WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаХімія → Метали - Реферат

Метали - Реферат

підтримку і
експлуатацію ця сума виросте до 60 мільярдів. Разом з тим, як вважають деякі фахівці, дотепер не дуже зрозуміло, які принципово нові дослідження, які не проводилися б на станції "Мир}rdblquote , зможуть виконуватися на "Альфі". А головне - як ці дослідження зможуть окупити неймовірні витрати.
Надії здобувати в космосі щось таке, що окупило б завоювання космічного простору і інших планет, з'явилися ще в 60-х роках, але висловлювалися головним чином в науково-фантастичних романах. "Дослідження космосу може не тільки самоокуповуватися, але і приносити чистий дохід", - затверджує професор Арізонського університету (США) джон Люіс. Як вважають Люіс і його прихильники, космос може стати буквально золотою жилою. Астероїди, Місяць, планети Сонячної системи містять величезні запаси цінних матеріалів. Тут ми можемо знайти водень і кисень для ракетного пального, залізо, цинк, мідь, дорогоцінні метали, нарешті, воду, необхідну для життя людини.
Поверхня астероїда Ерот покрита кратер амі. Астрономи припускають дати їм відповідні еротичні назви, наприклад Купи дон, Дон Жуан, Лоліта.
Люіс ділить матеріали, які можна здобувати в космосі, на дві групи: речовини, рідкісні і цінні на Землі, і такі, яких на Землі багато, але для потреб космічних поселень дешевше здобувати їх в космосі, ніж доставляти на орбіту.
У першу групу потрапляють золото і метали платинової групи, куди входять платина, паладій, іридій, осмій, родій і рутеній. Попит на ці рідкісні елементи дуже великий (див. "Наука і життя" М2М2 би і 7, 2000 р.). Вони широко використовуються в електроніці, в
каталітичних фільтрах автомобільних вихлопних газів, в паливних елементах.
Астероїд Амон, що знаходиться не так далеко від Землі, відомий астрономам також під номером ИЕО 33554, має в поперечнику всього два кілометри, але цілком складається з металів. За
сьогоднішніми цінами заліза і нікелю (причому не у вигляді руд, а в чистому саморідному стані) там на вісім трильйонів доларів, кобальту
- на шість трильйонів, металів платинової групи - теж приблизно на шість трильйонів.
Правда, в Сонячній системі більше поширені
не металеві астероїди, а кам'яні з домішкою вуглецевих речовин. Але вони також містять метали, а додатково в їх склад входять вода, метан, аміак і двоокис вуглецю. Астероїди зараз вивчаються головним чином з погляду небезпеки, яку вони можуть нести людству. Але пора придивлятися до них і з погляду їх можливої цінності. Біля Землі знайдені тисячі об'єктів, 10% з них простіше досягти, ніж Місяць. І половина цих близьких сусідів може містити цінні ресурси.
Минулого року Колорадська вища школа гірських наук
організувала перший круглий стіл по використовуванню космічних ресурсів. Більше 60 інженерів і учених, зокрема співробітників НАСА і РАН, обговорювали можливості видобутку корисних копалин на астероїдах і на Місяці, де, як підозрюють, можуть бути покладу льоду і гелія-З, який украй рідкісний на Землі і стане в нагоді в майбутніх установках керованого ядерного синтезу.
Експерти дійшли висновку, що розробка космічних покладів технічно можлива і економічно рентабельна, але вона почнеться не раніше ніж через 10-20 років. Перші кроки вже робляться. 14 лютого минулого року космічний зонд 1ЕАК, запущений за чотири роки до цього, вийшов на орбіту навколо астероїда Ерот. Зонд провів вимірювання астероїда, зробив тисячі знімків. Зібрані дані оброблятимуться протягом років. Учені сподіваються взнати, з чого складається астероїд і як можна буде здобувати на ньому корисну копалини.
МЕБЛІ ДЛЯ
КОСМОНАВТІВ
дизайнери факультету архітектури Мюнхенського технічного університету (Німеччина) розробляють меблі для міжнародної космічної станції.
Стілець з пюпітром дозволяє писати і читати в зручній позі, не побоюючись, що папір понесе повітряними течіями.
Житловий модуль станції повинен бути запущений у вересні 2005 року, і поки відомі тільки його розміри: довжина 853 сантиметри, ширина 440 сантиметрів. Відомо також, що він повинен бути роздільний на 24 "каюти" - відсіки розміром з середньої величини шафа: спальні кабіни, душ, туалет, аптека і кухня, кожен відсік площею один квадратний метр і заввишки два метри.
Цьому скромному житлу знадобляться меблі. дотепер космонавти спали, забравшися в спальний мішок і прив'язавшися де-небудь до стінки, щоб повітряні течії в невагомості не носили людину по кабіні. Так само, на вазі, харчувалися і відпочивали. Проте тепер німецькі дизайнери забезпечать космічний будинок своєрідними меблями. Її задача, на відміну від земної,
не витримувати вагу людини, а просто фіксувати його і предмети, з якими він працює, на одному місці і підтримувати зручну позу, по можливості схожу із звичними позами, що приймаються людиною в земних умовах.
Матеріали для космічних меблів вибиралися з таким розрахунком, щоб вони були легкими, міцними і негорючими. Підійшов алюміній, а також композитні матеріали на основі вуглецевого волокна і пластмаси.
До такого столу можуть пристебнутися шести чоловік.
Серед предметів космічної обстановки буде, наприклад, комбінований стілець з пюпітром для листу. На передніх рогах пюпітра - фіксатори, що дозволяють зчепитися з іншим таким же стільцем і, сидячи тет-а-тет з колегою, обговорювати загальні проблеми. З досвіду "Миру" і інших космічних станцій вже відомо, що розмовляти з людиною, яка висить напроти тебе в просторі головою вниз, якось некомфортно. Ті ж фіксатори дозволять зібратися групі космонавтів за загальним обіднім столом практично так само, як це буває на Землі.
Але спати доведеться по-небесному. Мешканець космічної станції на ніч пристібатиметься до стіни своєї "каюти" м'якими надувними лямками на зразок рюкзаків. для цього він заздалегідь прибере в стіну "сідало" із столиком для листу. Крім того, в кожній каюті передбачена полиця розмірами 48 на 22 сантиметри і висувний ящик завглибшки б сантиметрів. Вони призначені для зберігання особистих речей (кожному космонавту дозволять узяти з собою до двох кілограм) - книг, фотографій, сувенірів, касет з музикою.
o Як повідомляє англійський журнал "Нью Сайентіст", в США винайдений склад, що робить на короткий час прозорим будь-який запечатаний конверт, навіть з щільного коричневого паперу. Нанісши цю рідину на конверт, можна прочитати і сфотографувати його вміст. Рідина не залишає слідів на конверті або листі, не розмиває чорнило, нетоксична і безпечна, а її специфічний запах вивітрюється через 10-15 хвилин. Склад випускається в аерозольних балончиках і продається тільки правоохра нітельним органам.
o Як вважаєпровідний англійський кліматолог Майкл Грабб, людство може витрачати запаси нафти і газу, що є в надрах. У них недостатньо багато вуглецю, щоб діоксид вуглецю, що виходить при спалюванні, міг викликати серйозне глобальне потеплення. Обережніше треба поводитися з вугіллям: у його запасах вуглецю в 10 разів більше.
o З першого січня цього року французькі магазини зобов'язані
приймати від покупців витрачені батареї. Збір
батарей буде організований в 1100 гіпермаркетах, 7300
супермаркетах, 24 000 магазинів самообслуговування, 25 000
звичних магазинів, 2400 спеціалізованих магазинах, 5700
ф отомагазінах і в 25 000 тютюнових лавок.
o Якщо глобальне потеплення

 
 

Цікаве

Загрузка...