WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Мале підприємництво: організація і проблеми становлення - Курсова робота

Мале підприємництво: організація і проблеми становлення - Курсова робота

підприємницької діяльності будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, в яких за рік середньооблікова чисельність працюючих не перевищує 10 осіб і обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) не перевищує 250 тис.грн.
- ...ставка єдиного податку для фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності залежно від виду діяльності та місця її здійснення і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень за один календарний місяць.
- відділення Державного казначейства України... перераховують суми єдиного податку у таких розмірах:
до місцевого бюджету - 55 відсотків;
до Пенсійного фонду України - 40 відсотків;
на обов'язкове соціальне страхування - 5 відсотків.
- ...ставка єдиного податку для суб'єктів підприємницької діяльності - юридичних осіб встановлюється в розмірі 6 відсотків обсягів виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг).
- відділення Державного казначейства України... перераховують суми єдиного податку у таких розмірах:
до Державного бюджету України - 20 відсотків;
до місцевого бюджету - 35 відсотків;
до Пенсійного фонду України - 40 відсотків;
на обов'язкове соціальне страхування - 5 відсотків.
- ...суб'єкт малого підприємництва, який сплачує єдиний податок, не є платником таких видів податків і зборів (обов'язкових платежів):
податку на прибуток підприємств;
податку на доходи фізичних осіб (для фізичних осіб - суб'єктів
підприємницької діяльності);
плати (податок) за землю;
збору на спеціальне використання природних ресурсів;
збору до Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків
Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення;
збору до Державного інноваційного фонду;
збору на обов'язкове соціальне страхування;
відрахувань та зборів на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання
автомобільних доріг загального користування України;
комунального податку;
податку на промисел;
збору на відрахування до Пенсійного фонду;
збору за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг;
внесків до Фонду України соціального захисту інвалідів..."
В законі України "Про державну підтримку малого підприємництва" вперше законодавчо визначено "правові засади державної підтримки суб'єктів малого підприємництва незалежно від форми власності з метою якнайшвидшого виходу з економічної кризи та створення умов для розширення впровадження ринкових реформ в Україні"[2]. Тобто визначено ключову роль розвитку малого підприємництва як чинника ринкових реформ. Тут же зазначалося, що "Кабінет Міністрів України щорічно разом з проектом Закону України про Державний бюджет України подає на розгляд Верховної Ради України інформацію про стан виконання Національної програми сприяння розвитку малого підприємництва в Україні та обгрунтування виділення коштів на виконння заходів щодо реалізації зазначеної Програми в наступному бюджетному році із зазначенням джерел фінансування. Відбір проектів по реалізації Національної програми сприяння розвитку малого підприємництва в Україні здійснюється на конкурсних засадах. Положення про проведення конкурсів проектів затверджується Кабінетом Міністрів України". Таким чином, з'являється можливість проконтролювати в цифрах і фактах виконання заходів за попередній період та вплинути на пропозиції щодо плану заходів на наступний період. Також реальною є можливість щодо запровадження певних проектів по підтримці та розвитку малого підприємництва, які спільно фінансувались би як державною владою, так і місцевою владою. В конкурсі на виконання цих проектів можуть брати участь недержавні організації - такі як об'єднання підприємців, профільні бізнес-асоціації, аналітичні центри, "мозкові цнтри", що працюють на розвиток підприємництва.
Для підвищення ефективності сприяння розвитку підприємницької діяльності Верховною Радою України у 2000 р. ухвалено й Закон України "Про Національну програму сприяння розвитку програми підприємництва"[1]. Основними завданнями вказаної програми є:
- створення державної системи забезпечення розвитку та підтримки малого підприємництва;
- створення належних умов розвитку малого підприємництва в регіонах;
- сприяння створенню нових робочих місць суб'єктами малого підприємництва;
- підтримка ділової та інвестиційної активності, розвиток конкуренції на ринку товарів та послуг;
- залучення до підприємницької діяльності жінок, молоді, пенсіонерів та інших верств населення;
- активізація фінансово-кредитних та інвестиційних механізмів, пошук нових форм фінансово-кредитної підтримки малого підприємництва;
- формування регіональної інфраструктури розвитку та підтримки малого підприємництва;
- створення умов для розвитку малого підприємництва у виробничій сфері, у тому числі на базі реструктуризованих підприємств.
Законом передбачено, що заходи з реалізації Національної програми складаються на кожний наступний рік. Дія згаданого закону, а відповідно і дія Національної програми, є необмеженими в часі. Коли зміниться стан розвитку малого підприємництва та стратегічні завдання, тоді Верховна Рада України повернеться до перегляду Національної програми. Проте заходи мають динамічний характер - вже через рік можна оцінити, чи виконані заходи попереднього року, як це вплинуло на підприємницьке середовище, які заходи на наступний рік мають бути виконані для просування за визначеними Національною програмою основними напрямками.
Отже, фактично саме через процес складання заходів, їхнє виконання та оцінку ефективності й реалізуватиметься державна політика сприяння розвитку малого підприємництва на час чинності Національної програми.
Зазначені законодавчі документи стали дієвим засобом у реалізації основних положень Послання Президента України на 2000-2004 рр., які передбачали низку додаткових заходів, спрямованих на стимулювання малого підприємництва, зокрема, такі:
- створення з участю держави кредитно-гарантійної установи стимулювання малого підприємництва, механізмів іпотеки, пільгового кредитування, новоутворених малих підприємств;
- застосування механізмів пільгової оренди малими підприємствами виробничої (у тому числі іноваційної) сфери вільних (незавантажених) виробничих потужностей та обладнання державних підприємств;
- залучення малих підприємств до участі у держзамовленнях, у тому числі для потреб Збройних Сил та правоохоронних органів;
- спрощення системи оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малогопідприємництва;
- державний захист малих підприємств від кримінального рекету і бюрократичного тиску.
ІІІ. Проблеми і шляхи розвитку малого підприємництва.
Незважаючи на ряд прийнятих останнім часом вищими державними органами державної влади і управлінських нормативних документів, розвиток малого підприємництва в Україні здійснюється у не спрямованому макро- та мікросередовищі, є багато проблем, які необхідно вирішувати на різних рівнях. Значна кількість новостворених

 
 

Цікаве

Загрузка...