WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Правове регулювання легалізації підприємницької діяльності в Україні - Дипломна робота

Правове регулювання легалізації підприємницької діяльності в Україні - Дипломна робота

непогашені,ящики, коробки, мішки, сумки та інша тара з дерева, паперу та картону, що використовується для поштових відправлень підприємствами Державного комітету зв'язку України, і фурнітура до них;
o періодичні видання друкованих засобів масової інформації (незалежно від країни їх походження);
oo проїзні квитки;
o товари народних промислів (крім антикварних та тих, що становлять культурну цінність згідно з переліком, який встановлюється Міністерством культури України);
o готові лікарські засоби (лікарські препарати, ліки, медикаменти, предмети догляду, перев'язувальні матеріали та інше медичне приладдя) та вітаміни для населення; ветеринарні препарати, папір туалетний, зубні паста та порошки, косметичні серветки, дитячі пелюшки, тампони, інші види сані-тарно-гігієнічних виробів з целюлози або її замінників, термометри, індивідуальні діагностичні прилади (незалежно від країни їх походження);
o вугілля, вугільні брикети, паливо пічне побутове, газ освітлювальний і газ скраплений, торф паливний кусковий, торф'яні брикети і дрова для продажу населенню;
o мило господарське, сірники (незалежно від країни їх походження);
o насіння овочевих, баштанних, квіткових культур" кормових коренеплодів та картоплі (незалежно від країни його походження).
Не потребує патентування:
o реалізація суб'єктом підприємницької діяльності продукції власного виробництва фізичним особам, які перебувають з ним у трудових відносинах, через пункти продажу товарів, вбудовані у виробничі або адміністративні приміщення цього суб'єкта;
o діяльність суб'єктів підприємницької діяльності із закупівлі у населення продукції (заготівельна діяльність), якщо подальша реалізація такої продукції відбувається за розрахунками у безготівковій формі (пункти приймання склотари, макулатури, відходів паперових, картонних і ганчіркових; заготівля сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки).
Відповідно до п. 20 Положення про виготовлення, зберігання та реалізацію торгових патентів від 13.07.98 p., у разі коли суб'єкт підприємницької діяльності в одному окремому приміщенні, будівлі або в їх частинах надає два і більше видів побутових послуг, що підлягають патентуванню, він повинен придбавати один торговий патент за максимальною вартістю, установленою відповідним органом місцевого самоврядування з урахуванням місцезнаходження цього пункту і виду побутових послуг.
Спеціальний торговий патент - це державне свідоцтво, яке засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності на особливий порядок оподатковування відповідно до Закону "Про патентування...".
Спеціальний торговий патент може бути придбаний суб'єктом підприємницької діяльності, який займається торговельною діяльністю та діяльністю з надання побутових послуг, що потребують патентування.
Суб'єкт підприємницької діяльності самостійно приймає рішення про придбання спеціального торгового патенту.
Вартість спеціального торгового патенту встановлюється органами місцевого самоврядування, щорічно після затвердження місцевого бюджету залежно від місцезнаходження пункту продажу товарів і асортиментного переліку товарів або місцезнаходження об'єкта з надання побутових послуг та виду побутових послуг.
Вартість спеціального торгового патенту не обмежується граничними рівнями, зазначеними Законом.
Плата за спеціальний торговий патент установлюється за єдиною методикою для всіх суб'єктів підприємницької діяльності - окремо для фізичних і юридичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності. Забороняється установлювати вартість спеціального торгового патенту для окремого суб'єкта підприємницької діяльності.
ВИСНОВОК
Державне регулювання підприємницької діяльності не є достатнім для створення сприятливого оточення підприємництва. Необхідне формування комплексу організаційно-правових заходів для створення макросередовища підприємницької діяльності, включаючи розвинену інфраструктуру підтримки підприємництва, правові механізми стимулювання розвитку підприємницької діяльності та ефективні системи захисту прав і законних інтересів підприємців, а також суспільних і державних інтересів у сфері підприємництва.
Легітимація суб'єктів підприємницької діяльності - це підтвердження державою законності входження суб'єктів у відносини у сфері підприємництва.
Легітимація суб'єктів підприємницької діяльності в Україні може включати: один елемент - державну реєстрацію (для заняття видами діяльності, що не потребують ліцензування або патентування); два елементи - державну реєстрацію і ліцензування (для заняття видами діяльності, що потребують ліцензування); три елементи - державну реєстрацію, ліцензування і патентування (для заняття видами діяльності, що потребують ліцензування і патентування).
Для заняття легітимною підприємницькою діяльністю суб'єкт підприємництва має пройти державну реєстрацію, а для здійснення деяких, зазначених у законодавстві, видів діяльності - також ліцензування і патентування.
Якщо державна реєстрація є загальною умовою здійснення підприємницької діяльності будь-яким суб'єктом, незалежно від його організаційно-правової форми і виду здійснюваної діяльності, то ліцензування і патентування є спеціальними умовами здійснення деяких видів підприємництва, що відображено в такій схемі:
Державна реєстрація - обов'язкова для всіх суб'єктів підприємництва
Умови здійснення підприємництва
Ліцензування - обов'язкове стосовно видів діяльності, зазначених у Законі "Про ліцензування певних видів господарської діяльності"
Патентування - обов'язкове для видів діяльності, зазначених у Законі "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності"
Державна реєстрація суб'єктів підприємництва - обов'язкова умова здійснення всіх видів підприємницької діяльності кожним суб'єктом підприємництва, що означає необхідність проходження ним певної процедури, яке підтверджується свідоцтвом про реєстрацію.
Перереєстрація - необхідна умова продовження здійснення підприємницької діяльності у випадку зміни назви, організаційно-правової форми суб'єкта підприємницької діяльності, а також власності, що проводиться у порядку; встановленому для державної реєстрації.
Скасування державної реєстрації суб'єкта підприємництва - визнання державної реєстрації недіючою, що можливе як у добровільному порядку (за особистою заявою суб'єкта), так і в примусовому (у судовому порядку) за підставами, передбаченими законодавством. Воно є підставою для виключення суб'єкта . підприємництва - юридичної особи з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, фізичної особи - з Реєстру суб'єктів підприємницької діяльності.
Ліцензування - необхідна умова здійснення окремих видів підприємницької діяльності, передбачених Законом України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", що означає необхідність одержання ліцензії у встановленому законодавством порядку.
З моменту одержання ліцензії виникає

 
 

Цікаве

Загрузка...