WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаХімія → Камфора. Ментол - Реферат

Камфора. Ментол - Реферат

пінена.
Застосування
Камфору використовують у медицине і ароматерапии (см. нижче), у виробництві деяких пластмасс - як пластификатор нитрата і ацетата целлюлози, як флегматизатор бездимного пороха, для боротьби з молью.
Застосування в медицині
Фармакологи розглядають камфору, як важливий представник аналептичних засобів. При введенні під шкіру розчини камфори в олії тонізують дихальний центр, стимулюють судинно рухливий центр. Робить також безпосередня дія на серцевий м'яз, підсилюючи обмінні процеси в ній і підвищуючи її чутливість до впливу симпатичних нервів. Під впливом камфори звужуються периферичні кровоносні судини. Сприяє відділенню мокротиння. Можливо, що камфора інгібує агрегацію тромбоцитов, у зв'язку з чим вона рекомендована до застосування для поліпшення мікроциркуляції. Протизудна дія камфори, можливо, пов'язана з тим, що вона, як і ментол, вибірково активує холодові рецептори.
Застосовують правовращающую натуральну камфору, що добувається з камфорного дерева, чи синтетичну, лівообертальну, одержувану з пихтового олії, або рацемическую.
Крім того, ефирное масло камфорного лавра застосовується в ароматерапии (але тільки "біле" ефірна олія) - одна з трьох фракций вихідної олії.
На початку ХХ століття вважали, що терапевтична дія робить тільки натуральна (правовращающая) камфора, потім було доведено, що синтетичні продукти - лівообертальна і рацемическая камфора не мають істотного розходження з дією натуральної форми. Камфора поліпшує альвеолярную вентиляцію, легеневий кровоток і функціюмиокарда.
Застосовують розчини камфори в комплексній терапії при гострій і хронічній серцевій недостатності, коллапсе, при гнобленні подиху; пневмонії й інших інфекційних захворювань, при отравлениях снотворними і наркотичними засобами як антидота.
Препарати камфори
" Розчин камфори в олії 20 % для ін'єкцій (Solutio Camphorae oleosae 20 % pro injectionibus). 20 % раствор камфори в жирном (персиковом чи оливковом) олії.
Уводять під шкіру (не допускаючи влучення в просвіт судин щоб уникнути емболии). Разова доза дорослим від 1 до 5 мол; дітям до 1 року - 0,5-1 мол, 1 року - 2 років - 1 мол, 3-6 років - 1,5 мол, 7-9 років - 2 мол, 10-14 років - 2,5 мол. Уводять 1-3 рази в день. Перед уведенням рекомендується підігріти розчин до температури тіла. У рідких випадках після введення препарату можливе утворення инфильтрата, можливі аллергические реакции.
Rр.: Sol. Camphorae oleosae 20 % 2 ml D.t.d. N. 6 in ampull. S. По 2 мол під шкіру
При місцевому застосуванні препарати камфори роблять охолодне, дратівне і почасти антисептическое дія. Їх застосовують у складі мазей і утирань при запальних процесах, ревматизме і т.п. Приклад - олія камфорне для зовнішнього застосування (Solutio Camphorae oleosae аd usum externum):
" Олія камфорне 10 % розчин камфори в соняшниковій олії. Зовнішнє для розтирань при артритах, ревматизме і ін.
" Мазь камфорна (Unguentum Camphoratum): камфори 10 м, вазелина медичного 54 м, парафина медичного 8 м, ланолина безводного 28 р. Зовнішнє для розтирань при м'язових болях, ревматизме, артритах і ін.
" Спирт камфорний (Spiritus Camphoratus): камфори 10 м, спирту 90 % 70 мол, води до 100 мол. Застосовують зовнішньо для розтирань і попередження пролежнів.
" Спирт камфорний 2 % (антисептичне і слабке местноанестезирующее засіб).
" Розчин камфори і саліцилової кислоти спиртової (Solutio Camphorae et Acidi salicylici spirituosa) (камфори 50 м, салициловой кислоти 10 г, спирта 70 % до 1 л).
" Камфоцин (Сamphocinum). Линимент: камфори 15 м, кислоти саліцилової 3 м, масла касторового 5 г, масла терпентинного очищеного 10 м, метилсалицилата 10 г, настойки стручкового перца до 100 р. Розтирання при ревматизме, артритах.
" Краплі "Дента" для заспокоєння зубного болю (Guttae "Denta"): Хлоралгидрата і камфори по 33,3 м, спирту 95 % до 100 мол. Наносять по 2-3 краплі (на ватці) на хворий зуб.
" Краплі зубні: камфори 6,4 м, масла мятного 3,1 г, настойки валеріани до 100 р.
" Камфомен і Каметон - аерозолі для зовнішнього застосування захворюваннях верхніх дихальних шляхів
" Входить до складу препарату бромкамфора.
Протипокази
Застосування камфори протипоказане при епилепсии і схильності до судорожних реакцій.
Збереження
Збереження: у захищеному від світла місці.
Застосування в техніку
Як пластифікатор камфора широко використовувалася у виробництві целулоїду (особливо активно в період 1930-1960 р.), але з розробкою нових пластических масс, а також через горючість і летючість, вона була практично цілком витиснута з цього ринку.
Хімічні властивості
[Munched] [Munched]
К. відновлюється до екзо-изоборнеола с помощью борогидрида натрію.
Безпека
Граничний зміст у навколишньому повітрі по стандарті США (OSHA)2мг/м? (аналог ПДКсс)
Список використаної літератури та сайтів
1. E. E. Turner, M. M. Harris, Organic Chemistry, Longmans, Green & Co., London, 1952.
2. Adversoriorum varii argumentii, Liber unus, Leiden, 1771, p99. Handbook of Chemistry and Physics, 71st edition, CRC Press, Ann Arbor, Michigan, 1990.
3. The Merck Index, 7th edition, Merck & Co, Rahway, New Jersey, USA, 1960.
4. http://www.aromaworld.nm.ru/ru/glossary1k.htm - про властивості камфори
5. http://www.aromaworld.nm.ru/ru/glossary1m.htm - про властивості ментолу

 
 

Цікаве

Загрузка...