WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаХімія → Побутова хімія - Реферат

Побутова хімія - Реферат

визначається терміном висихання, тобто вони повинні швидко висихати. Надійність ЛФМ характеризується зберігаємістю, довговічністю і ремонтпридатністю покриття. Естетичні властивості обумовлені кольором, блиском і прозорістю ЛФМ і покриття.
Оліфи - це плівкоутворюючі матеріали, виготовлені на основі рослинних мас і маловмісних алкідних смол. Застосовують для виготовлення лаків, фарб, ґрунтовок, шпатльовок, замазок, розведення масляних фарб і для прописування поверхнідеревини перед обробкою цими фарбами.
Оліфи розрізняють маловмісні - натуральні і безмасляні.
Натуральні оліфи випускають без розчинника і з розчинниками. Натуральні оліфи без розчинника - це продукти варки рослинних масел з сикативом. Вони володіють високими функціональними властивостями. Їх ділять по способу виготовлення (окислені і полімеризаційні) і виду масла. Окислені оліфи одержують варкою масел або суміші масел в присутності сікати ва при продуванні повітря, полімеризаційні - варкою масел з сикативом при більш високій температурі і без доступу повітря. Порівняно з окисленнями вони більш темні, їх плівки мають підвищену міцність.
Вид масла - це відмінна ознака оліф. Їх виготовляють на основі одного виду масла або змішаними.
В продаж поступають оліфи лляні, конопляні та ін. Змішані оліфи темні, а плівки їх менш міцні.
Натуральні оліфи з розчинниками складаються з термічно обробленого масла і розчинника. До них відносять оліфи Оксоль, комбіновані, алкіні, малярно-композиційні. Оліфа Оксоль містить 55% окисленого масла лляного, рослинного, лляного з конопляним, конопляного з рослинним та ін. і 45% розчинника. Оліфи Оксоль прозорі, утворюють тонкі плівки, помірно стійкі до зовнішніх умов.
Комбіновані оліфи представляють собою розчини сумішей окислених і прогрітих (зневоднених) масел. Їх випускають марок К-2, К-4 (на основі окислених напіввисихаючих масел). Оліфи К-2 і К-4 застосовуються для одержання ЛФМ, що використовуються для внутрішніх робіт; оліфи К-3 і К-5 мають більш високі споживчі властивості, використовують їх аналогічно першим, але також і для зовнішніх робіт.
Алкідні оліфи - це розчин гліфталевих або немшафталевих маловмісних смол в органічних розчинниках. В продаж поступають оліфи грифшалева і пеншафталева.
Малярно-композиційні оліфи складають з термічно переробленої суміші масел і полімерних добавок. Застосовуються для внутрішніх малярних робіт.
Безмасляні оліфи - це нафтопродукти, полімерні смоли і розчинники. В продаж поступають оліфа безмасляна нафтополімерна, темного кольору. Вона утворює повільно висихаючи плівки і використовується для розведення густо тертих фарб, що застосовуються для внутрішніх малярних робіт.
Лаки - це розчини плівкоутворюючих речовин в органічних розчинниках, які утворюють після висихання тверді, прозорі і частіше всього блискучі покриття.
Лаки розрізняють за призначенням (мебельні, для паркету, антикорозійні та ін.), кольором (світлі і темні), природою плівкоутворювача (смоляні і ефіроцелюлозні).
Смоляні лак - розчини синтетичних полімерів, смол мінерального і рослинного походження в суміші розчинників. Представники: алкідний, поліефірний, бітумний і каніфольний.
Алкіні лаки виготовляють на основі гліфталевих (ГФ) або пентафталевих (ПФ) смол. Застосовуються для одержання смолей. В продаж поступають лаки холодної сушки марок ГФ-166, ПФ-283 та ін. Покриття одержуються прозорими і блискучими.
Поліефірні лаки на основі бітумів і лаків утворюють водостійкі непрозорі покриття з високими антикорозійними і електроізоляційними властивостями.
Лаки каніфольні масляно-смоляні (на основі ефірів каніфолі) застосовують для декоративної обробки металічних і дерев'яних покрить. Покриття прозорі, блискучі.
Ефіроцелюлозні лаки одержують на основі складних ефірів целюлози. В продаж поступають нітроцелюлозні лаки НЦ-218, НЦ-224, НЦ-221, НЦ-222. Застосовують їх для обробки меблів і лакування інших виробів з дерева. Покриття швидковисихаючі, блискучі.
Фарби - це суспензії пігментів чи пігментів з наповнювачами в плівкоутворюючих речовинах, що утворюють після висихання непрозорі покриття.
На різні торгові підприємства поступають фарби масляні і алкіні (маловмісні), водоемульсійні (вододисперсні) і клеєві (безмасляні).
Масляні і алкідні фарби - це суспензії пігментів або пігментів з наповнювачами в натуральних оліфах з сикативом або без нього.
Масляні і алкіні фарби розрізняють за призначенням (для зовнішніх і внутрішніх робіт), кольором, видом оліфи. що застосовується для їх виготовлення і готовності до застосування (густо терні і рідко терті).
Водоемульсійні фарби - це суспензії пігментів і наповнювачів в водній емульсії полімерного плівкоутворювача. За видом плівкоутворювача фарби бувають полівінілацетатні, полі акрилові, ситролбутадієнові та ін. Водоемульсійні фарби готові до застосування, придатні для зовнішніх і внутрішніх робіт по дереву (крім стирол бутадієнових), штукатурці. по заґрунтованій поверхні металів, по старих покриттях емалями і фарбами. Покриття матові.
Клеєві фарби - це суспензії пігментів і наповнювачів у водному розчинні клею. В продаж поступають фарби на основі столярного чи кісткового клею, казеїнового, силікатного і полівінілспиртового. Застосовують для декоративної обробки поштукатурених поверхонь всередині приміщення і для фарбування фасадів будинків (силікатні і полівінілспиртові). Покриття матові.
Емалі представляють собою суспензії пігментів або суміші пігментів в наповнювачі в лаці, що утворює після висихання тверді, прозорі, з різним блиском покриття. Випускають їх готовими до застосування, вони порівняно швидко висихають і володіють хорошими функціональними властивостями.
В продаж поступають емалі: пентафталеві - ПФ-115, ПФ-223, гліфталева - ГФ-230 і нітроцелюлозні - НЦ-11, НЦ-25, НЦ-132, МЦ-184, НЦ-1125.
Ґрунтовки - це суспензії пігментів або суміші пігментів з наповнювачами із зв'яжучою речовиною (лаком, клеєм). Застосовують для утворення нижнього шару лакофарбових покрить з метою створення щільного зчіплення покриття з поверхнею, що покрашується.
Шпатльовки - це густі в'язкі матеріали із суміші пігментів, наповнювачів і в'яжучої речовини (лак, оліфа, водні розчини тощо). Застосовують для вирівнювання поверхні перед нанесенням на неї покриття.
До допоміжних матеріалів для обробки поверхні відносять сікативи, розчинники, розчини барвників та ін.
Сікативи - це розчини, що застосовуються для пришвидшення висихання оліф і лакофарбових матеріалів, що містять масла. В продаж поступає сікатив №64 (свинцево-марганцевий темний).
В продаж поступають розчинники №645, 646, 647, 648, Р-4, Р-12. Застосовують для розведення лаків, емалей, ґрунтовок та

 
 

Цікаве

Загрузка...