WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаХімія → Штучні волокна. Ацетатне волокно - Реферат

Штучні волокна. Ацетатне волокно - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Штучні волокна. Ацетатне волокно
Штучні волокна
Хімічні волокна формуються із органічних полімерів. Розрізняють штучні волокна які з природних полімерів, гладкої обробленої целюлози та її ефірів, синтетичні волокна, які дістають з синтетичних полімерів. До хімічних волокон також відносять волокна з неорганічних полімерів, наприклад скляне волокно і борне волокно.
В промисловості штучне волокно виготовляють у вигляді
1) штапельних волокон, довжиною 35 - 120 мм
2) джгутиків
3) комплексних ниток
4) монониток.
В 60 - 70 рр. створені штучні волокна із полімерів з синтетичними особливостями, наприклад термостійкі волокна, вуглеводневі волокна, фтороволокна.
Штучне волокно формується із розчинів відфільтрованих і дегазорованих. Штапельне волокно і джгути, перероблене в чистому вигляді, в суміші з другими штучними волокнами, призначені для виготовлення тканини, трикотажу, нетканих матеріалів. Джгутики використовують для прикрашення килимів.
Із текстильних комплексних ниток виготовляють трикотаж.
Волокно з специфічними особливостями служить для виготовлення спецодягу, тепло і електризації, фільтрів.
Промисловість штучних волокон особливо синтетичних, розвивається швидкими темпами.
Ацетатне волокно
Ацетатні волокна, штучні волокна, виробляють з ацетати целюлози. Розрізняють триацетатне волокно і звичайно ацетатне волокно. Вперше дістають з триацетату целюлози з = 280 - 290, вдруге - з продукту часткового омилення триацетату з = 240 - 250 називають вторинним ацетатом целюлози. Степінь полімеризації ацетатів, забезпечує їх придатність дляпереробки з волокна, становить 250 - 300.
Температура початку розпаду вторинного ацетату повинна бути нижча 2000 С, триацетату 2200 С.
З ацетатів виготовляють гладку оброблену комплексну нитку, а також джгут основний метод тримання ниток - сухе формування. Розпушувач вторинного ацетату - суміш ацетону з водою, триацетату - суміш метиленхлориду з етанолом і метанолом.
Триацетатну нитку отримують із 20% розчинів, нагрітих до 45 - 500 С, а нитки із вторинного ацетату целюлози отримують із 25% розчину, нагрітого до 70-800 С.
Лінійна товщина ниток становить 5,7 - 22,2 текс, джгутів приблизно 5200 текс. Міцність ниток, одержаних мокрими формуваннями з концентрованих розчинів в суміші CF3COOH і CH2HL2 отримує 30-40 с Н/текс при початковому модулі пружності 13-15 гПа.
Ацетатні волокна перевищують хлопок, шовк, натуральний шовк, шерсть, але поступаються полікремонітрильним і поліефірним. По стійкості в дії мікроорганізмів ацетатне волокно перевищує природні і гідро целюлозні. Тканини з ацетатного волокна добре драпіруються; триацетатні тканини, які піддались термообробці формостійкі. Максимальна температура падіння ацетатних тканин 180 С, термооброблених триацетатних 240 С. Основні недоліки ацетатного волокна: електризується , мала гігроскопічність. Ацетатні нитки використовують при виготовленні білизни трикотажної, тканину для підкладок і штор, косинок; триацетатні нитки для плаття, купальників. Джгутове ацетатне волокно використовують у виготовленні сигаретних фільтрів, ні нікотину, фенолу.

 
 

Цікаве

Загрузка...