WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Поради діловій жінці - Реферат

Поради діловій жінці - Реферат

невиразне бурмотання не тільки розлютить візаві, але й охарактеризує вас як невпевнену в собі особу; ну а високий голос змусить співрозмовника засумніватися - а чи можна вам довіряти. Так що якщо хочете створити про себе гарне враження, заздалегідь потурбуйтеся про те, щоб ваш голос звучав привабливо Найпростіший спосіб перевірити це - записати свою мову на магнітофон, а потім прослухати її Може статися, вас злегка шокує "чужий" голос. Не розстроюйтесь: те, що не дано від природи, можна придбати шляхом завзятих тренувань. Підіть прикладу великих ораторів, що відшліфовували і "ставили" свій голос, виступаючи перед уявлюваною публікою. А щоб голос звучав переконливо і глибоко, говорити починайте не на вдиху, а на видиху.
Утім, і правильно поставлений голос у самий відповідальний момент може підвести. На жаль, буває і так лише тільки ви починаєте говорити щось надзвичайно важливе, як голос раптом по-зрадницькому зривається на чи фальцет гірше того
- нагадує дитячий белькіт. Провиною тому - адреналін, що зібрався від хвилювання. Щоб вивести його, а заодно наситити мозок киснем, перед важливою бесідою... зробіть легку чи гімнастику просто прогуляйтеся на свіжому повітрі.
Але мати приємний голос мало Щоб знайти загальна мова зі співрозмовником, підбудовуйтеся до тембру, темпу й експресивності його мови. Психологи затверджують: усім нам подобаються люди, що чимось нагадують нас самих. Приміром, що говорить повільно навряд чи досягне взаєморозуміння з тим, хто вимовляє слова скоромовкою. А той, хто розмовляє на підвищених тонах, навряд чи випробує симпатію до людини, що говорить тихо і спокійно.
Досягти взаєморозуміння зі співрозмовником буде набагато простіше, якщо ви дасте йому зрозуміти, що він почутий: повторюйте його улюблені слова (але не намагайтеся допомогти закінчити фразу); час від часу перепитуйте. "Якщо я вас правильно зрозуміла...", а наприкінці викладете в короткій формі його основні думки. Помнете, увага до співрозмовника повинне бути щирим.
Про тім, чи установився між вами і партнером контакт, можна судити по очах. Не даром усе-таки їх називають дзеркалом душі. Якщо співрозмовник дивиться вам в очі, виходить, він зацікавлений і уважно слухає, а якщо уникає погляду, то або щось ховає, або вже "відключився" і занурений у свої думки. А може, його просто дратує ваш пильний погляд? Під час серйозної тривалої розмови не дивитеся на людину, як удав на кролика, - іноді сковзаєте поглядом по його обличчю. (До речі, психологи радять: щоб у чомусь переконати співрозмовника, дивитеся йому в ліве око.)
І взагалі, навчитеся контролювати вираження свого обличчя, адже недремна підсвідомість співрозмовника може трактувати його по-своєму. Щільно стиснуті губи, приміром, можуть бути розцінені як спроба словесної атаки (хоча насправді ви лише збиралися вставити слово), а нахмурені брови - як вираження невдоволення (хоча ви всього-на-всього зосереджено думали). Так що періодично розслаблюйте м'яза обличчя, але не перестарайтеся. Обличчя, на якому не мерзне жоден мускул, може виражати всі що завгодно - похмурість, байдужність, замисленість, - тільки не зацікавленість. Щоб не виявитися в положенні неправильно понятий, підійдіть до дзеркала і "підберіть" відповідне моменту вираження обличчя.
"Примірте" саму щиру, що виражає повагу до співрозмовника посмішку і відмовтеся від "американських", про які Станіславський напевно сказав би: "Не вірю". Навряд чи варто посміхатися "у весь рот", якщо у вас не занадто красиві зуби. І якої би емоції ні бушували у вашій душі, ніколи не дозволяйте собі поблажливі й іронічні посмішки - підсвідомість співрозмовника сприйме їх як образа. До речі, якщо вас "удостоїли" подібною усмішкою, знайте: над вами почувають перевагу.
Однак важливо не тільки те, ЯК ви говорите, але і те, що ви говорите Сумбурна чи нудотна речь спочатку викликає в слухача позіх, а потім - досаду і... нездоланне бажання збігти від надокучливого співрозмовника. Продумайте зміст своєї мови до дріб'язків: оскільки зосереджена увага утримується не більш однієї хвилини, спочатку зацікавте співрозмовника, а потім викладайте свої розуміння. Психологи помітили: людину краще запам'ятовує те, що почув спочатку, а виконує те, що почув наприкінці.
Німа мова
Мабуть, мова жестів і телодвижений буде покрасноречивее будь-яких слів. Тому за "німими словами" потрібно стежити, щоб вони не розходилися зі справою, точніше, з тим, що ви говорите Якщо ви гаряче переконуєте партнера у вигідності контракту, що укладається, а самі при цьому приймаєте позу Наполеона (схрещені на груди руки), співрозмовник інтуїтивно уловить це протиріччя і не повірить вам.
Жести можуть повідати навколишнім про ваші почуття і навіть настрій Небагато схилена убік голова - "це цікаво", пощипування перенісся
- "почекай, я думаю", руки, повернені долонями нагору,
- "я говорю щиро". Узагалі, людина, що демонструє долоні, сприймається дружелюбним і відкритої, а самими приємними і привабливими до відвертості вважаються жести на рівні грудей - вони створюють відчуття сили і впевненості. Схрещені ж на груди руки відкидають що дивиться - "я не слухаю", піднятий вказівний палець загрожує - "дивися в мене", а стиснутий куркуль узагалі виражає ворожість
- "йду на ви". Якщо ви перестанете контролювати себе і почнете демонструвати подібні жести, підсвідомість співрозмовника моментально закриється, і ваша зустріч закінчиться з рахунком 0:0.
Щоб зробити своюжестикуляцію правильної, прийдеться небагато порепетировать: запишіть свою розмову з уявлюваним співрозмовником на відеокасету і понаблюдайте за спонтанними рухами своїх рук. От тепер вам стане зрозуміло, від яких жестів потрібно терміново позбутися, а які, навпаки, "відточити". Якщо ж хочете навчитися "читати" телодвижения навколишніх, знадобиться проробити (і не один раз) така вправа: переглянете будь-який відеозапис, попередньо... виключивши звук, і спробуйте зрозуміти по жестикуляції, про що мова йде.
Коли "наб'єте" руку, можете застосувати свої знання на практиці. Знаєте, як поводяться ділові партнери, коли переговори йдуть успішно? Коштує комусь з них злегка нахилитися вперед, ближче до столу, як всі інші несвідомо приймуть ту ж позу. Тому, щоб досягти кращого взаєморозуміння зі співрозмовником, почніть копіювати його жести. Якщо ж вам здається, що подібне "дзеркальне відображення" він неодмінно помітить, постарайтеся хоча б приблизно їх повторювати. Ваш партнер крутить олівець? А ви просто візьміть його в руки. Він підпирає підборіддя руками? А ви торкніться рукою обличчя.
До речі, для жінки дотику так само важливі, як для чоловіка - рукостискання. Доторкаючись до співрозмовника, ви продемонструєте повагу і тепле відношення, якщо, звичайно, зробите це правильно. Доторкатися можна до рук і верхньої частини тулуба (до пліч); дотик не повинний тривати занадто довго; бути занадто твердим чи вільної. При цьому понаблюдайте за вираженням його обличчя: а чи буде йому це приємно.
Ну от, ви вже навчилися правильно говорити, жестикулювати і навіть непомітно впливати на співрозмовника. Тепер вам залишилося довести свою "нову" словесну і безсловесну мову до автоматизму. Але це вже - справа практики.
Елегантний костюм, гарна мова, правильні жести - це ще не всі, якщо ні "внутрішнього наповнення": самоповаги, любові до себе, доброзичливості, віри у свої сили і щире бажання відчути проблеми співрозмовника, тобто щирого шарму Це велика сила, здатна піднести будь-яку жінку до вершин успіху. Імідж, просочений зачаруванням, заворожує співрозмовника, і він уже бачить перед собою не "діловий костюм", а яскраву Особистість. Не автомат із заученими жестами і штучною посмішкою, а Жінку, обкутану ореолом легкої таємничості.

 
 

Цікаве

Загрузка...