WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаХімія → Класифікація товарів побутової хімії - Реферат

Класифікація товарів побутової хімії - Реферат

Показники якості.
Вимоги до якості.
Лакофарбові матеріали повинні мати визначений склад і володіти необхідними споживчими властивостями. Оліфи, лаки (крім бітумних), сікативи повинні бути прозорими, нормальної консистенції, без осаду. Фарб і емалі повинні мати відповідну консистенцію без лишніх домішок.
На торгових підприємствах перевіряють цілісність і правильність упаковки. Тара повинна відповідати ЛФМ, з щільно закритими, а на скляних пляшках - залиті смолою. Перевіряють повноту і чіткість маркіровки. На сорти ЛФМ не ділять.
6.2. Інструменти для малярних робіт
До цих інструментів відносять пензлики і малярські щітки, ручні фарборозпилювачі, валики, скребки та ін.
Пензлики і малярні щітки застосовують для ручного нанесення ЛФМ. Їхділять по видах, матеріалу робочої частини і розмірах.
7. Засоби по догляду за житлом, предметами домашнього побуту, садом і городом
До засобів по догляду за житлом і предметами домашнього побуту відносять засоби для чищення предметів домашнього побуту; засоби догляду за підлогою (мастики, самоблискучі і миючо-поліручі сполуки); засоби догляду за меблями (Полі роль, Комфорті ін.); засоби для знешкодження побутових комах (Бура технічна, Дтирофос, Дихлофос, Молебій і ін.); засоби для боротьби з гризунами (Зоокумарин); дезінфікуючі засоби (Монохлорамін та ін.); засоби для знешкодження неприємного запаху (дезодоранти).
До засобів догляду за садом і городом відносять засоби для підвищення врожайності плодово-ягідних і овочевих культур (мін.добрива і регулятори росту) і засоби хімічного захисту рослин.
Мінеральні добрива - штучно одержані або природні сполуки, що містять елементи живлення рослин. Використовують для підвищення плодючості. Мінеральні добрива ділять по виду елементів живлення (азотні, фосфорні, калійні), агрегатному складу - (тверді - порошкові, гранульовані та ін., і рідкі), концентрації (звичайні і концентровані), за кількістю елементів живлення (прості і комплексні - суміші добрив і складні добрива).
Регулятори росту рослин - складні органічні сполуки (хлорликват, хлорфоніуми та ін.), що вводяться в грунт для прискорення чи сповільнення росту рослин, підвищення коренеутворення, цвітіння та ін.
На торгових підприємствах шляхом внутрішнього огляду перевіряють цілісність упаковки, повноту і чіткість маркіровки мін. добрив і регуляторів росту.
Засоби хімічного захисту рослин - це засоби для боротьби з шкідниками, хворобами рослин і будяками і засоби догляду за рослинами.
Засоби для боротьби з шкідниками рослин (інтексициди і акарициди) застосовують для знищення тлі, молі, колорадського жука та ін. До них відносять Карбофос - проти кліщів, жуків, гусениці; Анометрин - для знищення листкогризучих шкідників, в тому числі колорадського жука; Бензофосфат - універсальний та ін.
Засоби для боротьби з хворобами рослин (фунгіциди) використовуютья для знищення грибків, гнилості плодів, плямистості листків та ін. До них відносяться залізний і мідний купороси, бордовська суміш (мідний купорос), хлорокись міді та ін.
Засоби догляду за рослинами - замазка і побілка садова тощо. Вони застосовуютья для захисту рослин від весняних заморозків, сонячних опіків і шкідників, для замазування ран.
На торгових підприємствах перевіряють цілісність і герметичність упаковки, повноту і чіткість її маркіровки.
8. Упаковка і маркіровка товарів побутової хімії.
Клеї побутові синтетичні, нітроцелюлозні і силікатні фасують в герметично закриваючі тюбики, пластмасові банки, скляні і пластикові пляшки і флакони.
Клеї крохмальні і білкові упаковують в паперові пакети і коробки, поліетиленові кульочки, ящики.
Клеї маркірують, позначаючи на тарі товарний знак і назву підприємства - виробника, вид клею, стандарт, масу, ціну, дату виготовлення, строк придатності, призначення і вказівки по застосуванню.
Круги і бруски шліфувальні маркують по одній із сторін з вказуванням скороченого найменування підприємства-виробника, марки абразивного матеріалу, номера зернистості, класу інструменту - А чи Б (клас встановлюють в залежності від відповідності встановленим розмірам, нормам твердості та ін.), допустимої кругової швидкості (у кругів).
Шліфувальний папір має маркіровку з вказуванням скороченої назви підприємства виробника, виді і способу нанесення абразивного матеріалу, розміру основи, марки і номера зернистості абразивного матеріалу, призначення, класу, стандарту.
Круги невеликого діаметру (до 40 мм) і бруски упаковують в пакети чи коробки, а круги великого діаметру - в ящики. Шліфувальний папір упаковують в пачки, а рулонний загортають подвійним шаром паперу і перев'язують.
Пасти поміщають в банки, а потім в коробки. Маркіровка на тарі повинна містити основні маркіровочні дані.
Мило господарське тверде на кожному куску має позначення товарного знаку підприємства-виробника, вказані також вміст жирних кислот, стандарт та ін. Упаковують його в картонні коробки.
Порошкові засоби для прання фасують переважно в паперові коробки, пасти - в пластмасові банки, рідкі засоби - в пластикові флакони. На коробках, банках і флаконах вказують товарний знак і назву виробника.
Оліфу упаковують в скляні пляшки або бочки. Маркіровка на тарі повинна містити назву виробника, назву оліфи, масу, стандарт або технічні умови, дату випуску і ціну. На етикетках на скляних пляшках вказують також призначення і особливості застосування оліфи.
Лаки упаковують в скляні пляшки, металічні і пластмасові банки або в аерозольні балончики. В маркіровці на шарі вказують товарний знак і назву підприємства-виробника, назву лаку, стандарти, масу нетто, номер партії, ціну, спосіб застосування і зберігання.
Рідкі фарби і емалі переважно фасують в банки металеві, сухі - в паперові пакети, мішки; ґрунтовки і шпаклівки - в пластмасові бочки.
В маркіровці позначають товарний знак і назву підприємства-виробника, назву лаку, стандарти, масу нетто, номер партії, ціну, призначення, спосіб застосування.
На кожен інструмент для малярних робіт наносять товарний знак виробника, назву інструменту, розмір, ціну.
Мінеральні добрива і регулятори росту порошкові і гранульовані упаковують в паперові або пластмасові пакети, коробки, а рідкі - в пластмасові або скляні флакони. В маркіровці на упаковці вказують товарний знак і назву підприємства-виробника і продукції, масу, стандарт, номер партії, дату виробництва, ціну, призначення і способи застосування.
Засоби хімічного захисту рослин фасують в кульки, коробки, тюбіки, флакони, банки з вказуванням товарного знаку і назви підприємства-виробника і засобу, особливостей використання, маси, ціни, дати виготовлення.

 
 

Цікаве

Загрузка...