WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Музеї Англії, Шотландії, Уельсу - Курсова робота

Музеї Англії, Шотландії, Уельсу - Курсова робота

напівп'яне бурмотання відвідувачів і дзенькіт пивних кухлів.
У вузькому залі "Бітломанії" на телемоніторах Бітлз нескінченно йдуть від літака, з яким вони повернулися з першого турне по Америці, а праворуч на цілій стіні таких же чорно-білих моніторів - ревуча юрба зустрічаючих, що верещить, весь цей шум йде під "Back in USSR".
Зал Yellow Submarine наповнений звуками, що булькають; кадри відомого мультфільму можна переглянути через перископи, змонтованих де тільки можливо. Поруч сама Жовта Субмарина, можна пройти в усередину, покрутити ручки і маховички, помилуватися через перископ на восьминога під звуки So Lonely People під акомпанемент повітряних пухирців, що лопають.
При переході до залу Sergeant Pepper несподівана зустріч з Penny Lane: це апарат, називаний Penny Lane Machine, у який потрібно опустити монетку в одне пенні (а поруч - ще дві монетки по 20 пенсів), уштовхнути наповнений монетами лоток усередину конструкції, покрутити ручку, і за склом видно, як монетка падає між пальців, розплющується, прокочується по хитрому механізмі і падає в підставлену руку. Профілю Її Величності на ній тепер немає, як і напису "One penny", зате там цілих чотири обличчя анфас і напис "Albert Dock. The Beatles Story. Liverpool".
Два останніх зали музею - це останні роки групи, дискографія різних країн. У першому з них звучить Abbey Road.
Наступний зал - зал Леннона. У цьому залі звучить тільки Imagine, повторюючись знову і знову через невеликі паузи, а сам зал усім знайомий по відомому кліпі: на білому роялі лежать окуляри, піднімається кришка рояля, але клавіші не рухаються, відкриваються ставні на височенних вікнах і звучить Imagine. Знову і знову. Ставні закриваються, музика стихає, опускається кришка рояля, повільно гасне світло. І знову підніметься кришка, знову відкриваються ставні - звучить Imagine.
На виході з музею - магазин музейних сувенірів. Але буклетів фотографій самих залів музею немає: музейники свято дотримують свої права на дохід, та й ніякі фото і буклети будуть нездатні передати ту унікальну атмосферу музею.
1.4. Манчестер
1.4.1 Манчестерський музей
Найбільша у Великобританії за межами Лондона египтологічна колекція.
1.5. Бірмінгем
1.5.1 Музей мистецтв
У цьому музеї зібрані експонати практично з усіх країн світу.
1.5.2. Музей транспорту
Музей транспорту відкрився в 1977 році. Тут виставлено більш 100 моделей автобусів, а також велосипеди на батарейках, кеби, і багато чого іншого.
1.5.3. Національний Музей Підводного Життя
Тут можна побачити мешканців моря через скло тунелю, прокладеного під водою.
1.6. Оксфорд
1.6.1. Музей Ашмола
Заснований у 1683 р. Перший в Англії музей, відкритий для відвідування. Твори Леонардо да Вінчі, Рафаеля, Мікеланджело, Рембранда, Констебля. У музеї є знаменита галерея Каста, у якій представлені 250 грецьких статуй.
2. Шотландія
2.1. Единбург
2.1.1 Единбурзький замок
Незабутнє враження залишає Единбурзький замок, що піднімається на 133-метровій скелі (залишок давно погаслого вулкана). Відповідно до історичних свідчень, замок існує з XI століття, але перші будівлі на цьому місці з'явилися майже 1400 років тому. Найстаріші будівлі які збереглись до наших днів (наприклад, Каплиця Св. Маргарити королеви, дружини короля Шотландії Малькольма III, що вмерла в Единбурзькому замку у 1093 році) зведені в XII столітті. Замок постійно добудовувався і розширювався, аж до 1927 року, коли був установлений Військовий Меморіал, присвячений шотландцям, що погинули в Першій світовій війні (зараз також і жертвам Другої світової війни). Найпривітніший будинок - королівський палац з восьмигранною вежею, увінчаною зубцюватою короною (1368). У 1566 році Марія Стюарт народила тут короля Якова I. З ім'ям Марії Стюарт зв'язана значна частина будинків і експозиції музею.
Единбурзький замок- не тільки королівська резиденція, але в першу чергу, фортифікаційне спорудження. Про це постійно нагадують позбавлені орнаментики й інших архітектурних надмірностей, але вражаючі своєю міццю бастіони, фортечні стіни, установлені на них стародавні знаряддя, у тому числі знаменита колосальна гармата (точніше, бомбарда) Монс Мег, відлита в 1457 році. Одна з гармат, але вже куди більш сучасна, регулярно використовується для традиційних залпів опівдні. Про військову історію замку розповідає і частина експозиції в приміщеннях казарм, госпіталю, казематів. Охорону Единбурзького замку несе рота шотландської гвардії.
У воріт замку знаходиться еспланада - невелика площа, призначена для проведення парадів. Щорічно, наприкінці серпня, тут відбувається основна дія барвистого Тату, фестивалю військових оркестрів усього світу, що традиційно відкривається виступом шотландських волинщиків і барабанщиків.
2.1.2. Музей віскі
Тут можна познайомитися з історією створення і виробництва шотландського віскі.
Перше письмове згадування про цей напій датуються 1494 р. Саме шотландці без утоми придумували різні суміші (blend), що зм'якшують інтенсивний смак sngl malt. Цьому змішуванню віскі зобов'язане своїм видатним комерційним успіхом в усьому світі.
Слово "віскі" походить від кельтського uisge beatha, що означає "вода життя". Це словосполучення переробили на uisce beatha, і поступово залишилася лише перша частина назви - uisce, що згодом трансформувалася в слово whisky.
Свій справжній розвиток віскі одержало близько 1700 р., коли технологія його виробництва став швидко удосконалюватися. Результатом цього став той чудовий напій, що ми знаємо сьогодні. Це шотландці придумали ті способи переробки, що у незмінному виді зберігаються і донині. Переслідувані королівськими податківцями, вони ховались високо в горах і там відкрили дійснийсекрет віскі - чисту воду як основу.
Адреса: 354 Castlehill, The Royal Mile
2.1.3. Музей дитинства
Експозиції музею складаються з колекції іграшок, будиночків, костюмів, устаткування дитячого саду часів королеви Вікторії. Недавно відкрита експозиція цілком присвячена серіалу "Зоряні війни".
Адреса: High Street, 42 Royal Mile
2.2. Глазго
2.2.1. Музей транспорту
Сотні автомобілів, макет однієї з вулиць Глазго 1938 р.
Тут є все: королівські карети, стародавні автомобілі, потяги, трамваї, велосипеди, макети суден. На величезному стенді написано, як люди подорожували в старовину, хлопчикам і дівчинкам пропонується скласти свою історію про те, як би вони подорожували, будучи на місцях героїв. (Свою історію можна опустити в шухляду внизу стенда, і тоді юний відвідувач музею зможе брати участь у конкурсі). І ще для дітей виставлені комп'ютерні ігри-тренажери, і можна, сидячи в кріслі, керувати гоночною машиною. Для підлітків зроблена експозиція про мотоцикли.
2.2.2. Провандс-Лордшіп
У Старому місті знаходиться найдавніший будинок Глазго - Провандс лордшіп (XV століття), у якому сьогодні знаходиться музей.
3. Музеї Уельсу
3.1. Кардіф
3.1.1. Національний музей Уельсу
Ренуар "Парижанка"
Один з експонатів палеонтологічного відділу
Орган 1774 року
У музеї знаходяться відділи ботаніки, зоології, геології, археології, мистецтва. Найбагатша колекція творів мистецтва: Боттічеллі, Тьеполо, Тернер, Гейнсборо, Ван Гог, Сезанн, Ренуар, Піссарро, Сіслей, Буден, Брак, Дерен, Вламінк, Роден, Макс, Ернст, Магрітт.

 
 

Цікаве

Загрузка...