WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Порядок видачі ліцензій на виготовлення та реалізацію ветеринарних медикаментів і препаратів - Реферат

Порядок видачі ліцензій на виготовлення та реалізацію ветеринарних медикаментів і препаратів - Реферат

відповідно до технічних умов фармакопейних статей і стандартів лише через аптечні склади або бази, загальна площа яких повинна бути не менше 100 кв. метрів.
2.3.2. Аптечний склад або база повинен бути розміщений а капітальній споруді й займати ізольовані приміщення з окремим входом.
Розміщення аптечного складу або бази в житлових будинках, спортивних спорудах, школах, учбових і дитячих дошкільних закладах, закладах культури, спорту, освіти та соціального забезпечення, лікувально-профілактичних установах, магазинах допускається за умови експлуатації відповідних відокремлених будівель не за призначенням.
2.3.3. Аптечний склад або база обов'язково повинен мати:
- виробничі приміщення (для приймання, зберігання ветеринарних медикаментів і препаратів з урахуванням їх фізико-хімічних властивостей та дії на них різноманітних факторій зовнішнього середовища, для тари; комплектації і відпуску продукції);
- службово-побутові приміщення (кабінет завідувача, кімната персоналу, приміщення для зберігання господарського інвентарю, туалет).
2.3.4. При здійсненні торговельних операцій з ветеринарними лікарськими засобами специфічних груп, що вимагають особливих умов зберігання (отруйні та наркотичні, імунобіологічні та бактерійні препарати, препарати, що вимагають захисту від дії підвищеної температури, вогненебезпечні та вибухонебезпечні, лікарська рослинна сировина, дезінфекційні засоби), суб'єкт господарювання повинен забезпечити наявність окремих приміщень для їх зберігання.
2.3.5 Склад, площі, розміщення виробничих приміщень, їх упорядкування, обладнання та експлуатації повинні:
- відповідати викотам державних будівельних норм, санітарних, протипожежних норм і правил, інших нормативних документів;
- забезпечувати послідовність технологічного процесу, що включає такі етапи: приймання, зберігання, контроль якості, комплектація, відпускання (відвантаження) ветеринарних медикаментів і препаратів та їх схоронність.
2.3.6. Електрозабезпечення, опалення, освітлення, вентиляція, температура і вологість повітря у складських приміщеннях повинні відповідати нормативним вимогам будівельних і санітарних норм і правил та не впливати негативно (прямо чи опосередковано) на діючу речовину (субстанції), готові ветеринарні медикаменти та препарати.
2.3.7. Аптечні склади або бази повинні бути підключені до центрального опалення або мати іншу автономну систему опалення, яка відповідає нормам
' пожежної безпеки. Не допускається опалення приміщень газовими приладами з відкритим полум'ям або електронагрівальними приладами з відкритою нагрівальною спіраллю.
2.3.8. Ветеринарні медикаменти і препарати у виробничих складських приміщеннях повинні зберігатися на стелажах, піддонах, у шафах, холодильниках для забезпечення умов зберігання ветеринарних медикаментів.
2.3.9. Для підтримання чистоти повітря приміщення для зберігання ветеринарних медикаментів і препаратів повинні бути обладнані припливно-витяжною вентиляцією з механічним спонуканням.
2.3.10. Складські приміщення повинні бути забезпечені термометрами і гігромеграми, які кріпляться на внутрішніх стінах сховища віддалік від нагрівальних приладів на висоті 1,5 - 1,7 м від підлоги та на віддалі не менше 3 м від дверей. У кожному приміщенні (кімнаті) має бути карта обліку температури та відносної вологості.
2.3.11. Складські приміщення для зберігання вогненебезпечних та вибухонебезпечних речовин повинні бути ізольовані, захищені від світла прямих сонячних променів, атмосферних опадів та ґрунтових вод.
2.3.12. За відсутності окремих сховищ для легкозаймистих речовин допускається зберігання їх у загальних вогнетривких будівлях, а також у будівлях, поділених на секції, при обов'язковій ізоляції приміщень, відділених від сусідніх приміщень вогнетривкими стінами, які мають відповідати вимогам пожежної безпеки. Такі приміщення повинні мати вентиляцію.
2 3 13. При наявності на аптечному складі або базі імунобіологічних препаратів загальний об'єм холодильного обладнання повинен забезпечувати відповідно до діючих вимог вберігання всієї кількості зазначених препаратів, що знаходяться на складі.
2.3.14. Стіни, стеля, підлога виробничих приміщень аптечного складу або бази повинні бути придатними до вологого прибирання з використанням деззасобів.
Поверхня виробничо "о устаткування як ззовні, так і всередині повинна бути гладкою, виготовленою із матеріалів, стійких до дії ветеринарних медикаментів і препаратів, витримувати обробку дезрозчинами.
Устаткування виробничих приміщень повинно розташовуватися таким чином, щоб не залишалися місця, не доступні для прибирання.
2.3.15. Приміщення та устаткування кімнати персоналу аптечного складу або бази повинні забезпечити утримання та схоронність особистого та спеціального одягу відповідно до вимог санітарно-епідемічного режиму, а також можливість вживання їжі та відпочинку (обладнані шафами для одягу, холодильником, меблями).
2.3.16. Обов'язковим для складу та бази є наявність нормативних документів (витяг з Державної реєстраційної книга ветеринарних препаратів, спеціальної довідкової літератури) з питань приймання, контролю якості, зберігання, порядку відпускання ветеринарних медикаментів і препаратів.
2.4. Вимоги до роздрібної торгівлі ветеринарними медикаментами і препаратами
Організаційні вимоги
2.4.1. Роздрібна торгівля зареєстрованими Державним департаментом ветеринарної медицини ветеринарними медикаментами і препаратами здійснюється відповідно до технічних умов, фармакопейних статей і стандартів через аптеки, аптечні пункти, аптечні кіоски - заклади ветеринарної медицини .
2.4.2. Аптеки можуть створюватись суб'єктами господарювання в таких формах.
- аптека з правом виготовлення готових лікарських форм та реалізації ветеринарних медикаментів і препаратів;
- аптека з реалізації ветеринарних медикаментів і препаратів.
2.4.3. Аптеки, аптечні пункти та аптечні кіоски можуть створюватись па підприємстві, в установі, закладі ветеринарної медицини, у господарстві, на виставці, ринку, торговомуцентрі, вокзалі, аеропорту, приміщенні лікери ветеринарної медицини тощо, за умови виконання всіх вимог до зберігання та реалізації ветеринарних медикаментів і препаратів. Місця розміщення аптек повинні відповідати вимогам санітарного законодавства.
2.4.4. Суб'єкти господарювання всіх форм власності повинні забезпечити:
- відповідність приміщень аптеки, аптечного пункту, аптечного кіоску необхідним сані гарно-гігієнічними умовам, вимогам нормативно-правових актів щодо зберігання, виробництва та реалізації ветеринарних медикаментів і препаратів;
- наявність на видному місці в торговельному приміщенні асортиментного переліку ветеринарного товару.
2.4.5. На фасаді аптеки, аптечного пункту та аптечного кіоску встановлюється вивіска із зазначенням назви суб'єкта господарювання. Біля входу в приміщення на видному місці розміщується інформація про режим роботи. Режим роботи аптеки встановлюється суб'єктом підприємницької діяльності за погодженням з місцевими органами влади.
Технологічні вимоги до приміщення аптеки, аптечного пункту, аптечного кіоску для реалізації ветеринарних медикаментів і препаратів
2.4.6. В аптеці, аптечному пункті, аптечний кіоску повинні бути створені умови для зберігання і реалізації ветеринарних медикаментів і препаратів у відповідності до чинних правил зберігання їх в аптеках, аптечних пунктах, аптечних кіосках.
2.4.7. Аптека повинна бути в ізольованому приміщенні з окремим виходом. Аптечний пункт, аптечний кіоск можуть займати відокремлені приміщення без виділення торговельного залу.
2.4.8. Аптека з правом виготовлення готових ветеринарних лікарських форм та реалізації ветеринарних медикаментів і препаратів повинна мати загальну площу основних, виробничих і

 
 

Цікаве

Загрузка...