WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаХімія → Практичне застосування гідролізу - Реферат

Практичне застосування гідролізу - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"ПРАКТИЧНЕ ЗАСТОСУВАННЯ ГІДРОЛІЗУ"
Гідроліз -це здаємо дія речовин з водою коли складні частини речовини взаємодіють із складними частинами води і при цьому утворюється слабкий електроліт.
На відміну від гідратації під час гідролізу відбувається руйнування молекул води.
Гідролізи можуть зазнавати класи речовин як органічних так і не органічних речовин.
Гідроліз - розмноження речовин проходить з обов'язковою участю води і протікаючи по схемі:
АВ+Н-ОН АН+ВОН
Просець ферментативного гідролізу грають важливу роль в травленні і тканинному обміну речовин всіх живих організмів. Високомолекулярні речовини, гідролізуючись до низькомолекулярних продуктів (амінокислоти, глюкози і ніші), всмоктуються з кишечник, переносяться в різні тканини, де підлягають подальшому перетворення.
Найбільш практичне значення мають: гідроліз солей, при якому солі оборотньо розпадаються на відповідну кислоту і основу: гідроліз органічних лаймерів (білків, полісахаридів і інших), звичайно ідучі в присутності біологічного каталізатора. Гідроліз жирів і других речовин, які являються по своїй природі ефірами, які звичайно проводяться в лужному середовищі і називаються обмиленим.
Гідроліз солей грає важливу роль в регуляції кислотного середовища і в підтриманні в організмі кислотно-лужної рівноваги. При гідролізі солей, іони, на які дисаціонуються на ці солі, частково зв'язують іони Н+ і ОН- води. Гідроліз іде тим насиченіше, чим більше утворюють найбільших молекул кислоти і основ, тобто чим слабше кислота і основа, які утворюють сіль. Якщо при цьому кислота і основа їх іонізації однаково сильніший, то зміщення співвідношення між іонами Н+ і ОН-в ту чи іншу сторону не відбувається і реакції середовища залишається нейтральною. Якщо ж сила кислоти і сила основи, які утворюють сіль суттєво розрізняються, то має місце змінювання концентрації водородних іонів в сторону більш сильного компонента (тобто при сильній кислоті і слабкій основі - в кислу сторону, а при сильній основі і слабкій кислоті - в лужну сторону).
Гідроліз біологічно важких речовин (білки, полісахариди, нуклеїнові кислоти, жири, фосфорні ефіри і ніші), може проходити тільки в присутності специфічних біологічних каталізаторів - ферментів, які об'єднуються під загальною назвою, або при нагріванні з кислотами і лугами, не специфічно каталізуючим гідролізам.
Реакція гідролізу широко використовується в промисловості і в лабораторній практиці для отримання амінокислот, простих цукрів, і ряду інших продуктів із природних високомолекулярних полімерів (білків, клітчатки).
Гідроліз в широкому розмінні -це реакція обмінного розкладу між різними речовинами і водою.
Гідроліз солей - один із важливих прикладів гідролізу речовин, який добре вивчений. Таке визначення охоплює і гідроліз органічних сполук - складних ефірів, жирів, вуглеводів, білків і гідроліз неорганічних речовин - солей, карбідів, галогенів, галогенідів, неметалів тощо.
У живих організмах відображається гідроліз полісахаридів, білків та ін8ших органічних сполук.
Наприклад солі аміаку знаходять широке застосування. Аміак використовуються як сировина для одержанні нітратної кислоти і її солей, а також солей амонію, які служать хорошими нітратними добривами. Такими добривам є сульфат амонію (NH4) SO4 і особливо нітрат амонію NH4 NО3, або аміачна селітра.
Карбонат амонію застосовується в кондитерській промисловості як розрихлював тіста.
Наприклад:
СН3СОООС2Н5+Н2О СН3СОООН+ С2Н5ОН;
СаС2+2Н2О Са(ОН)2+С2Н5
Сl2+Н2) НСl+НСl
РІ3+3Н2О Н3РО3+3НІ
У великих кількостях проводять гідроліз деревини. Зростаюча високими темпами гідролізна промисловість виробляє з нехарчової сировини (деревини, бавовняного і соняшникового лушпиння, соломи, кукурудзяних качанів) багато цінних продуктів: етиловий спирт, білкові дріжджі, глюкозу, твердий діоксид вуглецю, фурфурол, скипидар, метиловий спирт, лігнін та багато іншого.
В наслідок гідролізу мінералів - алюмосилікатів - відбувається руйнування гірських порід. Гідроліз солей (наприклад, Na2CO3, Na2РO4) використовують для очистки води і зменшення її твердості.
На процесі гір дозу ґрунтуються важливі хімічні виробництва і гідроліз деревини, оцукрювання крохмалю, добування мила і багато інших.
Наприклад мила добувають при омиленні жирів лугами
гліцерид стеаринової кислоти гліцерин
Звідси реакція, зворотна етерифікація, дістана назва реакція омилення.
Вихідною сировиною для добування мила є олії (соняшникова, бавовняна), тваринні жири, а також гідроксид натрію, олії спочатку піддають гідрогенізації. Виробництво мила досягло дуже великих розмірів. Тому постало завдання добувати числа з нехарчової сирови7ни, яке успішно розв'язується. Звичайні мила складаються з суміші солей пальмітинової, стеаринової, алеїнової кислоти, при чому натрієві солі утворюються тверді мила, калієві солі - рідкі мила.
ВИКОРИСТАННЯ ЛІТЕРАТУРА:
1) Неорганічні хімія Г.М. Крючкова - Чернобельська.
2) Загальна хімія М.Л. Глінка.
3) Посібник з хімії Г.П. Хомченко.
4) Загальна хімія В.В. Григор'єва. В.М. Cамійленко. А.М. Сич.

 
 

Цікаве

Загрузка...