WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаХімія → Вода - найбільше багатство у світі - Реферат

Вода - найбільше багатство у світі - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Вода - найбільше багатство у світі
План
1. Властивості природної води.
1.1 Розчинені речовини.
1.2. Колоїдні частинки.
1.3. Завислі речовини.
1.4. Живі організми.
2. Очищення води.
Водо, у тебе немає ані смаку, ані кольору, ані запаху, тебе неможливо описати, тобою насолоджуються, не відаючи, що ти таке! Не можна сказати, що ти необхідна для життя: ти - саме життя. Ти сповнюєш нас радістю, яку не поясниш нашими почуттями...
Ти найбільше багатство у світі...
Антуан де Сент-Екзюпері
ВЛАСТИВОСТІ ПРИРОДНОЇ ВОДИ
Найкращі слова, які можна сказати про воду, навряд чи будуть надмірними Людина, як і все живе, в основному складається з води (ембріон на 97 %, немовля - на 77 %, доросла людина - на 60 %) і без води існувати не може. Втрата 6-8 % води викликає погане самопочуття, 10 % - незворотні зміни в організмі, а 15-20 % - смерть. А тим часом для підтримки життєдіяльності організмові потрібно не так вже й багато: 2-2,5 літра на добу. Хоча за все життя і набирається близько 75 тисяч літрів, але це лише мала частина від того, скільки людина витрачає насправді.
За розрахунками американських учених, структура споживання води виглядає так:
пиття й приготування їжі - 5 %.
змивний бачок у туалеті - 43 %.
ванна й душ - 34 %,
миття посуду - 6 %,
прання - 4%.
прибирання приміщення - 3 %,
інші потреби - 5 %.
Середні дані свідчать, що на господарсько-побутові потреби людині по-трібно приблизно в десять разів більше води, ніж тільки для пиття й приготування їжі.
Центральним водопостачанням на Землі користуються 1,1 млрд. людей (280 л за добу на людину), ще 0,8 млрд. беруть воду з колонок (110 л на добу), а інша частина людства використовує тільки 50-60 л на добу. Правду кажуть, що розвиток цивілізації можна вимірювати в літрах споживаної на душу населення води. Але ж окрім побутових потреб кожної людини є ще витрата на потреби промисловості й сільського господарства. Якщо і це підрахувати, то, наприклад, у США сумарне споживання води сягає 7000 л на людину за добу!
Тут ми залишимо осторонь промислові й сільськогосподарські потреби і повернемося до того, що споживає людина. Вимоги до води досить жорсткі. Закон говорить так: "Питна вода повинна бути безпечною в епідемічному й радіаційному відношенні, нешкідливою за хімічним складом і мати .сприятливі органолептичні властивості". Органолептичні властивості - це колір, смак, запах, непрозорість. Зрозуміло, природна вода (за рідкісними винятками} цим вимогам не відповідає. Тому фахівці витрачають величезні зусилля, щоб зробити її питною.
Як правило, природна вода містить розчинені речовини, колоїдні частинки, завислі речовини й мікроорганізми.
Розчинені речовини
У воді розчинені гази (С02, 02, H2S, CH4), вміст яких залежить в основному від температури, парціального тиску й складу води. У природній воді завжди є неорганічні солі: гідрокарбонати, хлориди й сульфати лужноземельних металів (Са, Mg, Mn, Fe) і лужних металів (Na, K). Іони кальцію й магнію визначають таку якість, як твердість води. При цьому їхні гідрокарбонати створюють тимчасову твердість, яку можна видалити кип'ятінням, а сульфати, нітрати й хлориди відповідають за постійну твердість. З промисловими стоками у воду можуть потрапляти також важкі метали. Неорганічні солі (в основному Феруму й Мангану) формують смак і колір води. На смак і колір впливають також органічні сполуки: грунтові й торф'яні гумусові речовини (гумінові й ульмінові кислоти, фульвокислоти та їхні солі). Природні води містять також інші продукти життєдіяльності й розкладання живих організмів: рослин (галова кислота, танін, феноли) і тварин. Але, звичайно, найбільш небезпечні органічні сполуки потрапляють у воду з промислових підприємств.
Колоїдні частинки
Колоїдні частинки - це дрібний бруд (менше 0,1 мкм): частинки глини, сполуки Силіцію, Алюмінію й Феруму, і знову ж таки - продукти життєдіяльності й розкладання рослин і тварин. До поверхні колоїдних частинок прикріплюються іони розчинених речовин, після чого вони отримують електричний заряд. Заряджені частинки вже не злипаються в більші й не осідають, а існують невизначено довго у вигляді стійких, так званих колоїдних розчинів.
Завислі речовини
Завислі частинки, що забруднюють воду, набагато більші, ніж колоїдні (більше за 1-5 мкм). Ці частинки можуть бути мінерального й органічного походження: пісок, глина, мулисті речовини. На відміну від колоїдних частинок, їх можна відфільтрувати за допомогою паперового фільтра.
Живі організми
У природній воді живе безліч мікро- і макроорганізмів: віруси, бактерії, водорості, планктон та ін. Саме вони визначають епідемічну безпеку (або небезпеку) води.
На жаль, найчастіше воду беруть із відкритих водойм або поверхневих вод, які брудніші, ніж підземні. Найважливіші фактори при виборі місця очищення води - це якість вихідної води і, звичайно ж, економічні можливості. .
В Україні, як, і в усьому світі, з усіх вимог до якості води на першому місці стоїть епідемічна безпека. Фахівці вважають, що заради цього можна навіть додатково забруднювати воду хімічними речовинами. Органолептичні характеристики офіційно на останньому місці, проте більшість стадій водоочищення спрямована саме на поліпшення її вигляду, смаку й запаху, адже саме за ними людина судить про якість питної води. Хоча потрібно пам'ятати, що навіть прозора вода без сторонніх присмаків і запахів може містити діоксини, важкі метали й ароматичні вуглеводні.
Загалом майже половина населення України користувалася й користується питною водою, яка не відповідає санітарно-гігієнічним вимогам.
ОЧИЩЕННЯ ВОДИ
Основні стадії очищення води - це

 
 

Цікаве

Загрузка...