WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Оцінка ризиків - Реферат

Оцінка ризиків - Реферат

за формулою:
Кккзр = Окз / К,
де Окз - обсягкапіталу підприємства, що пов'язаний з операціями в відповідній зоні ризику;
К - загальна сума капіталу підприємства.
Дослідження чинників, що впливають на рівень ризиків використання капіталу підприємства. Таке дослідження має на меті виявити рівень управління окремими видами ризиків, а також визначити шляхи можливої нейтралізації їх негативних наслідків. В процесі дослідження чинники, що впливають на рівень ризиків фінансової діяльності, діляться на об'єктивні (рівень економічного розвитку країни, характер державного регулювання господарської діяльності підприємства, темпи інфляції в країні, кон'юктура попиту та пропозиції на фінансовому ринку, рівень конкуренції в окремих сегментах фінансового ринку, рівень криміногенної обстановки в державі, чинники форс-мажорної групи) та суб'єктивні (основні параметри стратегії формування та використання капіталу підприємства, розмір власного капіталу, структура капіталу в цілому, характеристика партнерів по фінансовим операціям, рівень кваліфікації фінансових робітників та аналітиків).
Встановлення граничнодопустимого рівня ризиків по окремими фінансовим операціям та фінансовій діяльності в цілому. Такий рівень встановлюється в розрізі окремих видів фінансових операцій з врахуванням відповідного менталітету керівників та фінансових працівників підприємства (їх відношення до здійснення консервативної, помірної чи агресивної політики по фінансовій діяльності підприємства). При здійсненні помірної політики граничними значеннями рівня ризиків окремих фінансових операцій по оцінці спеціалістів є:
по фінансовим операціям здопустимим розміром втрат - 0,1
по фінансовим операціям з критичним розміром втрат - 0,01
по фінансовим операціям з катастрофічним розміром втрат - 0,001
Це означає, що намічена фінансова операція з ризиками, що не страхуються по даній оцінці повинна бути відмінена., якщо в одному випадку із 10 може бути втрачена вся розрахункова сума прибутку; в одному випадку із 100 - втрачена сума розрахункового валового доходу; в одному випадку з 1000 - втрачено весь власний капітал в результаті банкрутства.
Визначено направлення нейтралізації негативних наслідків окремих ризиків фінансової діяльності підприємства. Для цього можуть бути використані два принципових направлення - вибір внутрішніх механізмів їх нейтралізації та зовнішнє страхування.
Вибір та використання внутрішніх механізмів нейтралізації негативних наслідків окремих видів ризиків.
Вибір форм та видів страхування окремих ризиків фінансової діяльності підприємства.
Оцінка результативності нейтралізації ризиків фінансової діяльності підприємства. Система показників результативності нейтралізації негативних наслідків окремих видів ризиків включає рівень нейтралізації можливих фінансових втрат; економічність нейтралізації (співставлення витрат на її здійснення з розміром можливих втрат) тощо.
3. Способи нейтралізації ризиків фінансової діяльності суб'єктів господарювання та їх ефективність
Реагування на можливі негативні наслідки ринкової діяльності передбачає розробку організаційних, та операційних процедур запобіжного (профілактичного) характеру. Ці процедури включають конкретні рекомендації для певних дій у разі виникнення несприятливих наслідків.
Зрозуміло, що треба не тільки уникати невиправданого ризику, а й ніколи не ризикувати понад власну ліквідність, якомога точніше визначаючи майбутні наслідки ризикової діяльності.
З метою своєчасного реагування на негативні наслідки ризикової ситуації розробляються так звані альтернативні плани. Процедура їх розробки включає такі етапи:
1) виявлення основних факторів внутрішнього й зовнішнього середовища даного бізнесу, які спричиняють ситуацію ризику;
2) визначення масштабів їх впливу на даний бізнес;
3) визначення ймовірності такого впливу;
4) складання альтернативного плану дій для запобігання чи мінімізації цього впливу.
При цьому також визначаються критичні точки, досягнення яких свідчить про несприятливий розвиток подій і необхідність застосування альтернативних планів; контрольні альтернативи, які показують основні результати використання альтернативних планів.
У цілому альтернативні плани визначають, що саме повинен робити працівник у несприятливій ситуації і яких наслідків можна очікувати. Перевага альтернативних планів - можливість швидко діяти за несприятливих умов. Вони зменшують загальну невизначеність ринкової діяльності. Наявність альтернативних планів свідчить про те, що підприємець знає про можливі ризики своєї діяльності й готується до них заздалегідь.
Слід розрізняти зовнішні та внутрішні способи зниження (оптимізації, передавання) ризику. До зовнішніх способів належать: по-перше, розподіл (делегування) частини ризиків партнерам по реальному бізнес-плану, які матимуть змогу контролювати той чи той ризик, а також хеджування; по-друге, зовнішнє страхування ризику, тобто передача певних ризиків страховій компанії.
Хеджування (захист від втрат) - це спосіб зменшення ризику господарської діяльності укладенням довгострокової угоди на поставку продукції між постачальником і споживачем, наприклад, контракти на поставку зерна під урожай наступного року. За контрактом споживач набуває право на зафіксовану кількість зерна в наступному році за обумовленою ціною і тим самим захищає себе від втрат за можливого неврожаю. Постачальник, у свою чергу, гарантує собі належну ціну на зерно, навіть коли вона наступного року з будь-яких причин знизиться.
Страхування передбачає, що страхувач за відповідні кошти (страховий внесок чи страхова премія) зобов'язується сплатити Іншій стороні (страхувальнику) обумовлену страховим контрактом грошову суму, якщо страхувальник зазнає збитків чи втрат.
Послуги страхових компаній можуть бути стандартизованими та договірними. Стандартизовані полягають, як правило, у продажу стандартних страхових полісів, що надають лише деякі види страхових послуг, а договірні - визначають усі можливі види ризиків та порядок компенсації збитків. Види ризиків, які варто страхувати, названі в табл. 2.
Таблиця2. Види ризиків, які доцільно страхувати
Види ризиків Спосіб зменшення негативних наслідків
Пожежі та інші стихійні лиха Страхування сум можливих збитків
Ризик знищення чи псування каптажу за транспортування Страхування вартості

 
 

Цікаве

Загрузка...