WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаХімія → Жирові (неемульсійні) креми - Реферат

Жирові (неемульсійні) креми - Реферат


ЖИРОВІ
(НЕЕМУЛЬСІЙНІ) КРЕМИ
Основи для жирових кремів. Дія жирових кремів основана головним чином на дії жирів, характеристика яких представлена у розділі 22. Тому при виробництві таких кремів на якість і властивості жиру варто звертати особливу увагу.
Для складання жирових кремів застосовують гідрований кашалотовий жир, оливкову і мигдальну олії, олію з персикових зерен, парфумерну (парафінову, вазелінову) олію, парафін, церезин, віск бджолиний і японський, ланолін, спермацет, стеарин, бальзами, настої, ліпоїди, білкові речовини, казеїн, гліцерин, воду, вітаміни, гормони, ензими, ферменти й інші біологічно активні речовини, емульгатори та численні хімічні речовини. Шляхом різних комбінацій одержують велике число кремів і основ.
Жири повинні бути цілком свіжими, нейтральними і по можливості безбарвними. Стеарин варто застосовувати дистильований з невеликим йодним числом.
Штучні воски, воскоподібні речовини і вазеліни повинні бути вищої очистки, без неприємного запаху, хімічні інгредієнти - добре очищеними, без домішок заліза чи отруйних речовин. Не можна вживати грубі креми, що мають дуже високу точку плавлення, велику в'язкість і липкість. М'якість і ніжність крему - дуже важливі ознаки, не тільки зовнішні, тому що при зіткненні жиру зі шкірою починається його всмоктування, тим сильніше, чим нижча температура плавлення крему.
Як основа в деякі жирові креми входить мінеральна сировина: вазеліни, парфумерна олія, церезин, парафін та ін. (див. розділ 22)
У тих випадках, коли не обов'язково потрібна дія жиру, а він служить лише розбавляючим середовищем для медикаментів як засіб для масажу, зняття гриму, його цілком можна замінити вазелінами.
Таблиця 50
Приблизна рецептура основ для жирових кремів
Складові речовини, % Рецептура
№ 1 №2 №3 №4 №5 №6 №7
Віск бджолиний 10 5 7 - 12 10 -
Кісточкова олія (мигдальна, персикова) 60 65 48 - 68,5 40 -
Саломас кашалотовий 20 15 - 20 - 12,5 30
Спермацет 10 10 10 - 12 10 15
Ланолін безводний - 5 5 - 7,5 7,5 5
Вазелін - - - 60 - - -
Макова олія - - 10 5 - - -
Церезин - - 10 5 - - -
Касторова олія - - 10 10 - 20 47
Жирні кислоти лляної олії - - - - - - 3
До основ для жирових кремів висуваються такі вимоги: колір білий чи злегка жовтуватий; запаху сторонніх речовин не повинно бути зовсім; при зберіганні протягом семи днів маса не повинна давати ексудату; температура плавлення 37-44 °С; розплавлена маса при спокійному стоянні в гарячій водяній бані протягом 4 годин не повинна давати помітного осаду і не повинна включати навіть слідів сірчаної і соляної кислот; при легкому розтиранні між пальцями маса повинна давати деяку "маслянистість", еластичність і ледь помітну липкість, як хороше вершкове масло чи свинячий жир.
У тих випадках, коли в жирову суміш входять рослинні і тваринні жири й олії, вони попередньо повинні бути консервовані.
Рецептура деяких основ для жирових кремів приведена в таблиці 50.
За складом і дією до жирових кремів близько стоять губні помади, призначені для пом'якшення обвітрених чи потрісканих губ.
Рецептура гігієнічних губних помад включає такі речовини:
№ 1 №2
Білий віск 25,0 Мигдальна олія 60,0
Спермацет 25,0 Жовтий віск 35,0
Мигдальна олія 50,0 Спермацет 4,8
Алканін чи хлорофіл 0,2
Жирові речовини сплавляють при нагріванні, додають запашник і виливають у форми для губних олівців. Губні помади можуть бути злегка підфарбовані алканіном, хлорофілом чи іншою нешкідливою жировою фарбою. Для надання запахів застосовують головним чином композиції з запахом троянди, фіалки, ванілі або їх суміші.
Доцільне додавання 1-1,5 % бромної кислоти.
По консистенції до твердих кремів варто було б віднести губні олівці, фіксатуари, олівці для брів, театральний грим і інше, але як такі, що відносяться до декоративної косметики, вони не описані в цьому розділі.
Вазеліни являють собою штучні сплави з твердих (церезину, парафіну) і рідких вуглеводнів (парфумерної чи вазелінової олії). Іноді додають натуральний вазелін.
Таблиця 51
Рецептура вазелінові
Складові речовини, % Рецептура
№ 1 №2 №3 №4 №5
Церезин білий 17 30 12 15 10
Парафін 5 - 5 5 4
Парфумерна олія 78 70 83 80 76
Петролатум - - - - 10
З метою підвищення в'язкості і запобігання появи згодом крапельок випоту до нього іноді додають 10-20 % очищеного петролатуму. Вазеліни випускаються як самостійний продукт і у вигляді запашного чи борного вазеліну. І той, і інший застосовуються для пом'якшення шкіри і полегшення ковзання пальців при масажі (табл. 51). Борний вазелін запашний містить 0,5-2 % борної кислоти, 98,5-97 % вазеліну і 1 % запашника. Запашний вазелін складається з 99 % вазеліну і 1 % запашника.
Захисні креми. Одним з найпоширеніших косметичних препаратів, що містять порошкоподібні речовини, є захисні креми.
Це пояснюється тим, що відкриті частини тіла - обличчя, руки, шия, волосиста частина голови - особливо відчувають шкідливий вплив атмосферних (вітер, холод, сонце, дощ, туман) і іноді виробничих факторів (пилу, гарячого повітря та ін.), у зв'язку з чим вони піддаються різним захворюванням. Тому потрібен постійний ретельний і регулярний догляд за шкірою обличчя, рук, шиї і волоссям із застосуванням косметичних засобів для захисту їх від впливу зовнішнього середовища.
Як захисні креми найчастіше застосовують цинкові креми, тобто жирові основи з домішкою цинку чи оксиду стеарату. Надзвичайна поширеність і універсальність цих кремів пояснюються тим, що цинку оксид і (у меншому ступені) цинку стеарат мають різнобічну дію.
Креми з цинку оксидом рекомендуються з метою запобігання екстерорецепторів шкіри від подразнюючої дії надмірно теплого чи холодного повітря, вітру, сонячного світла, а також як засіб проти сверблячки, червоних плям; крім того, цинку оксид трохи прискорює відпадання епідермісу, що викликає частішу зміну його і, отже, збереження чистішого кольору шкіри. Для сухої шкіри застосовують цинкові креми на жировій основі; для жирної-ті ж цинкові препарати, але на безжировій основі. Креми, що містять значну кількість (понад 10 %) цинку оксиду, є частково світлофільтрами, які захищають шкіру від впливу ультрафіолетових променів і оберігають від появи ластовиння. Іноді для жирної шкіри вживають і жирні цинкові креми, а саме: у тих випадках, коли потрібна розчиняюча дія жиру на секрети (виділення) шкіри, що сполучається з осушуючою дією цинкових препаратів. Таким чином, цинкові захисні креми служать у той же час і лікувальними засобами.
Жирні цинкові креми зазвичай неправильно застосовуються (при сухій шкірі): креми потрібно накладати не на ніч, а ранком, після умивання. Надлишок крему зняти ваткою і припудрити шкіру. Тільки в цих випадках крем може захистити шкіру від шкідливих і зовнішніх впливів.
Захисні кремискладаються в основному з жирової основи і цинку оксиду чи цинку стеарату. Нижче приведена рецептура (у %) цих кремів.
Крем для шкіри обличчя
Парафін 7,0
Церезин 6,0
Цинку оксид 13,0
Олійний екстракт грициків 0,3
Олійний екстракт череди 0,3
Водно-спирто-гліцериновий
екстракт прополісу 0,3
Водно-спирто-гліцериновий
екстракт квіткового пилку 0,3
Натрію тетраборат 0,1
Запашник 0,5
Олія парфумерна 72,2 Крем для шкіри рук
Віск бджолиний 4,0
Ланолін 1,5
Стеаринова кислота 4,0
Триетаноламін 2,2
Спирт етиловий 8,0
Поліметилсилоксанова рідина 8,0
Цинку оксид 2,0
Олійний екстракт із листя обліпихи 3,5
Полівініловий спирт 0,5
Масло вазелінове 70,3
Особиста помада
(стародавній пропис)
Церезин білий 12,0
Стеарин 3,0
Парфумерна олія (чи вазелінове -
масло) 40,0
Цинку оксид 9,0
Магнію карбонат 1,0
Тальк білий ,20,0
Жир яловичий - 9,0
Барію сульфат 6,0
Запашник за бажанням Особиста помада
Стеарин 8,0
Церезин 8,0
Ланолін 8,0
Олія парфумерна 40,0
Цинку оксид 8,0
Магнію карбонат 0,4
Тальк 27,6
Дитячий крем
Масло вазелінове 50,0
Ланолін водний 15,0
Ізопропілпальмітат 7,0
Спирт цетиловий 3,0
Віск бджолиний 10,0
Вазелін білий 10,0
Цинку оксид 3,0
Кислота борна 2,0

 
 

Цікаве

Загрузка...