WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → П'ять ступіней до успіху - Реферат

П'ять ступіней до успіху - Реферат

від основного інстинкту в ім'я високої мети - кар'єрного росту. Але це не цікаво
2. Поманипулируйте "родиний станом" у резюме. Ви незаміжня? Так і пишіть. А поруч у скобочках додайте "до 30 років не планую". На співбесіді можете розповісти що завгодно: і про обітницю безшлюбності, і про сімейні традиції, і... Головне - одержати роботу, а потім - від весілля ніхто не застрахований!
3. Завіряйте шефа в повному альтруїзмі вашої свекрухи, святості мами і добровільній роботі няньки. Саме вони, у розумінні роботодавця, повинні сидіти на лікарняному з дітьми, ходити на збора і водити на кружки. Резюме, до речі, теж різноманітіть: до "дітей" допишіть "няня" і "бабусі". Щоб приспати пильність боса...
4. Дайте начальству зрозуміти, що "першою справою - робота, ну а дитинки - а дитинки потім". Звичайно, якщо щастя материнства застане вас врасплох, ви, не задумуючись, підете в декрет. Але це буде потім. Для роботодавця "ніколи!".
Вік, виявляється, - страшна сила: він отпугивает 40 відсотків потенційних босів, що:
o Бояться доручити юним претенденткам відповідальна справа. Як правило, молодих, так ще без досвіду роботи (хоч і з двома утвореннями), особливо не дарують.
o Іноді розуміють перевага молодої крові і набирають колектив "під ключ": молодь з нуля навчають азам професії і специфіці конкретної посади - і (про щастя!) нікого не треба переучувати, перекваліфікувати та інше. До речі, у столиці подібна тенденція не рідкість.
o Віддають перевага жінкам у віці від 26 до 33 років. Роботодавці вважають їхній найбільш самовідданими в справі, оскільки до цього часу жінки встигають "виростити" родину і спокійно зайнятися роботою.
o Установлюють для жінок віковий поріг без нашої згоди, безпідставно вважаючи, що після тридцяти п'яти в нас нібито сили вже не ті. Ой чи? А як же вигадана чоловіками приказка про "сорок п'ять - ягідка знову"?
Ради претенденткам, якою ще... чи вже...
1. Зробіть вид, що в резюме немає пункту про дату народження. Зрештою, жінок не прийнято запитувати про вік!!!
2. Нівелюйте свій біологічний вік, адже нам стільки років, на скількох ми себе почуваємо.
3. Переміните інтонацію. Вам усього за двадцять! Нехай не вистачає практики і знань, але у вас є енергія, ентузіазм і запопадливість. Підзарядите шефа своїми вольтами. Побачите, він прилипне до вас як магніт до позитивних часток. Головне, щоб відставав після роботи.
4. Вам за тридцять? Це ж колосальний досвід! Мудрість і багаж секретів, не тільки любовних. Загіпнотизуйте шефа професійними таємницями, і він буде дивитися на вас як кролик на удава. Не переплутайте: ви - удав, точніше мила, хитра коброчка.
...Особистість
Усі перераховані вище чи вимоги капризи (кому як подобається) можуть уплинути на рішення роботодавця. Але остаточне "так" чи "ні" буде сказано тільки за результатами загального враження від особистої бесіди з вами. Як свідчить опитування:
o Кожен роботодавець "грішить" особистісним відношенням навіть у сугубо ділових відносинах.
o Намалювати ідеальний портрет кандидатки практично неможливо - як говорять, на смак і колір... Роботодавець може об'єктивно оцінити вашу мову, манери, ерудицію й абсолютно суб'єктивно засудити за... допитливу пунктуальність.
o В основному здобувачу відмовляють "усього" по двадцятьох шести особистісних причинах. Судячи з їхнього рейтингу (додається), вага знань і досвіду перебільшений. При цьому недооцінюється значення самопрезентації.
Ради претенденткам, що вперше довідалися, що ніщо людське роботодавцю не чужо.
1. Прочитайте "Чорний список" і зробіть навпаки.
2. Удосконалюйтеся! Ви ж можете за двох тижнів скинути зайві "грами", щоб ввійти в шикарний костюмчик на розмір менше вашого. Виходить, зможете за лічені дні до співбесіди підбудуватися під будь-якого роботодавця.
3. Усіма правдами і неправдами вивідайте, що собою представляє контора, колектив і, звичайно ж, керівник. До дрібних подробиць, але без маніакального переслідування і дедуктивних методів. Так, ненав'язливо, щоб ніхто і не подумав...
4. Будьте акторкою! Майстерність перевтілення - наш, споконвіку жіночий коник. Якщо ми легко угадуємо бажання улюбленого, невже нам складно угадати, чого хоче чоловік, навіть якщо він начальник? Ну а чого точно не сприйме дійсна жінка, тим більше леді-бос, ми знаємо самі! ?
Чорний список
Причини, по яких вам можуть відмовити в працевлаштуванні (у порядку значимості):
1. Недоглянутий вид.
2. Розв'язність і самовпевненість.
3. Неписьменна мова.
4. Відсутність чіткої мети в роботі і посаді.
5. Нестриманість і нервозність.
6. Усунутий вид і відсутність ентузіазму.
7. Бажання працювати сугубо за графіком.
8. Націленість тільки на високу зарплату.
9. Постійне самовиправдання.
10. Вік.
11. Нечемність.
12. Невтішні відгуки про попередню роботі.
13. Погляд, що бігає.
14. Надмірна скромність.
15. Бажання просте прибудуватися.
16. Відсутність почуття гумору.
17. Недостатні знання і досвід за фахом.
18. Невлаштоване особисте життя.
19. Часте згадування про впливових знайомим.
20. Неорганізованість.
21. Хвастощі і зарозумілість.
22. Цинізм.
23. Радикальні ідеї й упередження.
24. Запізнення на співбесіду без поважної причини.
25. Відсутність зведень про компанію-роботодавця.
26. Непевні відповіді на питання.
ЯК ТРИМАТИСЯ НА СПІВБЕСІДІ?
Цілком можливо, на вас очікує конкурс: вільне місце одне - претендентів багато. Отож, за лічені хвилини треба справити на працедавця найліпше враження. Психологи вважають, що:
- на 55 відсотків це залежить від того, який ви маєте вигляд;
- на 38 - як розмовляєте;
- лише на 7 - про що розмовляєте.
Одяг має бути неяскравим, елегантним. Діловим. До речі, уникайте зелених барв. Про акуратність годі й казати (візьміть колготи про запас), це стосується й зачіски, прикрас. Косметики - мінімум, парфумів - теж. Сумочка - краще подібна до папки. Майте при собі гарний блокнот, дорогу ручку. Не забудьте годинник: по-перше, не запізнитеся, по-друге, підкреслите, що вмієте цінувати година.
Напередодні зустрічі побудьте вдома на самоті. Розслабтеся. Раніше ляжте спати. Алі не приймайте снотворного: наступного дня матимете "важку голову" й уповільнену реакцію.
Заздалегідь "програйте" зустріч: задавайте собі найімовірнішізапитання, підготуйте на них чітку переконливу відповідь.
На співбесіді тримайтесь упевнено, з почуттям власної гідності. Принагідно всміхайтеся. Уважно, не перебиваючи, слухайте співрозмовника. Психологи запевняють: при цьому слід дивитися не в очі співбесіднику, а трохи вище його перенісся.
Намагайтеся справити враження людини зацікавленої в справах фірми (заздалегідь дізнайтеся про її історію, напрямки роботи, перспективи); особи, що може бути корисною (попередній досвід, ділові зв'язки), в усякому разі, доповіді до того всіх зусиль.
Не кажіть: "Не знаю", "Не вмію". Натомість: "Я вже робила щось подібне. Ворожу, це мені посильно. Швидко здобуваю нові знання". Неприпустимо: "Пішла з попереднього місця роботи через дурисвіта-шефа і жахливий колектив". Доцільніше: "Там для міні вже, на шкода, немає перспективи". Годі й казати про розчулені вигуки: "Ой, я таке забудько!", "З міні станеться - бовкнути зайве!" Нехай про це дізнаються без вашої допомоги і якомога пізніше.
Не соромтеся запитувати про майбутні обов'язки, режим роботи, можливі відрядження, зарплатню. Головешці, не мимріть щось на кшталт: "Ну, добрі. Тільки - для початку". Не

 
 

Цікаве

Загрузка...