WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Шляхи удосконалення форм і методів навчання незайнятого населення підприємницькій діяльності - Реферат

Шляхи удосконалення форм і методів навчання незайнятого населення підприємницькій діяльності - Реферат

2.1 Критерії відбору кандидатів для підготовки до підприємництва.

Варто мати на увазі, що підприємець малого бізнесу повинен відповідати певним вимогам. Зокрема, це необхідний рівень фахової підготовки, ерудиції і культури, розвинуті громадські і моральні якості, почуття професійної честі і соціальної відповідальності за результати своєї праці, підприємливість, уміле сполучення теоретичної і практичної підготовки. Підприємець малого бізнесу повинен мати розвинуті інтелектуальні і організаторські здібності, аналітичне мислення, почуття такту, урівноважену емоційно-вольову сферу, виявляти активний інтерес до підприємницької та управлінської діяльності, бути масштабним, комунікабельним, самостійним у прийнятті і реалізації рішень, володіти навичками ефективного керівництва, бути спроможнім вирішувати комплексні проблеми, синтезувати рішення в умовах непевності і обмеженості інформації.

З урахуванням цих вимог і має здійснюватися відбір клієнтів для подальшої їх підготовки до підприємницької діяльності.

Перш за все переваги повинні надаватися:

  • вивільненим працівникам високої кваліфікації, інженерно-технічним робітникам і молоді, якій властиве прагнення до економічної активності і самореалізації;

  • тим хто має досвід керівної роботи;

  • громадянам, які мають комерційні та організаторські здібності, необхідні для створення власного бізнесу певного рівня, ефективного розвитку малого виробництва.

Важливо, щоб серед тих, хто виявив бажання займатися підприємництвом, були громадяни, які перебувають у стані безробітного нетривалий час та не встигли зневіритись у можливість повернутися до трудової діяльності.

Слід звернути особливу увагу на тих, хто уже визначився у якій сфері бізнесу він виявив бажання працювати та має обґрунтовані мотиви та визначення.

Клієнтам, у яких виникають питання щодо самостійної зайнятості, варто пропонувати інформацію трьох типів в інформаційному кутку:

  1. Загальна бізнес-інформація. Декілька полиць із книгами, брошурами, часописами про те, як почати свій бізнес, як розробити бізнес-план, про маркетинг, менеджмент, бухгалтерський облік, оподаткування і т.д.

  2. Організація підтримки бізнесу. Стенд, що містить брошури, адреси і контактну інформацію організацій з розвитку бізнесу, бізнес-консультантів, банків, юристів, податкової інспекції тощо, куди бажаючі можуть звернутися за додатковими консультаціями та інформацією.

  3. Бізнес-календар. Коркова дошка з розміщеними на ній оголошеннями про курси, навчальні програми, заходи, ярмарки вакансій та ін., що представляють інтерес для потенційних підприємців, і стенд із додатковою інформацією. Інформаційний куток розташовується в секторі активної підтримки безробітних, але деякі інформаційні матеріали, які орієнтують клієнтів на самозайнятість, можуть знаходитись у профінформаційному секторі ЦЗ.

2.2. Орієнтаційні заняття.

У системі заходів щодо сприяння самозайнятості безробітних велике значення мають інформаційні заняття, які дають людині загальне уявлення як почати свій бізнес і як розробити успішну бізнес-ідею.

Заняття мають головну ціль – інформаційну, тобто надання загальної інформації про порядок започаткування власної справи, її переваги та складності для того, щоб допомогти учасникам прийняти рішення і обміркувати наступні кроки, а також щоб ознайомити клієнтів з можливостями служби зайнятості щодо підтримки зусиль безробітних в організації бізнесу.

Бажано, щоб учасники одержали брошури про самозайнятість і підприємництво, послуги РЦЗ та інших організацій. Інформація щодо проведення занять може бути оголошена шляхом публікації реклами, заміток, статей, плакатів, листівок і та ін.

Для тих клієнтів які після інформаційних занять вирішили організувати власну справу, центром зайнятості необхідно проводити робочі семінари під гаслом „Від бізнес-ідеї до власної справи". Такі семінари дають учасникам можливість оцінити власні підприємницькі якості, сформулювати та розвинути бізнес-ідею і визначитись щодо перших кроків у підприємництві.

2.3. Зміст та структура бізнес-плану.

Варто мати на увазі, що успіх у світі бізнесу значною мірою залежить від чіткого уявлення про можливості і кон'єктуру бізнесу, що організовується, та планування процесу підприємницької діяльності.

За допомогою бізнес-плану можна запобігти багатьом проблемам або достойно їх подолати. Звичайно, він не може включити усіх помилок, але дає можливість продумати свої дії. Бізнес-план дозволяє управляти власною підприємницькою діяльністю, а не просто реагувати на події, а також обґрунтувати вигідність запропонованого проекту і залучити можливих контрагентів, потенційних партнерів. Він може переконати інвесторів у тому, що знайдені привабливі можливості розвитку виробництва, що дозволяє ефективно здійснювати намічене і проект має ефективну, реальну і послідовну програму свого здійснення.

Таким чином, головна мета розроблення бізнес-плану полягає у плануванні підприємницької діяльності на певний період часу відповідно до визначеної „бізнес-ідеї", потреб ринку, можливостей його ресурсного забезпечення та отримання прибутку.

Бізнес-план може розроблятися на поточний період, або на більш тривалу перспективу.

Бізнес-план являє собою певну модель підприємницької діяльності, що використовує всі елементи традиційного планування. Склад, структура й обсяг бізнес-плану визначаються специфікою підприємницької діяльності, розмірами можливого ринку збуту товарів, наявністю конкурентів, перспективами розвитку бізнесу. Тому немає потреби говорити про якусь його уніфікацію чи регламентовану форму.

Проте у ньому обов'язково повинні бути відображені основна ідея, цілі бізнесу, специфіка підприємницької діяльності, організаційна і виробнича структура, стратегія фінансування, пропозиції по інвестиціях, перспективи розвитку.

Як правило, бізнес-план складається після того, як виконано попередню роботу із визначенням бізнес-пропозиції, проведено дослідження і прийнято остаточні рішення щодо принципової можливості фінансування. Варто визначити, як поєднуються цілі проекту і підприємництва, на якому він реалізовуватиметься, і яким чином враховуватимуться інтереси партнерів, кредиторів, інвесторів.

Розділ ІІІ. Самозайнятість у Жидачівському центрі зайнятості.

Практика надання одноразової виплати допомоги з безробіття для започаткування підприємницької діяльності в Жидачівському центрі зайнятості існує вже четвертий рік. Безробітним , які не можуть працевлаштуватися через відсутність підходящої роботи, працівники центру зайнятості радять заснувати власний бізнес. І тим, хто виявив таке бажання , допомагає служба зайнятості. Захистивши свої бізнес-плани , безробітні отримують одноразово з Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття виплату допомоги для започаткування власної справи, що є вагомою підтримкою підприємцям-початківцям.

За цей час Жидачівський центр зайнятості допоміг в організації власної справи більше як сотні особам, котрі перебували тут на обліку. Зокрема , протягом 2001 року цими послугами скористалися 23 безробітні громадяни, 2002 року – 36, 2003-56, упродовж п'яти місяців нинішнього року – громадян.

Які ж орієнтири у сучасних безробітних ? Цілком закономірно , що вибір бізнесу так чи інакше пов'язаний з попередньою професією. Справді , одні бачать свій бізнес як продовження набутої професійної діяльності , для інших – це мрія всього життя. А є люди , для яких звичайнісінька улюблена справа перетворюється на серйозну роботу. Спектр бізнесової діяльності , яку обирають безробітні , широкий. Це і торгівля промисловими і продуктовими товарами, і надання юридичних послуг , заготівля і оптова торгівля м"ясом , реалізація бджолінвентаря , ремонт приміщень , виготовлення шлакоблоків , надання послуг з пошиття та ремонту одягу , вирощування грибів, послуги з транспортних перевезень, ремонт двигунів тощо.


 
 

Цікаве

Загрузка...