WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Музеї Англії, Шотландії, Уельсу - Курсова робота

Музеї Англії, Шотландії, Уельсу - Курсова робота

якій знаходиться колекція добутків британських художників, серед яких Тернер. Колекція сягає до 1850р. і включає картини Хогарта, Блейка, художників пре-рафаелістів і імпресіоністів. Стіни ресторану розписані Рексом Уайстлером, а бронзові фігури скульптора Генрі Мура знаходяться поблизу музею. Британський музей, один з найбільших музеїв світу, був заснований за заповітом Сера Ханса Слоуна в 1753 р., коли він наполіг на тому, щоб парламент придбав його художню колекцію, твори древнього мистецтва і природної історії за 20.000 фунтів, що було набагато нижче їхньої дійсної ціни. Одночасно була придбана колекція рукописів Харлейна, і 15 січня 1759 р. новий музей був відкритий, але тільки для обраних людей. У 1823р. була зведена Королівська бібліотека, до якої пізніше добудували нові приміщення, а також круглий читальний зал під великим мідним куполом. У музеї знаходяться древні твори мистецтва, від недавно виявлених скарбів давньоримського періоду до копій Великої Хартії Вільностей, скульптур Пантеону і давньоєгипетських мумій.
1.1.3. Музей мадам Тюссо і Планетарій
У музеї воскових фігур мадам Тюссо можна побачити членів королівської родини, зірок поп-музики, а в кімнаті жахів - катів, що розправляються зі своїми жертвами. Фундаторка музею, Марі Гросхольц, у своєму житті часто зіштовхувалася зі смертю. Вона була відомим у Парижі майстром воскових фігур, а також викладала гуманітарні науки сестрі Людвіка XVI. Лідери французької революції доручили їй зробити маски з обличчя обезголовлених жертв гільйотини. Вийшовши заміж за цивільного інженера Франсуа Тюссо, вона приїхала в Лондон на початку 19 століття, і до моменту її смерті в 1850 році (вона вмерла у віці 89 років) її роботи були уже відомі. У 1884 році її онук, Джозеф Рендал Тюссо, помістив фігури в музеї недалеко від Бейкер-стріт, де вони зараз і знаходяться. З тих пір колекція йшла в ногу з життям суспільства, запам'ятовуючи і гарне, і погане, величне. Поруч з музеєм, у будинку з зеленим куполом, розташований планетарій, що був відкритий герцогом Единбурзьким у 1958 році. На виставках і при показі нічного неба використовується сучасна технологія, для того, щоб продемонструвати таємничі і величні переміщення на небі.
1.1.4. Галерея сучасного мистецтва Тейт
До третього тисячоріччя влади Великобританії і Лондона готували багато сюрпризів, але галерея Тейт Модерн, відкрита королевою в травні 2000 р., напевно, була найбільш довгоочікуваним подарунком. Ідея створення нового центру сучасного мистецтва виникла давно. Диктувалася вона, зокрема, тим, що стара галерея Тейт уже не здатна була умістити величезні збори сучасного європейського живопису. Місце для нової галереї вибрали дуже оригінальне - стару електростанцію на південному березі Темзи. Конкурс на кращий проект реконструкції електростанції виграли два швейцарських архітектори - Жан Херцог і Пьер де Мьюрон. Величезний простір галереї розділено на 2 частини: праворуч на сімох рівнях розташовані виставочні зали і підсобні приміщення, а ліворуч, де колись знаходилися турбіни електростанції, збережена частина промислової архітектури. Постійна експозиція розташована у восьми залах на 3-м і 5-м поверхах. У її основі тематичний (а не історико-хронологічний) принцип. Кожен зал присвячений окремому сюжету: автоматизм, пейзаж і ін., тому не дивно, що в одному приміщенні сусідять художники різних напрямків і епох. На інших п'ятьох поверхах, не зайнятих під постійну експозицію, проходять тимчасові виставки, розташовуються кіно- і лекційні зали, наукові центри і найбільша в музеях Європи книгарня. На 7-му поверсі кафе й оглядова галерея з чудовим видом на собор Святого Павла.
АДРЕСА: 25 Sommer Street, London SW1. Станція метро PIMLICO.
1.1.5. Лондонський Тауер
У книзі, присвяченої 900-річчю Тауера, герцог Единбурзький писав про те, що "за свою історію Лондонський Тауер був і замком, і палацом, і сховищем королівських коштовностей, і арсеналом, і монетним двором, і в'язницею, і обсерваторією, і зоопарком, і місцем, що притягує туристів". Спочатку королівська родина жила в добре захищеній Білій вежі, товщина стін якої досягає 15 футів. Так звані Ворота зрадників, що ведуть до ріки, нагадують про минуле, коли перед ними проходили знамениті в'язні, засуджені до смерті. Серед ув'язнених минулого і Сер Уолтер Релі, який провів у Тауері 13 років, і королева Анна Болейн. Але майбутня королева Єлизавета І була звільнена і коронована. Судячи з документальних свідчень про страждання ув'язнених, у дні Реформації жорстоке поводження з ними ввійшло в норму. Колекція королівських коштовностей була розібрана, але з поверненням монархії династія Стюартів відродила первісний задум створення музею в пам'ять про військові досягнення Короля і країни. У 1834 р. королівський звіринець був перенесений у зоопарк, і в Тауері залишилися одні ворони. Сьогодні Тауер, що уже не є ані палацом, ні в'язницею, зберіг традиційні риси, починаючи від одягу біфітерів (солдата охорони) до церемоній Тауера. Більшість королівських коштовностей належать до періоду після Англійської республіки, але деякі древні вироби відносяться до більш раннього часу і використовуються в ході священних моментів коронації. Серед них ложка, що, імовірно, відноситься до кінця ХII ст. і священна посудина, що, можливо, використовували при коронації Генріха IV у 1399 р. Корона Едуарда вагою близько 5 фунтів була виготовлена в 1661 р. для церемонії коронації Карла 11, Корона королеви Вікторії (1838 р.) прикрашена рубіном Чорний принц. Тауерський міст був побудований у 1894 р. у готичному стилі. На його будівництво було витрачено понад 1 млн. фунтів, і з тих пір його розводили близько 1 млн. раз для пропуску кораблів. Людям було дозволено відвідувати міст із 1982 р. На мосту розташоване машинне відділення з гідравлічним устаткуванням, що збереглося після електрифікації 1976 р., пункт керування, виставки. Відвідувачі можуть перейти на інший берег по пішохідних доріжках між двома вежами. Доки св. Катерини, розташовані на площі 23 акрів між Тауером і лондонськими Доками, притягують відвідувачів своєю колекцією історичних кораблів, готелем Діккенс Інн, новими магазинами і гаванню для яхт. Белфаст, могутній англійський крейсер періоду другої світової війни, пришвартований у ріки. Вже в 20-х роках ХIХ ст. доки були переповнені іноземними торговими кораблями зі слоновою кісткою, мармуром, вовною, каучуком, вином і чаєм, але тому що більш великі кораблі стали швартуватися в устя ріки, доки і склади прийшли в занепад. Сьогодні тут процвітають всесвітній Центр Торгівлі і готель ТowerТhistle.
1.1.6. Імперський військовий музей
У музеї тисячі унікальних і просто цікавих експонатів, яких більше ніде не знайти.
Відвідувачам-новачкам завжди важко буває вирішити, куди податися: чи те в зал історії дробу і пороху, чи те в зал англо-бурської війни. Застарілі експонати регулярно підновляються, а давній кістяк наполеонівського коня, що грозить розсипатися в будь-яку мить, постійно підклеюється і підфарбовується.
Але не один наполеонівський кінь затягає в музей масу відвідувачів. Один з тих залів, де відвідувачі затримуються найдовше - зал воскових фігур. Тут відтворені історичні бої і пам'ятні світу події, що здаються, будучи відбиті у воску, не більш ніж бойовими сценками: газова атака на Іпрі, узяття в полон африканського вождя в південному Судані, робота санітарних

 
 

Цікаве

Загрузка...