WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаХімія → Цинк і його сполуки - Реферат

Цинк і його сполуки - Реферат


Реферат з хімії
на тему:
Цинк і його сполуки
Цинк і його сполуки (окис, хлорид, сульфат і ін.). Знаходять широке застосування в гальванопластиці, поліграфії, медицині і т.д. Проникають в організм через дихальну систему, травний тракт, рідко через шкіру.
Симптоми. При впливі на органи дихання чи пар часток цинку виникає "ливарна" лихоманка: солодкуватий смак у роті, спрага, утома, розбитість, нудота і блювота, болі в груд, почервоніння конъюнктиви і зева, сухий кашель. Через 2-3 години сильний озноб, температура піднімається до 38-40ЬС, через кілька годин різко падає, супроводжуючи заливним потом. У важких випадках можуть розвитися пневмонія і набряк легень. При влученні цинкових сполук через рот - опік слизуватої оболонки рота і травного тракту: різкий біль у животі, завзята блювота з домішкою крові, судороги икроножних м'язів, ознаки ниркової недостатності. Колапс.
Перша допомога. При "ливарній" лихоманці - лужні інгаляції, рясне питво, спокій, тепло і кисень. Внутрівенно 20 мол 40% розчину глюкози з аскорбіновою кислотою (5 мол 5% розчину), препарат ЕДТА. При отруєнні через рот - промивання шлунка, усередину - 1 % розчин гідрокарбонату натрію (соди), активований вугілля, сольове проносне, молоко, слизуваті відвари. Внутрівенно - глюкоза з аскорбіновою кислотою, внутримишечно - унитиол.
Найважливіші сполуки цинку
Гідрид цинку Zn2. Нелетуча біла тверда речовина, що розкладається на елементи при нагріванні до 80ос. Погано розчинний в ефірі, повільно розкладається у воді, швидко - у водяному розчині HCl, взаємодіє з дибораном. Одержують дією Zn(CH3)2 на LiAl4 в ефірі при звичайній температурі, дією LiAl4 на Zn2 в ефірі при 40ос, безпосередньою взаємодією гидирида алюмінію з диметилцинком.
Оксид цинку Zn. Зустрічається в природі у виді мінералу цинкита. Діамагнітні кристали зі структурою вюртцита білого кольору. tпл=1969°С, щільність дорівнює 5,70 г/см3 [2]. Мало розчинний у воді. Розчиняється в кислотах і лугах. Має люмінесцентні і фотохімічні властивості. При нагріванні відновлюється вуглецем, монооксидом вуглецю, воднем. У лабораторії може бути отриманий спалюванням металевого чи цинку прожарюванням гидроксида, чи карбонату нітрату цинку. Застосовують для готування олійних фарб, для одержання деяких препаратів, використовуваних у медицині і косметиці, у гумовій і керамічній промисловості, а також як каталізатор при синтезі метанолу.
-350,6 кдж/моль;
-320,7 кдж/моль;
43,51 Дж/моль.K [3].
Пероксид цинку Zn2. Одержують у виді жовтувато-білого порошку дією H2O2 на ефірний розчин диетилцинка чи аміду цинку.
Гидроксид цинку Zn(OH)2. У кристалічному стані існує у виді п'яти модифікацій, з яких при кімнатній температурі тільки e-Zn(ВІН)2 стійка у воді. Модифікація a-Zn(ВІН)2 має гексагональну структуру, b-Zn(ВІН)2 - ромбоедрическую чи гексагональну структуру, g-Zn(ВІН)2 - призматичну, d-Zn(ВІН)2 - ромбоедрическую структуру, e-Zn(ВІН)2 - бипирамидальную. Мало розчинний і не розкладається водою. Виявляє амфотерний характер. Розчиняється в кислотах і лугах. Молярна електропровідність при нескінченному розведенні при 25ос дорівнює 504,6 Див.див2/моль [4]. Одержують обробкою солей цинку лугами.
-645,43 кдж/моль;
-555,92 кдж/моль;
77,0 Дж/моль.K [3].
Фторид цинку Zn2. Безбарвні моноклінні кристали. Кристалічні ґрати типу рутилу. tпл=875°С, tкип=1502ос, щільність дорівнює 4,84 г/см3 [2]. Мало розчинний у воді і спирті. Відомий кристаллогидрат Zn2.4H2O. Молярна електропровідність при нескінченному розведенні при 25ос дорівнює 218,8 Див.див2/моль [4]. Одержують безпосереднім синтезом з елементів, дією плавикової кислоти на чи бромід сульфід цинку.
Хлорид цинку ZnCl2. Безбарвні кубічні кристали. Кристалічні ґрати типу CdCl2. tпл=326°С, tкип=733°С, щільність дорівнює 2,91 г/см3 [2]. Добре розчинний у воді, спирті, ефірі. Приєднує аміак. Відомі кристаллогидрати ZnСl2.nН2O (n=4, 3, 2,5, 1,5, 1). Молярна електропровідність при нескінченному розведенні при 25ос дорівнює 260,7 Див.див2/моль [4]. Одержують безпосереднім синтезом з елементів, дією хлору на чи оксид сульфід цинку, дією соляної кислоти на оксид, гидроксид чи карбонат цинку.
-415,1 кдж/моль;
-369,4 кдж/моль;
111,5 Дж/моль.K [3].
Бромід цинку ZnBr2. Безбарвні ромбічні гигроскопичние кристали. tпл=394°С, tкип=656°С [1], щільність дорівнює 4,22 г/см3 [2]. Розчиняється у воді, спирті, ефірі. Приєднує аміак. Відомі кристаллогидрати ZnBr2.3Н2O, ZnBr2.2Н2O. Молярна електропровідність при нескінченному розведенні при 25ос дорівнює 264,2 Див.див2/моль [4]. Одержують безпосереднім синтезом з елементів.
Иодид цинку Zn2. Безбарвні гексагональні кристали. Кристалічні ґрати типу Cd2. tпл=446°С, tкип=624°С [1], щільність дорівнює 4,92 г/см3 [2]. Розчиняється у воді, спирті, ефірі і кислотах. Відомі кристаллогидрати Zn2.4Н2O, Zn2.2Н2O. Молярна електропровідність при нескінченному розведенні при 25ос дорівнює 261,6 Див.див2/моль [4]. Одержують безпосереднім синтезом з елементів.
Сульфід цинку Zn. У природі зустрічається у виді мінералу чи сфалериту вюртцита. Біла аморфна речовина. tпл=1900°С, tкип=1185°С. Мало розчинний у воді, лугах, і оцтовій кислоті. Добре розчиняється в мінеральних кислотах з виділенням сірководню. Одержують дією сірки на цинк, чи оксид карбонат цинку, обробкою

 
 

Цікаве

Загрузка...