WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Шляхи удосконалення форм і методів навчання незайнятого населення підприємницькій діяльності - Реферат

Шляхи удосконалення форм і методів навчання незайнятого населення підприємницькій діяльності - Реферат

Реферат на тему:

Шляхи удосконалення форм і методів навчання незайнятого населення підприємницькій діяльності

(на матеріалах районного центру зайнятості)

План

Вступ..........................................................................................................3

Розділ I

Залучення безробітних до самостійної зайнятості ...........................5

Розділ II.

Основні напрями та послідовність здійснення заходів щодо залучення безробітних до самозайнятості та підприємницької діяльності..................................................................................................6

2.1. Критерії відбору кандидатів для підготовки до підприємництва.........................................................................................7

2.2.Орієнтаційні заняття........................................................................8

2.3 Зміст та структура бізнес – плану..................................................9

Розділ III. Самозайнятість у Жидачівському районному центрі зайнятості ...............................................................................................11

Розділ IV. Програми підтримки самозайнятості та підприємницької діяльності в зарубіжних країнах.....................................................................................................13

Висновки.................................................................................................16

Вступ

Самозайнятість,як засіб боротьби з безробіттям, надає можливість отримання джерел існування, дозволяє в повній мірі використати індивідуальні фізичні та розумові здібності людини на вирішення завдань в будь-якій галузі господарства.

Сфера самозайнятості громадян, як достатньо гнучка в організації виробництва та використанні особистої ініціативи, спроможна включатися у вирішення економічних проблем на засадах приватної та колективної форм власності.

У ринкових умовах необхідність підвищення питомої ваги самозайнятого населення взагалі та підприємців малого бізнесу зокрема, зумовлюється не тільки потребами конкретної особистості, але й умовами розвитку праці.

У багатьох країнах світу розробляються спеціальні програми сприяння самозайнятості, забезпечується їх нормативно-правове регулювання.

Наприклад, в США на малих підприємствах працюють - 54% всього населення, в Італії – 78%, в Японії – 78%. Вони виробляють щороку 50-60% валового внутрішнього продукту.

В Україні у сфері підприємництва зайнято лише 8% працюючих громадян. Тому держава, всебічно стимулюючи самозайнятість безробітних, активно сприяє розвитку приватного підприємництва та ефективному використанню ділових і організаційних здібностей особи в умовах ризикової діяльності.

Ці заходи передбачають, також, відбір та орієнтацію безробітних на створення власної справи, навчання і стажування їх на малих підприємствах, отримання мікрокредиту, лізингового устаткування, тимчасового офісу у бізнес-інкубаторі, безкоштовних послуг бухгалтера, охорони, офіс менеджера, зв'язку тощо.

Бути бізнесменом сьогодні- значить бути продуктивним та наполегливим у боротьбі за впровадження своїх ідей, правильно обирати стратегію свого розвитку, знайти відповідь на питання: "Що я повинен зробити сьогодні, щоб завтра досягти успіху?"

Активність і діяльність у різній мірі притаманні кожному з нас, для підприємницької діяльності – вони мають особливе значення. Навіть при поверхневому знайомстві з життям та діяльністю відомих підприємців зі світовими іменами стає очевидною основа їхнього успіху – цілісність особистості, яка має значний інноваційний потенціал та ентузіазм. Здатність втілювати нові, незвичні ідеї в кінцевий продукт- основна риса успішного підприємця.

Успішне вирішення проблеми самостійної зайнятості в звичайній мірі залежить від чіткого визначення пріоритетних напрямків розвитку підприємництва та тих сфер діяльності, де є стійкий попит на певні товари або послуги.

Розділ І. Залучення безробітних до самостійної зайнятості.

Створення умов для розвитку підприємництва є одним із головних принципів державної політики зайнятості населення України. Згідно з Програмою зайнятості населення, більше половини робочих місць, які плануються створити в Україні, за рахунок самостійної зайнятості та підприємницької діяльності.

З огляду на це, особливої актуальності серед безробітних набувають питання розвитку підприємництва і само зайнятості. Найперше це стосується осіб з високим рівнем освіти й досвідом роботи.

Сприяння розвитку самостійної й підприємницької діяльності серед безробітних через державну службу зайнятості передбачає такі заходи:

Проведення різних консультацій і професійної орієнтації безробітних для виявлення можливостей їхньої ефективної діяльності як майбутніх підприємців;

Навчання безробітних основам підприємницької діяльності;

Організація консультацій щодо заснування власної справи, складання бізнес-планів і фінансової документації;

Організація матеріальної підтримки безробітних, які бажають займатися підприємницькою діяльністю на стадії започаткування власної справи (надалі одноразової виплати безробітним для підприємницької діяльності).

До категорії самозайнятих відноситься досить широке коло осіб, які за власні кошти створюють робочі місця, організовують власний бізнес, маючи великі можливості для прояву ініціативи.

Для підприємництва, як методу ведення господарства головною умовою є самостійність і незалежність господарюючих суб'єктів, наявність у них певної сукупності свобод і прав – на вибір виду підприємницької діяльності, на формування виробничої програми, на вибір джерел фінансування, доступу до ресурсів, на збут продукції, встановлення на неї цін, розпорядження прибутком та ін.

Важливою ознакою підприємництва є орієнтація на досягнення комерційного успіху, прагнення до збільшення прибутку.

Розвиток підприємництва неможливий також без формування мотиваційної основи. Мотивація підприємницької діяльності має величезне значення для становлення і розвитку ринкової економіки, вирішення проблеми самозайнятості безробітних.

Розвитку самостійної зайнятості населення повинні сприяти відповідні програми фахового навчання, компонентами яких є основна професійна підготовка, навчання управлінським і підприємницьким навичкам.

Дуже важливо орієнтувати бажаючих зайнятися бізнесом на ті сфери своєї діяльності, де є стійкий попит на певну продукцію або послуги. Інформаційна база даних про можливість самозайнятості безробітних переважно повинна бути зосереджена в службі зайнятості населення.

Розділ ІI. Основні напрями та послідовність здійснення заходів щодо залучення безробітних до самозайнятості та підприємницької діяльності.

Робота з незайнятим населенням з питань підтримки малого підприємництва повинна здійснюватися на основі і в системі єдиної технології обслуговування незайнятого населення.

Суть основних напрямів діяльності ЦЗ по залученню безробітних громадян до підприємницької діяльності полягає в наступному:

  • Взаємодії ЦЗ з виконавчими комітетами районних міських Рад народних депутатів, райміськдержадміністраціями з питань сприяння підприємництву;

  • Організація інформаційних занять, оформленні інформаційних куточків, довідкових столів, стендів відповідної тематичної направленості тощо;

  • Проведенні профконсультацій з метою виявлення рівня нахилів та здібностей, підприємницьких якостей у тих, хто виявив бажання зайнятися бізнесом (включаючи профдіагностичне обстеження);

  • Проведенні семінарів для безробітних громадян, які бажають зайнятися підприємницькою діяльністю, з запрошенням представників адміністрацій, підприємств, організацій та закладів, що причетні до розвитку та підтримки підприємницькою діяльності;

  • Формуванні резерву на профнавчання, комплектування навчальних груп з професій і спеціальностей індивідуальної трудової діяльності і підприємництва.


 
 

Цікаве

Загрузка...