за шкірою, надання першої допомоги, силуети і фірми стрижок - Курсова робота


КУРСОВА РОБОТА
Перукарська справа: приміщення і освітлення перукарень, догляд за шкірою, надання першої допомоги, силуети і фірми стрижок
ПЛАН
1. Вступ
2. Приміщення і освітлення перукарень:
а) Вимоги до приміщення;
б) Освітлення перукарень;
3. Догляд за шкірою:
а) Догляд за нормальною шкірою;
б) Догляд за сухою шкірою;
в) Догляд за жирною шкірою;
4. Надання першої допомоги:
а) Послідовність, принципи та засоби надання першої допомоги;
б) Дії у важких випадках;
5. Силуети і форми стрижок
а) Жіночі стрижки;
б) Чоловічі стрижки;
в) Особливості виконання дитячих стрижок;
6. Висновок.
ВСТУП
Волосся - це дар природи, унікальний інструмент самовиявлення людини. У пошуках індивідуального стилю людина протягом життя експериментує зі своєю зовнішністю. За виглядом волосся визначають рівень культури, естетичного розвитку і смаку людини, її соціальний статус.
З рештою волосся - предмет праці перукарів, модельєрів, дизайнерів зачісок, усіх кваліфікованих фахівців, послугами яких багато хто з нас користується.
Вимоги до сучасного майстра перукарської справи дуже високі. Основні з них - глибокі теоретичні знання, володіння прийомами і методами практичної роботи з виконання стрижок, завивання і укладання волосся, його фарбування, моделювання зачісок.
Перукар має бути освіченим у питаннях, гігієни, безпеки праці, володіти знаннями з матеріалознавства, хімії, анатомії, біології; знати закони касористики, просторової композиції. Важливим компонентом професійного портрета перукаря є культура, уміння доброзичливо контактувати з людьми, знання з етики та психології, історії перукарської справи.
У перукарській справі творчі образи для створення нових зразків зачісок, нових колекцій треба шукати в минулому. Для досягнення, найвищого результату слід спиратися на сонові тези, викладені теоретично і перевірені на практиці.
2. ПРИМІЩЕННЯ І ОСВІТЛЕННЯ ПЕРУКАРЕНЬ
а) Вимоги до приміщення
Репутацію перукарського салону визначають рівень сервісу, якість пропонованих послуг і кваліфікація майстрів. Імідж перукарні створюють насамперед дизайн інтер'єру та робочих місць, сучасне обладнання й інструменти.
Визначальною рисою салону може стати робота в ньому представників однієї професійної школи, послідовників відомого майстра - перукаря або використання препаратів відомої парфумерної фірми-виробника, спеціалізація з виконання дитячих зачісок чи надання повного комплексу перукарських і косметичних послуг.
Ступінь оснащення. Комфортність умов обслуговування. Широта пельку послуг забезпечують відповідно до вимог Кабінету Міністрів України № 67 присвоєння категорії кожному підприємству побутового обслуговування насел6ення. Не залежно від категорії специфіки, підпорядкування та тривалості існування закладу, робота кожної перукарні має відповідати Державним санітарним правилам і норма, встановленим Міністерством охорони здоров'я України.
Перукарня розташовуються в окремих будівлях або в приміщеннях громадських і торговельних центрів, будинках поб4тових послуг, вокзалах, лазнях, на перших і цокольних поверхах житлових будинків. При облаштуванні перукарні необхідно керуватися Державними санітарними правилами і нормами для перукарень різних типів.
Перукарні бувають чоловічі, жіночі, дитячі і змішані. Площа основних робочих і допоміжних приміщень визначена згідно з вимогами санітарно-епідеміологічної служби. Перукарні на одне-два робочих місця дозволяється влаштовувати в одному приміщенні площею не менше 15 кв.м. з наявністю мінімальної кількості допоміжних приміщень.
Щоденно в приміщенні перукарні проводяться санітарно-гігієнічні заходи. Столи, крісла перед початком роботи та після кожного клієнта слід протирати вологою серветкою із застосування дезінфікуючих засобів. Поточне прибирання поверхонь до яких доторкаються відвідувачі ручки дверей, ручки крісел, раковини для миття волосся, полиці робочих місць та ін.), здійснюється також дезінфікуючими засобами. Раз на місяць перукарня закривається на одну зміну для проведення дезінфекції та загального прибирання всіх приміщень.
Роботи з прибирання приміщень, дезінфекції меблів слід проводити в гумових рукавичках, щоб запобігти подразненням шкіри рук.
б) Освітлення перукарень.
Для правильного визначення кольору та відтінку волосся при його фарбуванні, точного виконання стрижок і укладок перукарю необхідне якісне сильне та рівномірне освітлення.
Найкращим вважається природне освітлення, яке рекомендують використовувати з максимальною ефективністю.
Забезпечити необхідне освітлення протягом усього часу роботи перукарні особливо в осінньо-зимовий період природним шляхом неможливо. Тому виникає потреба у штучному світлі, близькому до природного. Його забезпечують люмінесцентні світильники із розсіювачами або плафонами з матового скла.
На робочих місцях окрім загального освітлення на залу передбачають місцеве освітлення. Як джерело світла використовують лампи розжарювання, галогенні лампи в колбі з молочного скла, які не мають засліплюю чого ефекту.
Застосовуються пристрої, місцевого освітлення на гнучких кронштейнах, що дає змогу змінити напрямок світлового потоку, та з арматурою, яка забезпечує захисний кут не менше 30о.
Для запобігання зоровому дискомфорту і для захисту від прямого сонячного проміння на вікнах установлюються сонцезахисні пристосування (козирки, жалюзі, штори).
3. ДОГЛЯД ЗА ШКІРОЮ
а) Догляд за нормальною шкірою.
1. Очищають гелем і водою кімнатної температури;
2. Після умивання сполоснути прохолодною водою.
3. Після тонізації наносять легкий тональний крем. Засоби декоративної косметики.
4. Увечері після тонізації наносять зволожуючий крем;
5. Один раз на тиждень можна застосовувати крем, що містить живильні компонент.
6. Один-два рази на місяць легке розпарювання, а потім креми спроби видалення ороговілих лусочок.
7. Після крему спроби тоніком нанести сироватку, чи активний лосьйон, а зверху зволожуючу маску.
б) Догляд за сухою шкірою:
1. Очищення шкіри спеціальними емульсіями або молочком різних видів;
2. Після очищення наносять тонік і денний крем;
3. Спеціальні засоби - для зон навколо очей, шиї;
4. Вечірній догляд - застосовують сироватки і концентрати;
5. Один-два рази на тиждень маски;
6. Один раз на місяць розпарювання шкіри відварами лікарських трав (ромашка, липовий цвіт);
7. Застосування делікатний Скрябін;
8. Живильні зволожувальні маски.
в) Догляд за жирною шкірою:
1. Для вмивання рН-нейтральні сорти мила, гелі, пінки, вода кімнатної температури;
2. Після вмивання сполоснути прохолодною водою;
3. Змивання відварами лікарських трав (ромашка, календула, шавлія, деревій). Обробляти тоніком;
4. Нанести емульсію чи крем, що знижують жиро виділення, дезінфікуючі компоненти;
5. Увечері після очищення і тонізації можнананосити маски з легкою підсушувальною і дезінфікуючою дією;
6. Перед сном на шкіру можна нанести активну сироватку чи концентрат із слабо регулюючою дією;
7. Маски - глини рідких видів ароматичних олій з ромашки, шавлії, календули, чайного дерева, морських водоростей.
4. НАДАННЯ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ
а) Послідовність, принципи та засоби надання першої

 
 

Цікаве

Загрузка...