WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Установчі документи підприємства. Вивчення ринку та аналіз потреб покупців.Суть кадрової політики в організації. Завдання кадрової політики. Забезпече - Реферат

Установчі документи підприємства. Вивчення ринку та аналіз потреб покупців.Суть кадрової політики в організації. Завдання кадрової політики. Забезпече - Реферат

Внаслідок жорсткої процедури відсіву провідні фірми щорічно приймають на роботу лише 1-2% всіх бажаючих. Для виконання даної функції кадрової політики компанії утримують постійний персонал відповідної кваліфікації. Разом із тим, про пошук достойних кандидатів мають турбуватися всі менеджери компанії.
Одним із джерел поповнення кадрів є клієнтські компанії. Під час роботи з клієнтами менеджери мають можливість помітити в організації клієнта найбільш кваліфікованих та перспективних працівників і заохотити їх до роботи на підприємстві. Однак такий метод залучення персоналу формально заборонений етичними нормами бізнесу.
Навчання персоналу.
Підготовка працівників - процес досить тривалий, тому, як правило, навчання відбувається водночас з роботою. У процесі навчання працівники не тільки одержують підготовку із спеціальних питань, але й набувають професійну майстерність.
Існує декілька точок зору на проблему формування та навчання кадрового складу підприємства. Деякі фірми віддають перевагу випускникам, які навчалися за магістерськими програмами провідних університетів та бізнес-шкіл, вважаючи, що така підготовка дозволяє оволодіти різноманітними методологічними підходами та інструментарієм для вирішення управлінських проблем підприємств.
Інший підхід до формування кадрового складу полягає у переконанні керівників підприємств у тому, що працівник може професійно відбутися лише працюючи на підприємстві , де він має розпочати свою кар'єру з посади стажера та оволодіти прийомами конкретної фірми, сприйняти культуру організації та її філософію.
Досвід навчання співробітників провідних фірм свідчить про необхідність спеціальної підготовки нещодавно набраного та підвищення рівня кваліфікації персоналу, що вже працює. Курс спеціальної підготовки новачків спрямований на ознайомлення працівника з принципами, методами, технологією діяльності, а також поглиблення його технічних знань. Очевидно, що найбільш ефективним шляхом навчання працівників є набуття ними досвіду під час роботи над конкретним проектом. Тому кожне нове завдання є роботою і уроком водночас.
Цілі навчання працівників, нещодавно найнятих на роботу, можуть бути такими:
-ознайомити з методами збору інформації, її критичного аналізу та ідентифікації проблем,відпрацювати навички використання основних методів спілкування та переконання;
-поглибити технічні знання даного напрямку роботи, усвідомити його зв'язок з іншими видами послуг;
-виявитиосновні сильні та слабкі сторони працівника для правильної організації його роботи та ефективного використання його здібностей.
Форми навчання новачків залежать від організаційної культури, традицій, наявних ресурсів компанії, а також специфічних потреб стажера. Види навчальних програм мають досить широкий діапазон - від жорстко структурованих цільових семінарів до неформальних бесід за "круглим столом". Успішність навчання, як правило, залежить від дотримання певних принципів його організації:
-індивідуального підходу до якісного наповнення програм для кожного новачка (з урахуванням його освіти та досвіду);
-практичної спрямованості навчальної програми (наявність конкретних виконавських завдань);
-напруженого темпу роботи та максимального навантаження, які дозволяють уже на початку навчання виявити і відсіяти індивідів, неспроможних витримати подібний режим.
Для проведення навчання підприємства використовують спеціальні навчальні центри, де проходять підготовку не лише новачки, але й відбувається тренінг постійного персоналу. Навчальні тренінги мають за мету ознайомлення працівників з новими технологіями та продуктами. Це дозволяє гарантувати клієнтам у всьому світі фірмову якість послуг.
Таким чином, навчання та підготовка персоналу покликані не тільки забезпечити конкурентні переваги фірми та підвищити якість її послуг, але й мотивувати високоефективну працю.
4. Задача: Забезпечення АТП запасними частинами.
№ п/п Змiст роботи Основний пiдроздiл у реалiзаii данного завдання Пiдроздiли, якi залученi для реалiзацii данного завдання
Найменування пiдроздiлiв
Посадовi особи у розрiзi пiдроздiлiв
Начальник АТП Головний бухгалтер Головний механік Начальник вiддiлу материально-технiчного постачання Начальник планово-економiчного вiддiлу Начальник вiддiлу експлуатацii Начальник вiддiлу маркетингу Начальник технiчного вiддiлу Начальник вiддiлу праці та заробітної плати Начальник фiн.вiддiлу Начальник автоколони
1. Заявка та оформлення з/ч - - НФ М МА - З В - - -
2. Заказ з/ч - - Н - З Н М В - - -
3. Пошук та закупка з/ч - - О Д - - НЗ В - - -
4. Узгодження ціни з/ч Р Ф - У У - У - - У -
5. Оплата з/ч У Р К У - - - А - К -
6. Исследование рынка з/ч - - - - Н - В - - - -
7. Доставка з/ч -
- - Ф - РК - А - - КВ
8. Прием з/ч на склад - - КВ У - - - А - - -
9. Планування потреб з/ч - - ! - З - О О - О -
10. Нарахування з/платы У Ф - - - - К К КР К О
- планування роботи - "П";
- організація, координація роботи - "О"
- мотивація виконання роботи - "М";
- контроль за виконанням роботи - "К";
- аналіз виконаної роботи - "А";
- діловодство - "Д";
- надання інформації - "Н";
- збирання та одержання інформації - "З";
- безпосереднє виконання роботи - "В";
- одноосібне прийняття рішень -"Р";
- прийняття рішень шляхом колективного обговорення - "!";
- формальне прийняття рішення за здалегідь підготовленною пропозицією - "Ф";
- узгодження /візування/ - "У";
- у роботі участь не бере - "-".
Список використаної літератури:
1.Джерела юридичної інформації: стаття 9 Закону України "Про підприємства в Україні" від 27.03.91 № 887-ХІІ; статті 4, 37, 51 Закону України "Про господарські товариства" від 19.09.91 № 1576-ХІІ; стаття 2 Закону України "Про підприємництво" від 07.02.91 № 698-ХІІ; пункти 6-8, 12 Положення про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.98 № 740.
2. Олександр Деревицький "Полювання на покупця" (фрагменти книги)
3. Филип Котлер "Маркетинг от А до Я. 80 концепций, которые должен знать каждый менеджер"
В. П. Савчук "Финансовый менеджмент предприятий: прикладные вопросы с анализом деловых ситуаций"

 
 

Цікаве

Загрузка...