WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаКультурологія, Етика, Естетика → Мистецтво макіяжу в Україні (науковий реферат) - Реферат

Мистецтво макіяжу в Україні (науковий реферат) - Реферат


Науковий реферат
Мистецтво макіяжу в Україні
Свої традиції в області застосування косметичних засобів існували і на Русі. В основному мову тут йде про гігієнічну культуру. Заставою здоров'я і краси наші предки вважали помірність у харчуванні, регулярне обмивання, у тому числі в цілющих джерелах, щотижневе застосування парових і водяників бань. У традиціях народної гігієни і косметики було умивання після сну холодною водою, а після лазні- обливання холодною чи водою натирання обличчя і тіла снігом. Велике значення мала чистота шкіри обличчя, тіла і волос.
Як приклад народних гігієнічних засобів можна назвати щелок на солом'яній чи деревній золі, що додавали у воду для купання немовлят; присипку з потовченої чи крейди растертого в порошок кам'яної цегли, що застосовували при попрілостях і висипках.
Піклуючись про красу і здоров'я шкіри, люди використовували природні фактори - сонце і воду; харчові продукту -молоко, кисляк, хлібний квас, мед, толокно, олію і т.д.; цілющі властивості багатьох рослин. Найбільш коштовними в цьому відношенні рослинами були (і залишаються) ромашка, зверобой, подорожник, чистотіл, лопух, кропива, м'ята й ін. Рецепти зіль і рекомендації з їхнього застосування збереглися в деяких травниках і лікарському порадниках до наших часів. Настої рослин часто використовували для умивань і протирань, ванн і примочок. Березові і дубові віники, якими наші предки хльостали себе в парильні, служили чудовими природними массажерами.
Издревле відомі цілющі властивості цибулі і часнику: їхнім соком лікували бородавки, подряпини, хвороби слизуватої рота. Терта картопля допомагала при опіках; листи капусти і буряка використовували для лікування гнойничков на шкірі.
Як декоративну косметику в основному застосовувалися препарати рослинного походження, властивості рослин жителі Древньої Русі знали відмінно. Наприклад, як помаду використовували сік ягід (малини, вишні) чи буряка. У якості рум'яний - знову ж буряк, буряк з чи морквою бодягу (ревную губку). Для підводки очей і брів використовували чорну сажу, рідше - коричневу фарбу. Шкірі додавали білизну за допомогою пшеничного чи борошна мела. Для цієї ж мети протирали обличчя розсолом капусти, кисляком, кислим молоком, чи сметаною соком свіжих огірків.
Для білизни обличчя в Росії застосовували настій бензойної смоли, так називане "девье молоко". При цьому на тлі білого обличчя нарум'янені щоки здавалися неприродно яскравими. Посетивший Росію наприкінці XVI століття англієць Флетчер писав, що "росіяни жінки біляться і рум'яняться так багато, що кожний може помітити".
По відкликаннях інших іноземців, що відвідали Росію в Петровскую епоху, "дами так добре вміли розфарбовувати себе, що мало уступали француженкам". Усі жінки, якого б вони ні були звання, починаючи з імператриці і кінчаючи селянкою, мали звичай рум'янитися.
Для фарбування волосся використовували шкірку цибулі - вона офарблювала волосс у коричневий колір, а світлі, золотаві відтінки давали шафран і ромашка. Для зміцнення волосся в шкіру голови втирали дерев'яну і реп'яхову олію.
Крім того, як свідчать пам'ятники народної культури, жінки Русі красиво вдягалися і зачісувалися.
У Росії придворна знать намагалася копіювати західну моду, особливо французьку. Але з'являлися і деякі сміливі нововведення. Завдяки Катерині II стало популярним обтирати по ранках обличчя і шию льодом. Але тільки на початку XX сторіччя виробники і торговці парфумерією і косметикою стали користатися в Росії визначеними привілеями. У цей же час з'явилися навіть спеціальні програми по навчанню масажу і косметології. Можна сказати, що на початку XX століття косметична промисловість нашої країни початку виходити на світовий рівень. Косметика ввійшла в повсякденний побут жінок усіх поколінь. Чимала заслуга в цьому належить німому кіно. У моду входить яскравий театральний макіяж: виразно обкреслені губи, підведені очі, нафарбовані нігті, - цей стиль швидко залучив своєю приступністю міську публіку. Але почалася революція, і, як колись у Франції, із приходом нової влади мистецтво прикраси як атрибут буржуазії було визнано поза законом.
Надалі мода диктувала відмовлення від штучно створених деталей і культивування природних, природних форм. Майже одна за іншою випливали війни, отут вуж було зовсім не до косметики. На багато років для жінки привычней стає чи роба тілогрійка, чим ошатне плаття.
Але наступили інші часи, і нова мода призиває нас самовиражатися, діяти, наряджатися і прикрашатися. У макіяжі й одязі з'явилися яскраві, експресивні тенденції. Люди намагаються виділитися з юрби, і в цьому чимала заслуга належить, звичайно, косметиці.
* * *
Ми познайомили вас лише з деякими моментами історії макіяжу. Мистецтво перетворення приймалося беззастережно й у той же час лякало, його багато разів намагалися заборонити, визнавали диявольським знаряддям, навіть повідомляли поза законом, але усе-таки воно переборювало всі заборони і до того ж усе більш удосконалювалося, адже бути красивими людям хотілося завжди.
Для жирної шкіри корисне умивання по ранках - прохолодної, по вечорах - поперемінно теплою і прохолодною водою. Найкраще використовувати при цьому пінливі засоби, що очищають - це можуть бути креми, чи гелі лосьоны для обличчя. Вони містять близько 10% тензидов - активно очищають речовин, що ефективно руйнує жири. На збудженій шкірі вони добре розчиняють і видаляють піт і шкірне сало, що закупорює пори. Місця скупчення чорних вугрів промивають м'якою чи губкою ватяним тампоном, рясно просочивши їхньою мильною піною.
Хоча для жирної шкіри і корисно знежирює дія, якою володіють мило і деякі лосьоны, однак занадто часте й інтенсивне їхнє застосування може привести до зворотного ефекту: сальні залози почнуть працювати ще більш активно.
При досить жирній шкірі мити обличчя з милом можна тільки один раз у день. При цьому краще вибирати пережиренные туалетні мила, до складу яких входять ланолін і борна кислота Ідеальним засобом для жирного типу шкіри вважається синдет - синтезоване мило, що складається із синтетичних активних речовин. Воно буває як твердої, так і рідкої консистенції і має нейтральну або м'яко кисле середовище (але не лужну, як звичайне мило), завдяки чому глибоко очищає пори, не руйнуючи при цьому природну кислу мантію шкіри. До того ж таке мило підтримує і навіть відновлює рівновага, не змінюючи природне Рн-значение шкіри, і перешкоджає утворенню запальних вогнищ (вугрів і прищів). Тому дерматологи, наприклад, часто рекомендують синдеты пацієнтам з екземами шкіри. Однак через те, що синтезоване мило дуже ефективне руйнує жири, навіть при незначному стомленні шкіри від цього засобу краще відмовитися. Ще один недолік - ці засоби досить дорогі.
Для жирної чи схильної до запалень шкіри гарним засобом є тампони, що очищають, просочені дезинфікуючою рідиною видаляє, що бруд і,

 
 

Цікаве

Загрузка...