WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаХімія → Кухoнна Сіль (NaCl) (науковий реферат) - Реферат

Кухoнна Сіль (NaCl) (науковий реферат) - Реферат

потужнішим осадовим чохлом. Так, в осьовій частині Дніпровське-Донецької западини потужність осадової товщі сягає 18-20 км.
На південь від Східноєвропейської платформи розташована Скіфська плита - платформена структура, фундамент якої сформувався в мезозої, а на захід - Західно-Європейська платформа (палеозойська). Від цих молодих платформ (плит) Східно-Європейську платформу відокремлюють системи прогинів і западин.
До складчастих структур на території України належать:
1) Українські Карпати - область молодої (альпійської) складчастості, що почалася в неогені і продовжується "дотепер;
2) Кримські гори - виникли в мезозойську еру, після чого були зруйновані; в альпійський час відбулося їх омолодження, внаслідок чого гори набули складчасто-брилового характеру;
3) Донецька складчаста споруда - виникла в епоху герцинської складчастості (палеозой).
На території України розташовані відкладення всіх геологічних систем. Найстаріші породи (віком понад 3,5 млрд. років) відслонюються в межах Українського щита.
Рудні корисні копалини, що складають важливу частину мінеральних ресурсів, досить різноманітні.
Запаси залізних руд зосереджені в Криворізькому басейні (запаси близько 18 млрд. т), Кременчуцькому (4,5 млрд. т) і Білозерському (1,4 млрд т) залізорудних районах. Залізні руди Керченського басейну (1,8 млрд т) - осадового походження з невисоким (до 37%) вмістом заліза. Проте вони містять марганець (до 5%) і ванадій, що підвищує їх цінність для металургії.
Україна багата на марганцеві руди. Нікопольський марганцеворудний басейн - один із найбільших у світі, його площа 5 тис. км2; рудний пласт (осадового походження) має потужність до 2 м.
Великі родовища титанових руд розробляються в Дніпропетровській і Житомирській областях. Значними є запаси уранових руд (Кіровоградська, Дніпропетровська обл.), кіноварі (ртутної руди) (Донецька, За­карпатська обл.), нікелевих руд і хромітів (Кіровоградська, Миколаївська обл.). Родовище алюмінієвих руд виявлено в Дніпропетровській обл., поліметалічних руд - на Закарпатті і в Донбасі. Пошуки золота увінчалися відкриттям у 90-х рр. родовищ у Придніпров'ї, на Закарпатті. Перспективні в цьому відношенні Приазов'я і Донбас.
4. ДОБУВАННЯ КОРИСНИХ КОПАЛИН
В Україні 40% бюджету іде на розробку корисних копалин. Розробка родовищ корисних копалин - це видобування із земельної кори речовин необхідних для розвитку матеріального виробництва. Його ведуть відкритим і підземним способом.
Відкритий спосіб - видобуток твердих копалин, які знаходяться на глибині не більше 200 м. Для видобутку цього родовища, шари порід знімають, транспортують і складають у відвали. Утворюється порожнина, котловани, а також підприємство, яке проводить розробку відкритим способом називають кар'єри. Цим способом видобувають: торф, кам'яне вугілля, залізні руди, руди кольорових металів, будівельні матеріали.
Підземним способом видобувають корисні копалини, які розташовані на глибині від 200 до 2000 м. Видобуток і транспортування здійснюється за допомогою підземних виробок і стовпів. Система стволів та технічні засоби видобутку та транспортування на поверхню землі к/к називають рудниками. При видобуванні кам'яного вугілля заміст терміну рудник - вживають шахта. Шахта відноситься до підземного видобутку. Проблеми шахт: води, газометан, який утворює із киснем повітря вибухову суміш. Рідкі і газоподібні к/к (нафта, мінеральні води) видобувають за допомогою свердловини.
Запаси к/к не безмежні і практично не відновлювані. Прогнози на перспективу про можливі запаси мінеральної сировини оцінюються фахівцями досить неоднозначно. Наприклад, для розвинутих країн і країн, що розвиваються, починаючи з 2000 року, запасів вугілля, залізної, марганцевої та хромової руд, фосфатної сировини та калійних солей при споживанні на сучасному рівні має вистачити ще на 100-300 років. Запасів поліметалічних руд, що містять нікель, кольбат, мідь, свинець, цинк, олово, самородної сірки залишається тільки на 30-60 років. Якщо врахувати прогнозові запаси, то час повного вичерпання мінеральних ресурсів відсувається на більш тривалий термін. Родовища к/к, як і природні ресурси взагалі, розміщені досить нерівномірно. Так США, Канада, Австралія, Китай, Росія володіють найбільшими запасами металевих к/к. У країнах Близького та Середнього Сходу зосереджено понад ? запасів нафти світу. В надрах країн, що розвиваються, знаходиться 90% кольбату, близько 90% олова, 75% бокситів, 60% міді. Багато країн має запаси світового значення одного або кількох видів корисних копалин.
Використання та переробка мінеральних ресурсів призводить до утворення відходів. Вони забруднюють навколишнє середовище, знижують цінність ще не використаних ресурсів.
Раціональне використання мінеральних ресурсів передбачає їх комплексне освоєння, застосування у виробництві енерго - та ресурсозберігаючих технологій, активне впровадження оборотного або повторного використання ресурсів. У багатьох економічно розвинутих країнах послідовно реалізується саме така політика. Найглибшій утилізації (вторинному використанню) підлягають промислові та побутові відходи в Японії, країнах Західної Європи та США. Виробництво з використанням повторних ресурсів чорних та кольорових металів, будівельних матеріалів, скла та іншого дає значну економію мінеральних, біологічних ресурсів та енергії.
5. ВЛАСТИВОСТІ КУХОННОЇ СОЛІ ( NaCl )
Хлорид натрію - хімічна сполука NaCl, Натрієва сіль .
Хлорид натрію відомий у побуті за назвою ?поварена сіль?, основним компонентом якої він є. Хлорид натрію в значній кількості утримується в морській воді, створюючи її солоний смак. Зустрічається в природі у виді мінералу-галіту (кам'яна сіль).
Кристалічні ґрати хлориду натрію.
= Na+
= Cl?
Хлорид натрію утворить кристали з кубічною симетрією. Більш великі іони хлору утворять щільне кубічне упакування, у вільних вузлах якої розташовано іони натрію.
Хімічна стійкість NaCl ( Натрій Хлористий )
Розчинність NaCl
у воді при 0 ос
г/100див3 у кислотах в органічних розчинниках
35.7 Розчиняється розчиняється в гліцерині
незначно в спирті
і рідкому аміаку
Кристалографічні характеристики NaCl ( Натрій Хлористий )
Сингонія Кубічна
Клас симетрії m3m
Параметри ґрат, a=5.640 c=a
Спайність Зроблена по (100)
Оптичні характеристики NaCl ( Натрій Хлористий )
Показник переломлення, ne 1.5467
Показник переломлення, nF'-n' 0.0132
Показник переломлення, n10.6 1.4906
Показник переломлення, n8.0 - n12.5 0.0308
Температурний коефіцієнт показника переломлення для =3.39 мкм, ос-1 в інтервалі +/-60ос (-3.31...-3.73)o 10-5
Область прозорості, мкм (товщина 10мм) 0.21 17
Коефіцієнт
внутрішнього
пропущення
,мкм i( )
0.2 0.16
0.5 0.97
1.0 0.97
3.0 0.98
5.0 0.98
6.0 0.98
7.0 0.98
8.0 0.98
9.0 0.98
10.0 0.98
12.0 0.98
15.0 0.87
20.0 0.05
Показник
переломлення
,мкм n( )
0.2 1.7899
0.5 1.5516
1.0 1.5320
2.0 1.5254
3.0 1.5242
4.0 1.5217

 
 

Цікаве

Загрузка...