WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Продукт (послуги) та ринок. Продукт (вид послуг) бізнесу - Реферат

Продукт (послуги) та ринок. Продукт (вид послуг) бізнесу - Реферат

готовність молодої частини світу їм скористатися привели до грандіозних перспектив для величезної кількості категорій товарів: від банків до навчання.
Більшість відомих компаній, що активно впроваджують інновації і знаходять нові ринки, підходять до нових сегментів і сегментації нестандартно. Геніальний приклад - висновок на ринок iPod компанією Apple. Компанія, що вчора створювала просто красиві комп'ютери для дизайнерів і для тих, хто просто хоче виділитися, по-іншому подивилася на ринок МРЗ- плеєрів. Apple побачила, що люди не хочуть купувати CD-диск, на якому записані від 6 до 15 пісень. Вона зрозуміла, що, як правило, людині потрібний лише один запис на диску. Купити найбільшу бібліотеку музики в Інтернеті, компанія сьогодні продає по одній пісні за 99 центів, що людина може одержати одним простим натисканням клавіші на клавіатурі МРЗ-плеєра Apple iPod. Компанія аналізувала не тенденції на ринку комп'ютерів або технологій, вона вивчала потреби покупців і сегментувала їх на тих, хто хоче купувати CD-диск, і тих, кому потрібна тільки одна пісня. Інших виявилися сотні мільйонів, тому сьогодні Apple - найбільший продавець музики через Інтернет, що заробляє сотні мільйонів доларів тільки на продажі музики.
Щеодинінструмент длявикористання
Пропонуємо згадати про добрий старий спосіб 5W, яким можна здійснювати сегментацію. Він досить неформальний, щоб не утомлюватися від його використання, і досить точний, щоб одержувати на виході потрібний результат. Для того щоб їм скористатися, потрібно відповісти на наступних п'ять питань стосовно свого товару, аудиторії і ринкові:
* хто купує? (Who?)
* що купує? (What?)
* де купує? (Where?)
* коли купує? (When?)
* чому купує? (Why?)
Отже, що ж потрібно знати для ефективної сегментації? Необхідно визначити кілька простих речей:
1) зрозуміти, навіщо потрібнасегментація компанії і чи потрібна вона взагалі;
2) визначити загальний опис цільової аудиторії;
3) зібрати усю вторинну інформацію про ринок, покупців, конкурентів;
4) висунути попередні гіпотези про сегментування;
5) зібрати споживачів, фахівців, експертів (необов'язково одночасно в одну групу) і одержати від них опис товарної категорії;
6) придумати те, чого не було до вас;
7) вимірити ринки;
8) почати роботу на бажаному ринку.
З урахуванням того, що саме середній клас буде визначати в найближчому майбутньому купівельні настрої України, має сенс уже сьогодні почати відпрацьовувати нові способи сегментації.
Нижче приведені можливі критерії сегментації ринку.
Для фірм
Місцезнаходження
Структура
Обсяг продажів
Канали розподілу
Чисельність найманого персоналу
Для приватних осіб
Вік
Стать
Національність або етнічна група
Улюблене заняття
Утворення
Стиль життя
Соціальна приналежність
Професія
Рівень доходу
Життєвий цикл родини
Сфера діяльності
Сегментування ринку виправдує себе навіть у рамках невеликої фірми. Установивши, хто є самим бажаним вашим клієнтом, знову і знову задавайте це питання собі.
Десяте питання є ключовим для визначення вашої стратегії в майбутньому. Продавати товар своїм постійним покупцям завжди легше, ніж залучати нових. Потрібно постійно стежити за тим, щоб на зміну покупцям, яких їм утрачаєте по тим або інших причинах, приходили нові, не говорячи вже про те, що ріст фірми можливий тільки при розширенні клієнтури.
Вам необхідно оцінити ємність свого ринку. Якщо клієнтура нечисленна, то ваша фірма неминуче збанкрутує. Хоча фірма черпає засоби з чотирьох джерел - виторг від реалізації, позикові засоби, доход від продажу нерухомості і прибуток на нові інвестиції - головним є прибуток від основної діяльності, що виникає в результаті продажу товару.
16 та 17 питання мають на увазі способи і місце проведення рекламної кампанії, привабливість і приступність ваших місць реалізації, ступінь відповідності профілю вашої фірми запитам обраного сегмента ринку.
Для підприємців України складання розглянутого розділу плану вкрай утрудняється тим, що дуже складно знайти достовірні зведені результати дослідження ринку. У закордонних підприємців шлях тут куди простіший: вони можуть одержати потрібні дані в місцевих торговельних палатах, у галузевих і торговельних асоціаціях. Такого роду асоціації - вільні союзи підприємств визначеної галузі виробництва або торгівлі - широко поширені в усім світі. Усі члени асоціації надають інформацію добровільно і безкоштовно. Так само безкоштовно (усі витрати оплачені членськими внесками) вони одержують регулярні зведені огляди: як міняється попит на продукцію галузі, які зрушення відбулися або намітилися в його структурі, що відбувається з цінами на ресурси, що купуються галуззю. Так що конкуренція конкуренцією, а загальна потреба в зведеній картині ринку настільки гілка, що заради її задоволення конкуруючі підприємства згодні навіть поділятися своєю комерційною інформацією. Без сумніву, що створення таких асоціацій важливо і для вітчизняної економіки.
Споживачі продукту або послуги. Необхідно визначити, хто є споживачем ваших продуктів (послуг) або хто може стати їм у майбутньому. При цьому потенційні споживачі повинні бути класифіковані по відносно однорідних групах відповідно до загального ідентифікується характеристиками (наприклад, на основі сегментів ринку). Так, деталі автомобіля можуть купувати його виробники і ремонтники. Відповідно, мова повинна йти про цих два сегменти ринку. Визначите, хто і де є основним покупцем вашого товару в кожнім сегменті ринку.
Покажіть, чи легко вийти на споживачів, як вони будуть купувати (через оптовиків, вроздріб, через біржу і т.д.). Хто саме приймає рішення про покупку в їхніх організаціях і скільки на це іде часу. Опишіть особливості процесу закупівель клієнтами, укажіть, що є для них головним при покупці (ціна, якість, час постачання, післяпродажне обслуговування) і чому споживачі можуть відмовитися від своїх традиційних постачальників.
Перелічите будь-які замовлення на продукт, контракти або письмові зобов'язання, що у вас уже є на руках. Це найбільше наділення інформація, який ви розташовуєте для залучення кредитора або партнера. Перелічите також усіх потенційних споживачів, що уже виразили зацікавленість у продукті (послузі), і поясните, чому вони хочуть купувати цей

 
 

Цікаве

Загрузка...