WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаХімія → Харчові рослини в медицині - Реферат

Харчові рослини в медицині - Реферат

бульби вер-хівками вгору, а на другій - основою. На якій грядці раніше дозріє врожай картоплі? {Картопля, висаджена з бульб, посаджених верхівками вгору, дасть урожай раніше)
2. За яких умов можна виростити бульби на надземних стеблах у картоплі? (За тривалого затемнення надземних стебел)
3. Чому під час зберігання картоплі взимку бульби втрачають вагу? (Бульби втрачають вагу під час дихання, використовуючи пожив-ніречовини)
Сторінка 4 "Незвичайні рекорди"
Цибулю городню вагою цибулини 3,5 кг з обхватом 66 см виростив у Каліфорнії Н. Хоуп у 1965 році.
Редис вагою 12,25 кг, завдовжки 69,8 см був вирощений в Австралії Р. Вітфордом у 1985 році.
Картопля. Екземпляр вагою 8,275 кг був відритий Т. Сіддалом на його городі в Честері в 1975 році. Бульби вагою 3,2 кг одержали англійці Д. Іст у 1963 році, Дж. Бусбі - у 1982 році. З одного куща картоплі в 1977 році одержали врожай у 233,5 кг. Рекордний показ сортів картоплі - 369 - був проведений у програмі Бі-Бі-Сі в 1984 році.
Сторінка 5 "Це цікаво"
o Чи відомо вам, що в XVI столітті іспанці, щоб запастися картоплею на зиму, споряджали кораблі й вирушали до берегів Чілі? Коштувало "заморське пюре" в ті часи ціле багатство.
o Існує картопля, яка після варіння зберігає своє темно-синє забарв-лення. За смаком "чорнильне" пюре нагадує горіхи з маслом.
o Картопляний суп називають "супом Гіппократа" і рекомендують з'їдати тарілочку перед "мозковим штурмом".
o Вода, в якій варилася картопля, очистить столові прилади з не-ржавіючої сталі,' надавши їм дзеркального блиску.
o Прародителька моркви мала фіолетову шкірку й жовту серцевину. Сучасні оранжеві Кольори плід одержав завдяки голландським фермерам. У такий спосіб вони висловили підтримку Вільгельму Оранському в боротьбі за незалежність Нідерландів. (У перекладі з німецької його прізвище означає "Оранжевий".)
o Не хочете хворіти? Гризіть морквину. Німецькі вчені виявили, що вона вбиває хвороботворні бактерії в шлунку й кишечнику не гірше, ніж визнані лідери в цій сфері - цибуля і часник.
o Оптимальна вага однієї морквини - 150 г. До речі, у верхній частині плода і шкірочці вітамінів і мікроелементів міститься набагато більше, ніж у серцевині.
o 3 моркви варять варення. Воно особливо корисне для хворих на водянку.
Щоб задовольнити добову потребу в каротині (6 мг), з'їдайте Щоденно одну морквину середнього розміру.
Морква, що цілий рік пролежала в меді, - традиційний новорічний десерт німецьких і французьких селян. Кожному, хто покуштує ці ласощі в ніч на 1 січня, Новий рік принесе успіх і відмінне здоров'я.
o Датські та японські пекарі розробили унікальний рецепт хліба, що випікається із пшеничного борошна з додаванням японської редьки дайкон. Він має приємний солодкуватий смак і за якістю перевершує звичайний хліб. У ньому зберігається аромат пшениці й маса цінних вітамінів. Новий товар відразу сподобався покупцям.
IV. Клуб "Юний хімік"
Досліди не завжди супроводжуються вибухами. Прийшовши сьогодні додому, нехай кожен із вас повторить те, що ми сьогодні вам покажемо. Реактиви - прості, доступні й безпечні! А тепер - до справи!
Дослід 1 "Норовлива картоплина"
Хімік вирізує із сирої картоплі три однакові кубики й кожен із них занурює у склянку з водою. Коментує свої дії й пояснює глядачам, що в першій склянці - вода з незначним додаванням натрій хлориду, у другій - розчинено якнайбільше солі, а в третій - чиста вода. Цей дослід учень закладає відразу на початку вечора, тому що на його здійснення потрібен час.
Тепер експериментатор просить глядачів пояснити спостережуване яви-ще. Спочатку однакові кубики стали різними: перший із них-той, що був у слабкосолоній воді, залишився колишнього розміру, другий (він перебував у дуже солоній воді) скулився й став значно меншим, а третій, навпаки, збільшився в розмірах.
Вислухавши припущення глядачів, експериментатор пояснює дослід. Тут спрацював осмос. (Коли в 10 класі вивчалася будова й робота клітини, учні спостерігали це явище під час проведення лабораторної роботи "Рух цитоплазми, явище плазмолізу й деплазмолізу в клітинах рослин", і тому труднощів у поясненні досліду учнями не повинно виникнути.) Перший кубик перебував у соляному розчині, його концентрація приблизно дорівнювала концентрації солей у картопляному соку. Другий кубик оточував більш насичений розчин, ніжконцентрація солей у його власному соку, і в результаті осмосу кубик почав зневоднювати ся і зменшуватися в розмірах. А що ж кубик, залишений у звичайній воді? 3 ним сталася зворотна історія: концентрація солей у його соку була вищою, ніж у воді, і вода почала проникати в кубик.
Дослід 2 "Насос - морквина"
Хімік демонструє морквину. Найзвичайнісіньку. Відрізає від неї зелений хвостик, замість нього вставляє скляну трубку. Вийшла піка: морк-вина - наконечник, а трубка - ратище. Якщо налити в трубку солону воду, а морквину поставити в склянку з водопровідною водою, то через деякий час (до завершення вечора) глядачі помічають зміну рівня води в трубці - він почав повзти вгору. Хімік просить пояснити явище. Коли морква перебуває не в склянці з водою, а росте на городі, то вода потрапляє в її тканини так само, адже в її соку концентрація солей вища, ніж у воді, якою поливають город.
V. Цікава газета
Сьогодні ми представляємо вашій увазі випуск нашої стіннівки "Сни - провісники подій". Усі ви знаєте про те, що протягом історії людства по-стійно шукався зв'язок між сновидіннями й реальним життям людини. Опис снів можна знайти в усіх літературах давнини. Причому тут сни до теми нашого вечора? Під час підготовки до нього, переглянувши численні сонники, ми знайшли інформацію, яка зацікавила нас. Провісниками деяких подій є й овочі.
Ось фрагменти із "Сонника", виданого в 1908 році.
o Кавун віщує чоловікові неприємність, а жінці вагітність.
o Боби - хвороба шлунка.
o Горох - вигідна праця.
o Гірчиця - зрада в коханні.
o Картопля віщує сльози.
o Капуста - сімейні неприємності.
o Цибуля - шкода, сімейний процес через спадщину.
o Морква - прибуток, успіх.
o Огірки - успіх, прибуток, відмінне здоров'я.
o Тютюн - пияцтво, сварка.
o Салат - веселощі.
o Хрін - сльози, втрата грошей, неприємності.
Бажаємо щасливих сновидінь!
VI. Реклама на нашому вечорі
Глядачам пропонується придумати та створити коротку рекламу тих продуктів харчування, про які сьогодні йшлося.
VII. Підбиття підсумків
VIII. Анкета учасника
1. Чи довідалися ви щось нове для себе?
2. Чи пробували ви в дитинстві проводити найпростіші досліди та спостереження над рослинами? Які саме?
3. Чи буде ваша професія пов'язана з медициною, біологічними науками або науками хімічного напряму?
4. Чи знадобляться вам у житті знання та інформація, яку ви сьогодні одержали? Чому? Як ви вважаєте?
5. Чи лікували вас у дитинстві ваші батьки народними засобами? Від чого? Які ваші враження?
6. Чи сподобався вам наш сьогоднішній вечір?
7. Які ваші пропозиції на майбутнє?
Література
1. Травник: Информационно-рекламный справочник / Под ред. С. M. Лихолетова.- Волгоград, 1991.
2. Азбука огородника / А. Б. Гудзь, B. В. Гудзь.- Николаев: Урожай, 1993.
3. Книга о вкусной и здоровой пище.- М.: Пищепромиздат, 1964.
4. Химия и жизнь.- 1984.- № 7.- C. 47.
5. Круглый год: Русский земледельческий календарь.- М.: Правда, 1991.
6. ТрайтакД. І. Ботанічні вікторини.- К.: Радянська школа, 1966.
7. Юный натуралист.- 1983.- № 8.- С. 22-23.
8. Загадки.-К.: Дніпро, 1987.-(Бібліотека усної народної творчості).
9. Каратаев Е. С. Выращивание многолетних овощных культур.-Л.: Колос, 1982.- С. 83, 85.- (Библиотека овощевода).
10. Лікарські рослини та їх застосування / M. С. Марченко, А. М. Карамишев та ін.-К.: Здоров'я, 1981.

 
 

Цікаве

Загрузка...