WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаХімія → Цинк і його сполуки - Реферат

Цинк і його сполуки - Реферат

розчинів солей цинку сульфідом амонію. Застосовується для виготовлення екранів, чуттєвих до дії рентгенівських променів і радіоактивного випромінювання.
-205,4 кдж/моль;
-200,7 кдж/моль;
57,7 Дж/моль.K [3].
Сульфат цинку ZnSO4. Безбарвні орторомбические кристали з щільністю 1,97 г/см3 [2]. Розкладається при 770ос. Відновлюється чи вугіллям сіркою до сульфіду. Легко розчиняється у воді, мало розчинний у спирті. Існують кристаллогидрати ZnSO4.n2O (n=6, 4, 2, 1). Молярна електропровідність при нескінченному розведенні при 25ос дорівнює 268 Див.див2/моль [4]. Одержують взаємодією цинку, оксиду, гидроксида чи карбонату цинку із сірчаною кислотою. Застосовується для одержання сполук цинку, для просочення деревини й у фармацевтичній промисловості.
-981,4 кдж/моль;
-870,12 кдж/моль;
110,54 Дж/моль.K [3].
Нітрат цинку Zn(NO3)2. Безбарвні тетрагональні кристали. tпл=36°С, щільність дорівнює 2,130 г/см3 [2]. Розчиняється у воді і спирті. Відомі кристаллогидрати Zn(NO3)2.nН2O (n=9, 4, 2, 1). Молярна електропровідність при нескінченному розведенні при 25ос дорівнює 250,92 Див.див2/моль [4]. Одержують взаємодією оксиду, гидроксида, чи карбонату цинку з азотною кислотою.
Ортофосфат цинку Zn3(PO4)2. Безбарвні ромбічні кристали, tпл=1060°С, tпл=900°С [2], щільність дорівнює 4,0 г/см3 [2]. Мало розчинний у воді і спирті. Відомий кристаллогидрат Zn3(PO4)2.4H2O. Молярна електропровідність при нескінченному розведенні при 25ос дорівнює 738 Див.див2/моль [4]. Одержують взаємодією хлориду цинку з гидроортофосфатом натрію.
Карбонат цинку ZnCO3. У природі зустрічається увиді мінералу смітсоніту. Безбарвні тригональні кристали з щільністю 4,44 г/см3 [2]. Мало розчинний у воді, розчиняється в кислотах і лугах. При 300ос розкладається, перетворюючи в оксид цинку. Молярна електропровідність при нескінченному розведенні при 25ос дорівнює 246,6 Див.див2/моль [4]. Одержують обробкою розчинів солей цинку розчином гідрокарбонату чи калію пропущенням вуглекислого газу через суспензію гидроксида цинку.
-812,53 кдж/моль;
-730,66 кдж/моль;
80,33 Дж/моль.K [3].
Одним з найпростіших представників двухосновних карбонових кислот є про-фталева кислота (H2Pht). Раніше нами показана розмаїтість способів координації H2Pht чи її залишків HPht-, Pth-2 у комплексах Cu(II). У залежності від стехіометрії й умов синтезу може менятся як структурна функція лиганда, так і спосіб приєднання кожної з карбоксильних груп. Синтезовано два ряди комплексів двовалентного цинку з про-фталевою кислотою загальною формулою Zn(Pht)A2 (I-III) і Zn(Pht)A (IV), де А-ароматичний амін. Методом рентгеноструктурного аналізу (КUMA-CCD, Mo - випромінювання, прямі методи, анізотропне МНК) визначена будівля сполук I (A = Py), II (A = -Pic), III (A = -Pic) і IV (A = -Pic). В обох випадках реалізовані цепочечние структури з мостиковой функцією Pth. На мал. представлена будівля I і IV.
У сполуках I-III Pth виступає як бидентатний лиганд, приєднаний до сусідніх атомів Zn через різні карбоксильние групи. Координація двох незалежних атомів цинку - тетраедрическая. У IV структурна функція карбоксильних груп для двох незалежних залишків Pth істотно складніше - вони виконують роль одноатомних містків Zn-O-Zn, хелатов з утворенням чотиричленного циклу, хелатов із приєднанням атомів Про карбоксильних груп в орто-положении до одного атома цинку (Рис.). Кординация двох незалежних атомів цинку в IV різна - октаедрическая і тетраедрическая.
Цинку сульфат (порошок). Опис препарату: Цинку сульфат (порошок)
Опис діючого речовини (МНН) Цинку сульфат . Фармакологія: Фармакологічна дія - в'язке, що підсушує, антисептичне, иммуномодулирующее. Іони цинку коагулюють білки з утворенням альбуминатов. У залежності від глибини проникнення розвивається що підсушує, в'язкий і дратівний ефекти, останній обумовлює блювоту (роздратування відповідних зон слизуватої шлунка і рефлекторне порушення блювотного центра). Антимікробна активність є наслідком коагуляції білків мікроорганізмів. У мікрокількостях резорбируется і субстратно стимулює ряд ферментних систем - лужну фосфатазу, АПФ, алкогольдегидрогеназу, супероксиддисмутазу, карбоангидразу й ін.
Показання:
Конъюнктивит, ларингіт, уретрит, вагініт - местно; необхідність викликання блювоти - усередину у високих дозах; дефіцит цинку в організмі з порушеннями анаболических, імунологічних і ін. процесів (профілактика і лікування) - усередину; гипогонадизм, гнездное облисіння, дитячий церебральний параліч, захворювання печінки, цукровий діабет, дифузійні хвороби сполучної тканини й ін. (у складі комплексної терапії) - усередину.
Побічні дії:
Нудота, блювота, понос (при прийомі високих доз усередину).
Передозування:
Лихоманка, порушення функції легень, дегідратація, дисбаланс електролітів у плазмі, летаргія, розлади м'язових рухів, ниркова недостатність.
Спосіб застосування і дози:
Местно. При конъюнктивитах - очні краплі 0,1-0,5%, при ларингіті - чи змазування пульверизація 0,25-0,5% розчином, при уретритах і вагінітах - спринцювання 0,1-0,5% розчином. Усередину. Для профілактики гипоцинкемии - 10-15 мг у добу (фізіологічна потреба організму в цинку), з лікувальною метою - 20-50 мг 2-3 рази в день, як блювотний засіб - 100-300 мг однократно.

 
 

Цікаве

Загрузка...