WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Правове регулювання легалізації підприємницької діяльності в Україні - Дипломна робота

Правове регулювання легалізації підприємницької діяльності в Україні - Дипломна робота

органів місцевогосамоврядування. Отже, жодний нормативно-правовий акт або рішення органу державної влади чи місцевого самоврядування не можуть визначати інші види діяльності, що підлягають патентуванню, чи встановлювати інших суб'єктів правовідносин з патентування або додаткові пільги з патентування, ніж передбачені безпосередньо в Законі.
Торговий патент придбавається суб'єктами підприємницької діяльності, предметом діяльності яких є вищевказані види. Підставою для придбання торгового патенту є заявка, оформлена відповідно до Закону. Встановлення яких-небудь додаткових умов щодо придбання торгового патенту не дозволяється.
Торговий патент видається за плату суб'єктам підприємницької діяльності державними податковими органами за місцезнаходженням цих суб'єктів або місцезнаходженням їх структурних (відокремлених) підрозділів, суб'єктам підприємницької діяльності, що провадять торговельну діяльність або надають побутові послуги (крім пересувної торговельної мережі), за місцезнаходженням пункту продажу товарів або пункту з надання побутових послуг, а суб'єктам підприємницької діяльності, що здійснюють торгівлю через пересувну торговельну мережу, - за місцем реєстрації цих суб'єктів.
Торговий патент містить такі реквізити:
* номер торгового патенту;
* найменування власника торгового патенту;
* вид підприємницької діяльності;
* назва виду побутових послуг або послуг у сфері грального бізнесу,
* місце реєстрації громадянина же суб'єкта підприємницької дальності чи місцезнаходження суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи (місцезнаходження структурного (відокремленого) підрозділу цього суб'єкта);
* для транспортних засобів - зазначення "виїзна торгівля";
* термін дії торгового патенту;
* місцезнаходження державного податкового органу, що видав торговий патент;
* відмітка державного податкового органу про надходження плати за виданий нею торговий патент.
Заявка на придбання торгового патенту повинна містити такі реквізити:
o найменування суб'єкта підприємницької діяльності;
o витяг з установчих документів щодо юридичної адреси суб'єкта підприємницької діяльності, а у випадках, якщо патент придбавається для структурного (відокремленого) підрозділу, - довідка органу, який погодив місцезнаходження структурного (відокремленого) підрозділу, із зазначенням цього місця;
o вид підприємницької діяльності, здійснення якої потребує придбання торгового патенту;
o найменування документа про повну або часткову сплату вартості торгового патенту.
Відповідно до п. 14 Положення про виготовлення, зберігання та реалізацію торгових патентів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.98 р. № 1077 , у разі зміни юридичної адреси суб'єкта підприємницької діяльності або місцезнаходження його структурного (відокремленого) підрозділу, пункту продажу товарів, пункту надання побутових послуг, обмінного пункту, грального місця протягом терміну дії торгового патенту, власник торгового патенту зобов'язаний повідомити про це письмово у триденний термін відповідний орган державної податкової служби. Ця інформація є підставою для внесення відповідних змін до торгового патенту.
Здійснення торговельної діяльності, діяльності у сфері торгівлі іноземною валютою, діяльності з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг за адресою (місцезнаходженням), не зазначеною в торговому патенті, оцінюється як заняття діяльністю без патенту (п. 15 Положення).
Порядок придбання торгового патенту на здійснення торговельної діяльності. Патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їхніми структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів.
Під торговельною діяльністю в Законі "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" розуміється роздрібна та оптова торгівля, діяльність у торговельно-виробничій (громадське харчування) сфері за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток.
Вартість торгового патенту на здійснення торговельної діяльності встановлюється органами місцевого самоврядування залежно від місцезнаходження пункту продажу товарів та асортиментного переліку товарів.
Вартість торгового патенту за календарний місяць встановлюється у межах таких граничних рівнів:
o на території міста Києва, обласних центрів - від 60 до 320 грн.;
o на території міста Севастополя, міст обласного підпорядкування (крім обласних центрів) і районних центрів -від 30 до 160грн.;
o на території інших населених, пунктів - до 80 грн.
Термін дії торгового патенту на здійснення торговельної, діяльності становить 12 календарних місяців.
Законом передбачено короткотерміновий торговий патент, термін дії якого на здійснення торговельної діяльності становить від 1 до 15 днів.
Відповідно до пункту 1.6 Положення про виготовлення, зберігання та реалізацію торгових патентів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.98 р. № 1077, короткотерміновий торговий патент має бути придбаний у разі проведення ярмарків, виставок-продажів та інших короткострокових заходів" пов'язаних із демонструванням і продажем товарів, за місцем здійснення зазначеної діяльності. .
Вартість короткотермінового торгового патенту на здійснення торговельної діяльності за 1 день встановлюється у фіксованому розмірі 10 грн.
Оплата вартості торгового патенту на здійснення торговельної діяльності провадиться щомісячно до 15 числа місяця, який передує звітному, а оплата вартості короткотермінового торгового патенту здійснюється не пізніше як за один день до початку здійснення торговельної діяльності.
Під час придбання торгового патенту на здійснення торговельної діяльності суб'єкт підприємницької діяльності вносить одноразову плату в розмірі вартості торгового патенту за один місяць. На суму сплачену під час придбавання торгового патенту, зменшується розмір плати за торговий патент, яка підлягає внесенню в останній місяць його дії.
Без придбання торгового патенту суб'єкти підприємницької діяльності або їхні структурні (відокремлені) підрозділи здійснюють торговельну діяльність виключно з використанням таких видів товарів вітчизняного виробництва: хліб і хлібобулочні вироби; борошно пшеничне та житнє; сіль, цукор, олія соняшникова і кукурудзяна; молоко і молочна продукція, крім молока і вершків згущених з добавками і без них; продукти дитячого харчування; безалкогольні напої; морозиво; яловичина і свинина; домашня птиця; яйця; риба; ягоди і фрукти; картопля і плодоовочева продукція; комбікорми для продажу населенню.
Пільговий торговий патент видається суб'єктам підприємницької діяльності або їх структурним (відокремленим) підрозділам, які здійснюють торговельну діяльність виключно з використанням таких видів товарів вітчизняного виробництва:
o поштові марки, листівки, вітальні листівки та конверти

 
 

Цікаве

Загрузка...