WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаХімія → Кухoнна Сіль (NaCl) (науковий реферат) - Реферат

Кухoнна Сіль (NaCl) (науковий реферат) - Реферат

градусах. Це означає, що поверхневий шар розчину може концентрацію велику, ніж сам розчин. За словами Д.И.Менделєєва, ці кристали не тонуть, тому що постійно наращуються при опусканні.
ЕКСПЕРИМЕНТ
Ми повторили досвід Менделєєва: узяли судину з розчином, що має концентрацію, близьку до максимального, і помістили над ним на відстані 20 див настільну лампу (лампочка 100 Ут). При температурі 22 градуса і вологості 50% ми одержали кристали. Але вони утворяться не завжди. Якщо поставити колбу з розчином у закритий обсяг при майже 100% вологості, то утворяться інші кристали, що мають форму кубиків зі зрізаною верхньою вершиною й орієнтовані іншою вершинкою вниз.
Звичайно вони збираються в групи по 7-40 штук, а потім, досягши розмірів грані кожного кристала 3-4мм, падають на дно. Кристали зі зрізаною вершинкою утворювалися іноді і на дні судини, тому що спочатку були орієнтовані вершинкою нагору, а не боком.
Згодом ми знайшли наявність кристалів, що плавають, для розчинів інших солей, наприклад розчин AIK(SO4)2*12Н2Про утворить на поверхні одиночні кристали. Навпаки, при збільшенні швидкості випару поверхня розчину покривалася суцільною соляною кіркою, що складається зі зрослих пірамідок Менделєєва.
При проведенні досвідів із кристалами на поверхні ми помітили, що на стінках судин утворяться дендрити, що іноді навіть "вилазили" назовні і росли по зовнішній стінці. Між дендритами і розчином знаходиться смуга вільного простору, покрита тонкою плівкою розчину.
Якщо помістити в підстави зростаючого дендрита краплю концентрованого розчину NaCI, підфарбовану тушшю, то вона починає підніматися по дендриті, показуючи шлях "будівельного матеріалу".
Як з'ясували Хлуднева Євгенія і Лапіна Люба, будівельний матеріал доставляється до вершини в основному по капілярах усередині дендритів. Якщо ж підфарбовану краплю помістити в центр краплі, що висихає, то ми бачимо таку картину: із краплі гаси витягнулися тонкі промені. Це сліди сповзаючих кристалів, що плавають, і потоків розчину до зростаючих дендритів.
РЕЗУЛЬТАТИ
Результатом проробленої роботи з'явилося:
1. Виявлення нового типу кристалів, що плавають, опис якого ми в літературі не знайшли.
2. Установлення можливості росту дендритів по вертикальній площині, опис чого ми також у літературі не знайшли.
9. ЕЛЕКТРОХІМІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ АСИМЕТРИЧНИХ НАНОФІЛЬТРОВАНИХ МЕМБРАН У РОЗЧИНАХ NaCl І KCl
Електрохімічне дослідження асиметричних нанофільтрованих мембран у розчинах NaCl і KCl: вплив асиметрії мембрани на транспортні параметри Обмірювані мембранний потенціал, дифузія NaCl і KCl, а також електричні параметри (опір і ємність на частотах від 10 до 106 Гц) асиметричних Поліефір сульфідних Мб в інтервалі зміни концентрації електролітів від 10-3 до 5 10-2 М. На підставі отриманих результатів розрахована концентрація зарядів у Мб, числа переносу іонів, проникність солей Мб для іонів і солей, а також оцінена товщина щільного підшару, що склала 0.20±0.03 мкм. Показано, що асиметрія мембран впливає на мембранний потенціал. Як випливає з експериментальних даних, отриманих при різних режимах перемішування розчинів, швидкість масі переносу солей у значній мірі залежить від товщини дифузійного шару поблизу поверхні Мб.
10. ВИЯВЛЕНО НОВИЙ МЕХАНІЗМ ГЕНЕРАЦІЇ КОГЕРЕНТНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ
Принципово нове потенційне джерело когерентного електромагнітного випромінювання виявлений у Ліверморській національній лабораторії ім. Лоуренса (LLNL). Випромінювання виникає при проходженні ударної хвилі через діелектричний кристал. Це перший механізм генерації когерентного випромінювання, відмінний від лазерного ефекту.
Когерентне випромінювання на частоті 22 ТГц за даними моделювання проходження ударної воли по кристалі NaCl. Ліворуч показана зміна спектра випромінювання в часі, а праворуч - розподіл спектра випромінювання уздовж напрямку поширення ударної хвилі. Видно, що когерентне випромінювання виникає тільки в межах самої ударної хвилі (між пунктирними лініями). Перед фронтом хвилі і за нею випромінювання в цьому діапазоні не виникає
Когерентним називають випромінювання, всі електромагнітні коливання якого збігаються по частоті і фазі. У лазерах цей збіг досягається, коли електромагнітна хвиля визначеної частоти проходить через спеціальним образом підготовлене середовище і підсилюється за рахунок енергії, запасеної в збуджених атомах. Когерентність додає випромінюванню ряд важливих властивостей, що забезпечують широку сферу додатка лазерних технологій.
У чисельних експериментах, що були проведені в LLNL, передвіщена генерація когерентного випромінювання принципово новим способом. Його породжує ударна хвиля, що, поширюючи по кристалі звичайної повареної солі (NaCl), приводить до синхронних коливань окремих іонів і створює хвилі поляризації. Саме ця перемінна поляризація і генерувала електромагнітне випромінювання в діапазоні від 1 до 100 ТГц (1 терагерц = 1012 герц). Велика частина випромінювання не мала властивість когерентності. Однак на її тлі з'являється слабкий імпульс когерентного випромінювання, що виходить тільки з зони ударної хвилі.
Даний результат поки отриманий тільки в чисельних моделях поширення ударної хвилі в кристалі. Обчислення велися на суперкомп'ютері Thunder. В Суперкомп'ютері 23 терафлопса (1 терафлопс = 1012 операцій з коми, що переходе у секунду). Перевірити ці пророкування в реальному фізичному експерименті ще має бути.
Найбільш очевидний практичний додаток виявленого ефекту - спостереження за поширенням ударних хвиль. Це дозволить розробити нові методи дослідження властивостей і стану різних діелектричних матеріалів. Так, наприклад, частота когерентного випромінювання, що надходить, визначається швидкістю поширення ударної хвилі і структурою кристалічних ґрат матеріалу.
У пресі відзначається, що це перший приклад генерації когерентного випромінювання, відмінний від звичайних лазерів і лазерів на вільних електронах.
?
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1.(уривок з книги "Українська батьківщина")
2.ЮрійКУКУШКИН "Хімія навколо нас"
3. Кузнєцов "Кристали і кристалографія"
4. Керівництво до практичних занять по мікробіології / Під ред. Н.С. Егорова. - М., 1995.
5. Визначник бактерій Берджи / Під ред. Хоулта Дж. і ін.: 9-і видання в 2-х томах: Пер. с англ. під ред. акад. РАНЕЙ Г.А. Заварзіна. - М., 1997.
6. Менделєєв Д.И. "Загальна хімія"
7. Гегузин "Крапля"
8. Реми "Неорганічна хімія"
9. Шубников А.В. "Зародження і ріст кристалів"
10,. Зайчикова Ю.В. 'Дослідження гідродинамічних параметрів молекули
11. Врублевська Т., Тимошук О. Дослідження вольтамперометричної поведінки іонів
12. Врублевська Т., Тимошук О. Про механізм виникнення полярографічних каталітичних струмів водню в розчинах
13. Врублевська Т., Тимошук О., Нагорний В. Вольтамперометричні дослідження хлоридів розчинів
14. Лазарєв Л.М., Лозин Я.С. Дослідження електрохімічного відновлення в розчинах хлорної і сарною кислот

 
 

Цікаве

Загрузка...