WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Порядок видачі ліцензій на виготовлення та реалізацію ветеринарних медикаментів і препаратів - Реферат

Порядок видачі ліцензій на виготовлення та реалізацію ветеринарних медикаментів і препаратів - Реферат

допоміжних приміщень не менше 46 кв. метрів.
Приміщення аптеки складаються із: залу для обслуговування населення, матеріальної кімнати, приміщення для зберігання ветеринарних медикаментів і препаратів згідно з їх фізико-хімічними властивостями, приміщень для виробництва ветеринарних. медикаментів і препаратів, кабінету завідувача, кімнати для персоналу, роздягальні, кімнати для зберігання притирального інвентарю, туалету.
Виробничі приміщення - це приміщення, в яких виготовляються, упаковуються, етикетуються та контролюються у ході технологічного процесу готові ветеринарні лікарські форми.
2.4.9. Аптека з реалізації ветеринарних медикаментів і препаратів повинна майї загальну площу основних і допоміжних приміщень не менше ЗО м", перелік яких зазначено в підпункті 2.4.8., крім приміщень для виготовлення готових ветеринарних лікарських форм.
2.4.10. Мінімальна площа аптечного пункту та аптечного кіоску становить відповідно 15 м та 6 м2.
2.4.11. Аптека у своєму складі має:
- зал для обслуговування населення, матеріальні кімнати, які обладнуються спеціальними меблями, які дозволяється використовувати для зберігання ветеринарного товару;
- приміщення для "виготовлення ліків, яке обладнується спеціальним виробничим устаткуванням та приладами. У цьому приміщенні допускається організація робочого місця для проведення контролю за якістю та фасуванням піків;
- приміщення для одержання води дистильованої, що обладнується відповідними апаратами, місткостями для її отримання та зберігання;
- приміщення для зберігання запасів лікарських засобів ветеринарної медицини, яке обладнується піддонами, стелажами, шафами, холодильниками, сейфами та іншим устаткуванням з метою забезпечення умов для зберігання отруйних і сильнодіючих лікарських засобів, ветеринарних медикаментів, реактивів, інших хіміко-фармацевтичних препаратів, легкозаймистих речовин, 'o'дких речовин, біологічних препаратів, хірургічних інструментів, гумових виробів, перев'язувального матеріалу та інших видів ветеринарного товару відповідно до діючих вимог.
- кімнату для персоналу, що обладнується холодильником, меблями для організації вживання їжі та відпочинку працівників.
2.4.12. Приміщення та устаткування роздягальні повинні забезпечити зберігання як особистого, так і спеціального одягу працівників аптеки.
2.4.13. Технічне та господарське оснащення аптеки здійснюється відповідно до вимог наказу від 23.07.2001 № 37 "Про затвердження Правил реалізації ветеринарних медикаментів і препаратів" зареєстрованого в Мін'юсті України 05 09.2001 за № 786/5977.
2.4.14. Приміщення аптечного пункту, аптечного кіоску обладнується стелажами, шафами, холодильником, рукомийником.
2.4.15. В аптеці, складському приміщенні необхідно підтримувати постійну температуру і вологість повітря відповідно до параметрів, у залежності від видів ветеринарного товару, що зберігається Температура та вологість повітря не повинні зазнавати різких змін. Для контролю за температурою і вологістю повітря у приміщенні аптеки, складу термометри і психрометри вивішують на внутрішніх стінках на відстані від опалювальних систем і дверей на висоті 1,5-1,7 метра від підлоги. Для підтримання рівномірної температур" та вологості повітря приміщення провітрюють, обладнують приладами для опалення і припливно-витяжною вентиляцією. У разі відсутності такої вентиляції приміщення обладнуються кватирками, фрамугами, ґратчастими дверима.
Для створення оптимального температурного режиму повітря у виробничих приміщеннях рекомендується використовувати кондиціонери.
2.4.16. Власником аптеки приміщення забезпечується необхідними охоронними та протипожежними засобами.
2.4.17. Прилади, апарати, технічні засоби повинні мати технічні паспорти, а також підлягати своєчасному технічному обслуговуванню та перевірці. Засоби вимірювальної техніки, що використовується під час виготовлення ліків, повинні мати повірочне тавро і проходити повірку в установленому Держстандартом України порядку.
2.4.18. Суб'єктом господарювання персонал аптеки забезпечується спеціальним одягом. Спеціальний одяг видається працівникам аптеки відповідно до діючих санітарних норм. Заміна спеціального одягу проводиться не рідше двох разів на тиждень. Кожен працівник аптеки забезпечується не менше ніж двома комплектами такого одягу.
Ветеринарно-санітарні вимоги при виготовленні ліків, прибиранні приміщень та особиста гігієна персоналу аптеки
2.4.19. Виготовлення аптекою фармакопейних лікарських форм (розчинів, мікстур, настоянок, мазей, порошків, болюсів, свічок тощо) проводиться відповідно до вимог Державної фармакопеї та чинного законодавства.
2.4.20. Виробничі приміщення аптеки повинні прибиратися із застосовуванням мийних і дезінфекційних засобів. Сухе прибирання категорично забороняється.
Обробка стіп та стел; допоміжних приміщень аптеки повинна включати вологе прибирання з використанням дезінфекційних засобів
2.4.21. Побілка та фарбування приміщень мають проводитись не рідше одного разу на рік.
2.4.22 Для прибирання різних приміщень (виробничі, торговий зал санітарні вузли) виділяється окремий інвентар (відра, тази, щітки ганчір'я) який маркується та використовується сувороза призначенням і зберігаємся окремо у спеціально визначених місцях.
2.4.23. У виробничих приміщеннях не дозволяється вішати завіси розселяти килими, розміщувати квіти, рослини, тримати тварин, вивішувати плакати.
2.4.24. Уживання їжі у виробничих приміщеннях забороняється.
2.4.25. Санітарний день в аптеці проводиться один раз на місяць. Окрім ретельного прибирання в санітарні дні, можуть проводити.., дрібний поточний ремонт, дезінфекційні та дератизаційні заходи.
Особливості роздрібної торгівлі ветеринарними медикаментами і препаратам.
2.4.26. Відповідно до чинного законодавства аптека здійснює реалізацію ветеринарних медикаментів і препаратів, які зареєстровані і внесені до Державної реєстраційної книги ветеринарних препаратів та відповідають вимогам якості, ветеринарні медикаменти та препарати повинні мати настанови щодо застосування, затверджені в установленому порядку.
Настанова повинна містити в доступній для сприймання споживачем формі нею необхідну інформацію про призначення та застосування препарату.
2.4.27. Забороняється реалізація ветеринарних медикаментів, що містять отруйні та сильнодіючі речовини, а також імунобіологічних препаратів проти хвороб, спільних для тварин і людей, без рецепта спеціаліста ветеринарної медицини.
Забороняється відпускати прописані у рецепті ветеринарні препарати що містять отруйні чи сильнодіючі речовини не у складі виготовленої ветеринарної лікарської форми.
2.4.28. Реалізація імунобіологічних препаратів проти хвороб, спільних для тварин і людей, дозволяється в тих аптеках, що мають умови для зберігання, які зазначені у відповідних настановах.
2. 5. Кваліфікаційні та інші вимоги до персоналу
2.5.1. Для - провадження господарської діяльності з виготовлений ветеринарних медикаментів і препаратів суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа повинен мати ветеринарну освіту, а юридична особа - в своєму складі не менше одного фахівця ветеринарної медицини.
Особи, які безпосередньо займаються оптовою і роздрібною торгівлею ветеринарними медикаментами і препаратами, повинні мати відповідну- спеціальну освіту (диплом державного зразка про ветеринарну освіту II IV рівня акредитації згідно Закону "України "Про освіту"
2.5.2 У суб'єкта господарювання v повинні бути затверджені посадові інструкції для спеціалістів, діяльність яких безпосередньо пов'язана з виробництвом ветеринарних медикаментів і препаратів, оптовою, роздрібною торгівлею ветеринарними медикаментами і препаратами, у яких викладені основні права, обов'язки та функції працівників.

 
 

Цікаве

Загрузка...