WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Поради діловій жінці - Реферат

Поради діловій жінці - Реферат

Поради діловій жінці
Робота в іноземній фірмі завжди вважалася престижною. Однак тому, хто спробує улаштуватися туди, варто пам'ятати, що починати прийдеться з вихідного рівня - посади секретаря, синхронного перекладача, рядового чи бухгалтера маркетолога з зарплатою 150-200 доларів на місяць. Для того ж, щоб піднятися по сходам кар'єри хоча б на одну сходинку й одержувати на сотню доларів більше, потрібні, як мінімум, рік-півтора завзятої праці.
Не будуйте повітряних замків!
Якщо ви вирішили шукати роботу в західній фірмі, тверезо оціните свої можливості. До речі, зараз - не найкращий час для старту. Оскільки після серпня минулого року багато західних фірм скоротили свій персонал, а деякі і зовсім залишили Україну, конкурувати в боротьбі за вакантне місце вам доведеться не стільки з новачками, скільки з опинившимся на вулиці співвітчизницями, що вже працювали в подібних офісах.
Скажемо відразу: шансів на перемогу у свіжоспеченої випускниці вузу майже немає - практично для будь-якого західного менеджера гарантією професіоналізму є не утворення, а досвід роботи на аналогічної, а ще краще - на тій же посаді.
"Штормове" попередження
Якщо усе вищевикладене не відбило у вас бажання робити кар'єру саме в закордонній компанії, вам потрібно вирішити, будете ви шукати роботу чи самостійно постелете своє резюме в кадрові агентства. Настійно рекомендуємо друге - тому що, готуючи вас до спроби відвоювати своє місце під сонцем у якій-небудь фірмі, консультанти агентства розповідять про неї, її традиціях, співробітниках (і, зокрема, про тих, хто буде проводити з вами співбесіда) усі чи майже усе, що знають самі.
Слухати консультанта треба уважно. Якщо він, приміром, у дуже делікатних вираженнях заговорив про складний характер менеджера, з яким вам, бути може, має бути працювати, знайте: за ретельно продуманими загальними фразами коштує серйозна проблема. Так, про менеджера великої транснаціональної компанії, відомого тим, що він міг порвати невірно складений документ і жбурнути його в обличчя підлеглому чи, здавивши апельсин, бризнути соком в очі співробітнику, що йому в даний момент не подобався, сказали як про "людину з емоційно вибуховим характером".
Узагалі ж, треба заздалегідь відмовитися від ілюзій, що взаємини з безпосереднім начальником у західній компанії будуть проходити в дусі спілкування на світському рауті. Випускник Сорбони чи Гарварда, будучи незадоволений вами, може в гніві жбурнути телефон об стіну. Більш того, якщо шеф-співвітчизник, заспокоївши, звичайно все-таки прощає підлеглого, тому як і його, і себе вважає гарними людьми, для іноземного менеджера такого критерію в оцінці співробітника не існує.
Перше знайомство
Розіславши резюме, треба бути готової до того, що у вашій квартирі незабаром пролунає телефонний дзвоник, і добре поставленим голосом з вами привітаються на тій іноземній мові, про вільне володіння яким ви написали. Не лякайтеся і не особливо радуйтеся - це не роботодавець, а співробітник кадрового агентства, задачею якого є перевірка рівня ваших мовних знань. Миттєво сконцентруйтеся - вам доведеться сказати буквально кілька фраз, і у вас не буде часу виправити допущену чи помилку мовну недбалість. Якщо усі в порядку, вас запросять у кадрове агентство на співбесіду.
Тут важливо враховувати дві обставини.
Перше. Консультант кадрового агентства - не подружка, не мама і не добра знайома. Як би вона вам ні симпатизувала, професія змушує неї дивитися на вас очима замовлення роботодавця, що зробило.
Друге. Проте, її не потрібно боятися, тому що одній допущена вами в бесіді з роботодавцем помилка може перекреслити для вас усі. Консультант обговорить деякі моменти вашої біографії і трудової діяльності, після чого почнеться перевірка знань і професійних якостей. Якщо дівчина претендує на посаду секретаря, неї саджають за комп'ютер і пропонують продемонструвати володіння офісними пакетами програм. З маркетологами розмовляють про маркетинг, з бухгалтерами - про те, якого роду бухгалтерію вони вели. Якщо перше знайомство (а воно триває годин-півтора) пройшло успішно, вас почнуть готувати до візиту в західну компанію, про
Як зробити враження
Хоча, як усім відомо, жінці стільки років, на скількох вона виглядає, роботодавець неодмінно поцікавиться записаним у паспорті роком народження. Для кожної посади існують свої вікові рамки, але звичайно нижнім "порогом" вважаються 22 року (вік одержання вищого утворення), верхнім - 40.
Чим привабливіша зовнішність здобувачки, тим більше в неї шансів одержати бажану роботу. Про це не прийнято говорити, але все це враховують, у першу чергу - провідні добір консультанти кадрових агентств і менеджери по роботі з персоналом західних компаній. Більш того, якщо в агентство надходить замовлення на "сіру мишку" ("Хочу, щоб мої торгові представники займалися справою, а не фліртували із секретаркою", - пояснює роботодавець), там уже знають, що серед представлених ними кандидатур усе рівно повинна бути одна ефектна дівчина. І вибирають, як правило, саме її. Утім, тим, хто не має зовнішність топ-моделі, не варто опускати руки. Зрештою, щоб сподобатися будь-якому чоловіку, будь це навіть заклопотаний справами західний топ-менеджер, жінці досить бути просто чарівної. А чарівність - це така штука, у якій з'єднані приємна зовнішність, інтелект, уміння виявляти цікавість до інших, почуття власного достоїнства, грамотна мова (дуже важливий фактор!), правильно обрана інтонація (але ні в якому разі не інтимно-довірчий тон, начебто запозичений у бюро телефонних знайомств) і ще щось дуже важливе, але не піддається визначенню.
Одягтися на співбесіду з роботодавцем треба б так, як удягаються співробітниці в компанії, куди ви збираєтеся улаштуватися. При цьому треба враховувати, що вони іноді дозволяють собі деякі вільності, що ви собі дозволити не можете. І навіть якщо ви, непомітно прибудувавши рано ранком у входу у фірму, побачите, що ваш потенційний шеф приїхав на роботу в кросівках і шортах, будьте упевнені: вас він очікує побачити в строгому діловому костюмі. При цьому не рекомендуються штани, міні-спідниці, светри, одяг яскравих розцвічень, ланцюжка (тим більше з хрестиком), намист. Ні в якому разі не можна з'явитися в босоніжках (нехай навіть у самих фірмових і дорогих), з декольте, з достатком золотих прикрас і надлишком косметики.
Особливу увагу звертають на руки. Погано вичищені, неакуратно стрижені чи покриті лаком, що облупився, нігті дають стовідсоткову гарантію провалу вашої місії. (До речі, фарбувати нігті не обов'язково.)
Про головний
Кількість співбесід, що вам доведеться пройти в компанії, залежить від її традицій. Іноді воно обмежується спілкуванням з менеджером, що дав замовлення на посаду. Не виключено, що перед цим прийдеться поговорити з менеджером по роботі з персоналом. Якщо вакантна посада по-справжньому важлива для компанії, вас захоче побачити сам шеф.
Тут, у першу чергу, треба пам'ятати про конкретні ради, що вам давзнаючий традиції й особливості корпоративної культури даної фірми консультант кадрового агентства. Однак є і кілька загальних правил, що не перешкодять будь-якому кандидату на працевлаштування.
Перше. Під час бесіди не беріть ініціативу на себе і не займайтеся відвертою саморекламою. Ви повинні спробувати продемонструвати свої достоїнства, але тільки в руслі тих питань, що вам задають. При' цьому загальні слова про працездатність, заповзятливість і інтелектуальні здібності нікому не потрібні - вашому співрозмовнику цікаві тільки конкретні факти, і подати їхній випливає так, щоб він сам зробив з них потрібні вам висновки.
Друге. Не "купуйтеся" на демонструємо співрозмовником щирість і довірчість. Досвідчений менеджер по роботі з персоналом може

 
 

Цікаве